سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۵۶:۵۴
  • شناسه خبر: 4131

۴ تیم پزشکی به مناطق محروم مهاباد اعزام شدند

همزمان با دومین روز از هفته بسیج ۴ تیم پزشکی جهت خدمات دهی رایگان به روستاهای بخش مرکزی مهاباد اعزام شدند. به گفته مسئول بسیج جامعه پزشکی مهاباد  ۲ تیم پزشک عمومی و ۲ تیم پزشک مختصص داخلی برای ارائه خدمات پزشکی به روستای «حاجی علی کند» از توابع بخش مرکزی مهاباد اعزام شده اند […]

همزمان با دومین روز از هفته بسیج ۴ تیم پزشکی جهت خدمات دهی رایگان به روستاهای بخش مرکزی مهاباد اعزام شدند.

به گفته مسئول بسیج جامعه پزشکی مهاباد  ۲ تیم پزشک عمومی و ۲ تیم پزشک مختصص داخلی برای ارائه خدمات پزشکی به روستای «حاجی علی کند» از توابع بخش مرکزی مهاباد اعزام شده اند تا به روستاییان ساکن در این روستا و دیگر روستاهای اطراف به طور رایگان خدمات پزشکی ارائه دهند.
سرگرد شکرانی در این باره افزود: این تیم ها خدمات مشاوره مامایی و پزشکی، تزریقات و پانسمان، غربالگری اولیه بیماری های مختلف مانند فشارخون و قند خون را برای بیماران انجام داده و در صورت لزوم آنها را به پزشک متخصص ارجاع می دهند.
سرگرد شکرانی با بیان اینکه در این طرح خدمات دارویی رایگان نیز به بیمارانی که نیاز به تجویز دارو دارند ارائه می شود، اظهار داشت: پیش بینی می شود این چهار تیم پزشکی تا پایان امروز به ۲۵۰ روستایی این مناطق خدمات پزشکی رایگان ارایه کند.
مسوول بسیج جامعه پزشکی مهاباد با اشاره به این موضوع که از ابتدای سال ۹۷ تا کنون بیش از  یکهزار و ۵۰۰ نفر در مناطق محروم این شهرستان از خدمات پزشکی رایگان تیم های جهادی جامعه پزشکی بهره برده اند افزود:این برنامه پنجمین مرحله اعزام اکیپ پزشکی به مناطق محروم شهرستان مهاباد درقالب طرح شهید رهنمون درسالجاری به شمار می رود.

روز گذشته فرمانده سپاه مهاباد از اجرای بیش از ۱۲۸ برنامه خدماتی و فرهنگی به مناسبت هفته بسیج در این شهرستان خبر داد.گفتگو