سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۱۷:۱۱:۳۵
  • شناسه خبر: 4475

موعظه به جای عذرخواهی!

فرماندار بوکان با انتشار اطلاعیه ای در خصوص حواشی به وجود آمده در یک برنامه موسیقی، به جای عذر خواهی به موعظه و حمله به منتقدان روی آورده است. موکریان مهاباد ،فرماندار بوکان به دلیل حواشی به وجود آمده در برگزاری مراسم موسیقی در این شهرستان که با واکنش تند نماینده ولی فقیه در استان […]

فرماندار بوکان با انتشار اطلاعیه ای در خصوص حواشی به وجود آمده در یک برنامه موسیقی، به جای عذر خواهی به موعظه و حمله به منتقدان روی آورده است.

موکریان مهاباد ،فرماندار بوکان به دلیل حواشی به وجود آمده در برگزاری مراسم موسیقی در این شهرستان که با واکنش تند نماینده ولی فقیه در استان آدربایجان غربی روبه رو شد، در مرحله اول با انتشار بیانیه ای عجیب، برگزاری این مراسم با حواشی آن را در راستای اطاعت از فرامین رهبری و حفظ خون شهدا عنوان کرده بود!.

در نهایت پس از عذر خواهی رسمی مدیر کل ارشاد استان و اظهار بی خبری از آن حواشی با اعلام اینکه بابت تبعات برنامه مذکور به فرماندار بوکان تذکر داده است، عملا فرماندار بوکان را مسوول این قضایا دانست.

فرماندار بوکان در بیانیه دوم خود نیز بجای عذرخواهی صرفا به بیان موعظه و حمله به منتقدان آن برنامه پرداخته است.

رقص محلی مختلط(ره ش به له ک) تعدادی نوجوان در مقابل فرمانداران شاهیندژ، مهاباد و مدیر کل ارشاد استان که به دعوت فرماندار بوکان در مراسم رونمایی از تندیس جشنواره موسیقی در این شهرستان حضور پیدا کرده بودند، انتقادات بسیاری را در پی داشته است.

متن کامل پیام فرماندار بوکان که هرچند به تازگی در سایت فرمانداری بوکان جای گرفته ولی به تاریخ یکشنبه ۱۲ اسفندماه و با ساعت نیمه شب درج شده، به شرح زیر است:

«در پی شبهات پیش آمده در آیین رونمایی از تندیس سومین جشنواره موسیقی کودکان غرب کشور لازم به تبیین است که بیانیه ستاد برگزاری جشنواره موسیقی استان‌های غرب کشور به تصریح و شفافیت تمام، گلایه از دوستان خرده‌گیر و درد‌ناآشنای فضای مجازی بود که در بازتاب فضای رونمایی مذکور به جای نقد منصفانه و خیرخواهانه راه تخریب شخصیت‌های حاضر در آن مجلس را در پیش گرفتند.

بیانیه‌ای که پنجشنبه و قبل از خطبه‌های نماز جمعه جناب دکتر قریشی امام جمعه معزز ارومیه تنظیم شده بود در واقع گلایه‌ای بود از این عزیزان فضای مجازی که قلم‌شان با بزرگنمایی و ایجاد تفرق در صفوف مرصوص ملت بزرگ ایران، دل‌هایی را مکدر و اذهانی را مشوش ساخت و چند صباحی راه را بر دلخوشی دشمن قسم خورده فریبکار گشود.

اما خرسندیم و مسرور از این که برخورد مشفقانه و ناصحانه و خیرخواهانه امام جمعه معزز و فرزانه استان جناب دکتر قریشی که سرشار از حکمت محمدی(ص) بود با تابش خورشیدوار خود هم نور محبت و دلسوزی و مکارم اخلاق را بر دل اعضای ستاد تاباند و هم در حین تذکرات لازم بار دیگر عیان ساخت که “ان الذکری تنفع المومنین”.

ما اعضای برگزاری جشنواره موسیقی کودکان سه استان غرب کشور، گوش جان می‌سپاریم به سخنان نغز برآمده از حسن نیت امام جمعه عزیزمان و به آن درود می‌فرستیم، درودی که از شمیم آن بوی اخلاص و هدایت به مشام گمگشتگان وادی ضلالت می‌رسد.

مستدام باد خیرخواهی مشفقانه افروخته تر باد شمع دینداری عالمانه منورتر باد نجم آسمان هدایت و اخوت.

فرماندار بوکان و اعضای ستاد برگزاری سومین جشنواره موسیقی کودکان استان‌های آذربایجان‌غربی، کرمانشاه و کردستان»گفتگو