سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۰۹:۳۲:۰۹
  • شناسه خبر: 4493

افشاگری پیشکسوت فوتبال مهاباد از پشت پرده های تیم موکریان

اواخر مهرماه سال جاری بود که نماینده مهاباد از اخذ امتیاز یک تیم فوتبال در لیگ دسته سه مرحله دوم کشوری خبر داد ، تیمی که موکریان مهاباد نام گرفته است. تیمی که به گفته مهاباد قرار بود تب و تاب فوتبال را به استادیوم در دست تعمیر این شهرستان بازگزداند با کسب نتایج بسایر […]

اواخر مهرماه سال جاری بود که نماینده مهاباد از اخذ امتیاز یک تیم فوتبال در لیگ دسته سه مرحله دوم کشوری خبر داد ، تیمی که موکریان مهاباد نام گرفته است. تیمی که به گفته مهاباد قرار بود تب و تاب فوتبال را به استادیوم در دست تعمیر این شهرستان بازگزداند با کسب نتایج بسایر ضعیف نتوانسته هب وعده های نماینده مهاباد در این باره جامه عمل بپوشاند و اندک طرفداران این تیم هم کم کم رغبتی به پیگیری مسابقات این تیم ندارند.
حال تیم موکریان مهاباد که با خرید امتیاز تیم فوتبال شهرداری ارومیه در مرحله نهایی لیگ دسته سوم ایران حضور یافت در پایان نیم فصل با کسب نتایج ضعیف خود را در معرض خطر سقوط می بیند.
در این میان برخی از دلسوزان و پیشکسوتان فوتبال مهاباد از پشت پرده ها و حاشیه های عجیب و غریبی خبر می دهند که دامن این تیم فوتبال را گرفته است.
بایزید ریحانی پیشکسوت فوتبال مهاباد با ۳۰ سال سابقه مریبگری در تیم های امید شهرداری مهاباد ، کیوان مرغ ، موکریان ، مقاومت موکریان ، سامان ویلا ، دارایی و دخانیات در خصوص خبرهای که این روزها از فوتبال مهاباد خصوصا تیم دسته سومی «موکریان مهاباد» در رسان ها پخش می شود به خبرنگار «مکریان مهاباد» می گوید: اول بدانیم امتیاز این تیم چرا و توسط چه کسانی و با چه اهدافی برای مهاباد اخذ شده است.
وی با اشاره به اخبار انتشار یافته در برخی رسانه ها در خصوص نقش نماینده مهاباد در اخذ و خریداری امتیاز این تیم بر خلاف این اخبار از اصرار «انور ابراهیمی آذر» مسئول دفتر نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی و نقش افرینی محوری او در این باره خبر می دهد.
ریحانی در این باره افزود: به عقیده بنده این اصرارها برای کمک به فوتبال مهاباد نبوده و اهداف انتخاباتی ای در پشت آن نهفته است.
این پیشکسوت فوتبال مهاباد بر خلاف اداعای مطرح شده اصلا تحویل اداره ورزش و جوانان نشده و تقلا برای اخذ این مجوز حدود دو سال است از سوی تعدادی افراد غیر ورزشی با اهداف انتخاباتی و با صرف مبالغ کلانی از بیت المال صورت گرفته است.
وی با انتقاد از نحوه انتخاب کادر فنی و مدیریتی این تیم می گوید: در تمام دنیا اگر تیمی تشکیل شود اول هیات مدیر انتخاب و سپس توسط آنها مدیر عامل منصوب می شود که در نهایت به انتخاب مربی و کادر فنی منجر می شود و در خاتمه این کادر فنی است که در مورد جذب بازیکنان و تشکیل تیم نظر می دهند اما متاسفانه این موضوع در مورد تیم «موکریان مهاباد» کاملا برعکس بوده تا جایی که عملا چند بازیکن هستند که برای تیم تصمیم گیری می کنند.
ریحانی با اعلام این مطلب که این افراد سر نماینده مهاباد کلاه گذاشته اند گفت: متاسفانه علی رغم همه این مسائل و وعده کمک به فوتبال و استعدادهای مهابادی با اخذ مجوز این تیم شاهد حضور گسترده بازیکنان غیر بومی در این تیم هستیم که گاها اخبار نگران کننده ای از رفتار نامناسب با بازیکنان غیر بومی هم به گوش می رسد.
این مربی فوتبال به خبرنگار مکریان امروز گفت: اگر مسئول دفتر نماینده همه کاره این تیم نیست چرا هر روز در چندین نوبت در تمرینات این تیم حضور می یابد و در تصمیمات کادر فنی دخالت می کند؟
وی با بیان اینکه مدیر عامل تیم «موکریان مهاباد» بعد خبردار شدن از قضایای پشت پرده این تیم حاضر به ادامه کار نشد گفت: قرار بود آقای شیخ لاری را برای هدایت و مربیگیری تیم بیاورند که پس از آنکه از خصوصیات اخلاقی ایشان با خبر شدند و فهمیدند وی اجازه دخالت غیر فوتبالی ها در کارش را نمی دهد یک مربی از شمال را برای هدایت تیم منصوب کردند.
ریحانی در ادامه گفت: البته ماجرا به اینجا ختم نشد و مربی مذکور بعد از با خبر شدن از این قضا در اقدامی جسورانه بازیکان خاطی و باج خواه را از تیم خط زد و از همین جا دشمنی ها علیه وی شروع شد که در نهایت با سنگ اندازی برای او، وی نیز از ادامه فعالیت در تیم منصرف شد؛ البته مشکلات عدیده ای برای این مربی شمالی پیش آوردند که بیان آن خود حدیث مفصلی است.
حالا این هواداران هستند که قرار است در مقابل این بازیکنان که ریحانی آنها را آقازاده های تیم معرفی می کند ، قرار بگیرند و خواستار برکناری و اخراج آنها شوند.
بایزید ریحانی که هم اکنون مربیگری تیم زیر ۱۸ سال «امید موکریان» را برعهده دارد ،از رفتار نا مناسب و حمله تعدادی از بازیکنان تیم «موکریان» به به کادر و بازکنان «امید موکریان» خبر می دهد و می گوید: در این باره شکایتی را تحویل اداره ورزش و جوانان و نماینده مهاباد داده ایم که امیدواریم هرچه زودتر به آن رسیدگی شود.

انتهای پیام/گفتگو