سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه شنبه, ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۰۰:۱۷:۱۲
  • شناسه خبر: 4496

عملکرد کاغذی

جلال محمودزاده نماینده مهاباد در دوره های هشتم و دهم مجلس شورای اسلامی است و علی رغم ادعای استقلال بسیاری از مواضع و اقداماتش در دایره ی جناح سیاسی اصلاح طلب دسته بندی می شود. یکی از خصلت های اصلی اصلاح طلبان شعار گرایی است و عملکرد هفت ساله محمودزاده به خوبی نشان می دهد […]

جلال محمودزاده نماینده مهاباد در دوره های هشتم و دهم مجلس شورای اسلامی است و علی رغم ادعای استقلال بسیاری از مواضع و اقداماتش در دایره ی جناح سیاسی اصلاح طلب دسته بندی می شود.
یکی از خصلت های اصلی اصلاح طلبان شعار گرایی است و عملکرد هفت ساله محمودزاده به خوبی نشان می دهد که وی نیز همچون هم مسلکانش قافیه عمل را به شعارهای رنگارنگ تبلیغاتی و موضع گیری های جنجالی اما بی نتیجه اش باخته است.
منتقدان محمودزاده بر این باورند که علی رغم انتشار اخبار هر روزه از عملکرد این نماینده از سوی رسانه های مجیز گوی وی؛ غالب این دستاورد ها تنها بر روی کاغذ به ثبت رسیده اند و در واقعیت نمود دیگری ندارند.
موکریان در نوبت های پیشین خود به برخی از این دستاورد سازی های کاغذی محمودزاده اشاره کرده است که در این مجال نیز به صورت گذرا به تعدادی از این موارد اشاره خواهیم کرد.
بیمارستان تامین اجتماعی
دی ماه سال ۹۶ ، پروژه بیمارستان ۹۶ تخت خوابی تامین اجتماعی، با حضور علی ربیعی، وزیر وقت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علیرضا رادفر، معاون سابق سیاسی، امنیتی استانداری آذربایجان غربی، مدیرعامل فقید سازمان تامین اجتماعی و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، در زمینی به مساحت ۱۵۰۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال، در منطقه کوی فجر مهاباد، کلنگ زده شد.
پیگیری های میدانی خبرنگار ما نشان می دهد که پس از گذشت بیش از ۱۳ ماه از کلنگ زنی این پروژه که دل حدود ۱۰۰ هزار بیمه شده تامین اجتماعی را شاد کرده بود، تنها اقدام فیزیکی صورت گرفته در زمین محل احداث این بیمارستان، همان چاله ی کوچکی است که با نوک نحیف کلنگ رفیعی در زمین ایجاد شده بود.
فارغ از این مسائل زمین اختصاص یافته به این بیمارستان معارضانی دارد که هنوز تعین تکلیف نشده اند.
سینمای مهاباد
مهاباد به عنوان یکی از شهرهای مهم فرهنگی در منطقه و کشور نقش غیر قابل انکاری در تولید محتوا و خط دهی های ادبی و فرهنگی در حوزه های مختلف هنری را دارا می باشد.
سینما «تربیت» این شهر وابسته به جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد با ظڕفیت ۶۰۰ نفر در سال ۱۳۴۸ در این شهرستان تاسیس شد که در سال ۸۱ به علت عدم درآمدزایی و استقبال بسیار کم شهروندان به حالت تعطیلی درآمد و از آن زمان به هدف برگزاری همایش های سازمان هلال احمر و اقدامات فرهنگی و امدادی در اختیار جمعیت جوانان هلال احمر قرار گرفت.
اکنون پس از سالها تنها کارکرد فرهنگی این سینما به عنوان محوطه ای برای برگزاری نمایشگاههای کتاب و محصولات فرهنگی است.
محمودزاده در سالهای اخیر با انتشار اوراق و تصاویری از دیدارهای دو یا چند نفره اش ، چند ده بار از به سر انجام رسیدن پیگیری هایش برای تجهیز و بازسازی این سینما خبر داده که این دستاورد نماینده مهاباد نیز تنها به همان عکس ها و نامه های خاک خورده خلاصه شده است.
فرودگاه مهاباد
طی ماههای اخیر در شرایطی که دولت با وضعیت بد مالی دست به گریبان است، نماینده مهاباد از احداث فرودگاه در سال ۹۸ در این شهرستان خبر داد، خبری که از همان ابتدای که با هوشیاری شهروندان مهابادی به عنوان مزاحی تبلیغاتی تصور شد.
محمودزاده نیز با انتشار یکی سری برگه از نامه نگاری های دور اول نمایندگی اش به مدیران سازمان هواپیمایی کشوری در صدد اثبات این ادعای خود برآمد که باز هم با بی توجهی مهابادی ها روبه رو شد.
زیرا مردم مهاباد بر این باورند که نماینده ای که طی ۸ سال نتوانسته فاصله چند ده کیلومتری جاده مهاباد به میاندوآب یا مهاباد تا سه راهی دارلک را دو بانده کند؛ از پس احداث فرودگاه هم بر نخواهد آمد.
این موارد و صدها مورد دیگر از این دست کاغذ بازی ها از سوی نماینده مهاباد و تعدادی رسانه معلوم الحال، هر روزه به عنوان عملکرد و دستاورد به خورد مردم داده می شود که شاید در کوتاه مدت دستاویزی برای همراه سازی مردم محسوب شود، اما در نهایت به بی اعتمادی عمومی منجر خواهد شد.

انتهای پیام/گفتگو