سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۱۷:۲۴:۲۹
  • شناسه خبر: 4478

قاضی پور به صورت تلویحی جواب عثمانی را داد

موکریان مهاباد: «قاضی‌پور»نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با مصوبه مجلس در اعمال محدودیت برای کاندیاتوری نمایندگانی که سه دوره متوالی در مجلس حضور داشته اند گفت: ایجاد محدودیت برای نامزدی در مجلس به نوعی نخبه‌کُشی محسوب می‌شود. هر فردی که برای چهار یا پنج دوره متوالی می‌تواند رای آورده و به […]

موکریان مهاباد: «قاضی‌پور»نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با مصوبه مجلس در اعمال محدودیت برای کاندیاتوری نمایندگانی که سه دوره متوالی در مجلس حضور داشته اند گفت: ایجاد محدودیت برای نامزدی در مجلس به نوعی نخبه‌کُشی محسوب می‌شود.
هر فردی که برای چهار یا پنج دوره متوالی می‌تواند رای آورده و به بهارستان راه پیدا کند نخبه محسوب‌ می‌شود، چرا که در طول این مدت تجارب زیادی اندوخته و به مسائل مختلف کشور مسلط شده است.
وی با کنایه تلویحی به نماینده بوکان گفته است: برخی از نمایندگان که تصور دارند در حوزه انتخابیه خود رای نداشته باشند و چون نمی‌توانند در حوزه‌های دیگر ثبت‌نام کنند، به این طرح رای دادند.
نمایندگانی هم که برای بار اول فرصت حضور در مجلس پیدا کرده‌اند برای حذف رقبای قدیمی، این طرح را تصویب کردند.

روز گذشته نماینده بوکان در مخالفت با پیشنهاد نماینده ارومیه در خصوص ضرورت استعفای مدیران و سفرایی که قصد کاندیداتوری دارند گفته بود: «چه لزومی دارد سفیر ایران در آذربایجان یا ونزوئلا استعفاء بدهد که مثلا در ارومیه میخواهد کاندید شود! مگر شهردار است، که بخواهد از امکانات شهرداری استفاده کند؟

اجازه بدهید پیشنهادات ما رنگ انتخاباتی نگیرد، اینکه هر نماینده ای پیشنهادی بر ای حذف رقیب خودش بدهد پس باید همه را حذف کنیم که فقط خودمان کاندیدا شویم!؟».

قسیم عثمانی در دوره سوم نمایندگی اش با موج رو به رشد انتقادات مردمی از عملکردش روبه رو شده و بر همین اساس پیش از این اعلام کرده بود که دیگر کاندیدا نخواد شد.
عثمانی و قاضی پور هر دو مشمول مصوبه جدید مجلس در ممنوعیت کاندیداتوری در انتخابات مجلس برای نمایندگانی که سه دوره متوالی نماینده بوده اند، خواهند شد.

انتهای پیام/گفتگو