پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه شنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۰:۳۱:۱۴
  • شناسه خبر: 4102

در ایران اسلامی همه قومیت ها و مذاهب برای اعتلا و عزت مسلمین تلاش می کنند

به گزارش مکریان؛ حجت الاسلام و مسلمین علوی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت و ایام ولادت حضرت محمد (ص) گفت: سابقه حضور بنده در مهاباد به سالهای ابتدایی دهه شصت و زمان دفاع مقدس مربوط می شود که سرشار از خاطرات شیرین از منطقه و مهر و محبت بی مثال مردم میهمان نواز کرد […]

به گزارش مکریان؛ حجت الاسلام و مسلمین علوی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت و ایام ولادت حضرت محمد (ص) گفت: سابقه حضور بنده در مهاباد به سالهای ابتدایی دهه شصت و زمان دفاع مقدس مربوط می شود که سرشار از خاطرات شیرین از منطقه و مهر و محبت بی مثال مردم میهمان نواز کرد است.
وی با بیان برخی از ویژگی های دین مبین اسلام افزود: بر اساس سیره نبوی حاکمان خدمت به مردم را برای خود افتخار می دانند و حاکم اسلامی فارغ از هر قوم و نژاد و قبیله ای حتی در برابر غیر مسلمانان نیز وظیفه خدمت گذاری دارد و این بزرگترین نعمتی است که نصیب کارگزاران دولتی می شود که بی منت به مردم خدمت کنند.
وزیر اطلاعات که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور که در سفری یک روزه در سالن وحدت مهاباد با روی گشاده در بین مردم این شهرستان حاضر شده بود در ادامه سخنانش گفت: بسیار خوشحالیم که دارای نظامی متاثر از اسلام ناب محمدی هستیم که تعهد دارد زمینه زندگی شاده و با عزت را برای همه اقشار جامعه فارغ از قومیت و مذهبشان فراهم آورد.
دکتر علوی با اشاره به صحبت ها و مطالبات مسئولان مهابادی و ابراز امیدواری برای به سر انجام رسیدن پروژه های در دست اجرای شهرستان اعلام کرد که همه این خواسته ها را با وزرای مربوطه در میان خواهد گذاشت و نیازها و مطالبات مردم مهاباد را در هیات دولت مطرح و پیگیری خواهد نمود.
وزیر اطلاعات با ابراز امیدواری در خصوص فراهم شدن شرایط حضور بیش از پیش نخبگان اهل سنت و کرد در مسند های مختلف مدیریتی کشور گفت: امیدواریم شرایطی فراهم ش.ود که زمینه بروز و ظهور نخبگان اهل سنت برای سهیم شدن در اداره کشور فراهم شود.
حجت الاسلام و مسلمین علوی با تاکید بر این مساله که اگر خواهان عزت و و سربلندی هستیم باید در حفظ وحدت و برادری کوشا باشیم گفت: همه ما یک و یک صدا برای عزت و پیشرفت روز افزون ایران اسلامی نهایت تلاش خود را بکار بگیریم.
نکته جالب حضور وزیر اطلاعات در مهاباد قدم زدن وی در خیابان های این شهر و گفت و گوی چهره به چهره و مصافحه با حاضران در سالن وحدت این شهرستان بود که چندین ساعت به انتظار دیدار با وی در این محل حضور یافته بودند.گفتگو