پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۴۰:۵۲
  • شناسه خبر: 4121

۳۲۰ نفر از دانش آموزان مهابادی راهی مناطق عملیاتی شدند

روز چهارشنبه مورخه ۳۰ آبان ماه ۹۷ ، مراسم بدرقه کاروان راهیان نور بسیج دانش آموزی شهرستان مهاباد  همزمان با هفته بسیج ، با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد، فرمانده سپاه مهاباد، بخشداران مرکزی و خلیفان و جمعی از مسئولین شهرستان در سالن فجر این شهرستان برگزار شد . فرماندار مهاباد در […]

روز چهارشنبه مورخه ۳۰ آبان ماه ۹۷ ، مراسم بدرقه کاروان راهیان نور بسیج دانش آموزی شهرستان مهاباد  همزمان با هفته بسیج ، با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد، فرمانده سپاه مهاباد، بخشداران مرکزی و خلیفان و جمعی از مسئولین شهرستان در سالن فجر این شهرستان برگزار شد .

فرماندار مهاباد در این مراسم که به منظور بدرقه ۴۲۰ تن از دانش آموزان بسیجی جهت اعزام به مناطق عملیاتی در قالب کاروان راهیان نور برگزار شده بود ،ضمن تبریک هفته وحدت و تقارن آن با هفته بسیج گفت: رفتار رسول الله، منش و آیین او اسوه جهانیان است و بر ماست تا آن را الگوی خود قرار دهیم.

وی با اشاره به نقش بی بدیل دانش ؟آمنوزان در عرصه های مختلف عمر پر برکت انقلاب اسلامی به جانفشانی این قشر از جامعه در طول هشت سال جنگ تحمیلی و ایستادگی و ایثار نوجوانان و جوانان دانش آموز در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح اشاره کرد و گفت: امنیت پایدار امروز مان را مدیون خون پر برکت شهدا گرانقدر خصوصاً شهدای دانش آموز هستیم.

دکتر شجاعی با تاکید بر اینکه باید میراثدار لایقی برای این شهدای گرانقدر باشیم افزود:برگزاری اینگونه گرامیداشت ها ، ساده نیست این مراسم ها و راهیان نور بر اساس این بنا شده تا برویم و ببینیم دانش آموزان ما چه ار کرده اند و چگونه ایستاده اند.

وی همچنین بیان کردند که در آن زمان حین جنگ کلاسهای درس برقرار بود و همزمان درس می خواندند، گفت: درخواست من اینست که خاطرات شهدا را مطالعه کنید و با آنها و ایثارگری آنها را بشناسید و روحیه آنها را بدانید ابراز امیدواری کرد دانش آموزان با تاسی از روحیه مقاوم شهدا در عرصه های مختلف علمی برای آبادانی هرچه بیشتر مملکت تلاش کنند.گفتگو