دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه‌شنبه, 16 آوریل 2019 / ساعت 03:13:51
  • شناسه خبر: 4551

نگذاریم مافیای ربا و نزول‌خوری پر و بال بگیرد!

موکریان، متاسفانه مطلع شدیم عده‌ای با سوءاستفاده از اوضاع اقتصادی کشور و شرایط وخیم زندگی بعضی افراد و خانواده‌های نیازمندِ دیگر، اقدام به انجام عمل زشت و گناه کبیره‌ی سودخوری و رباگیری می‌نمایند و از طریق دورزدن قوانین و ارعاب و ترساندن، سندگیری و به اجرا انداختن اسناد، در مدت زمان کمی به ثروت‌های نامشروع […]

موکریان، متاسفانه مطلع شدیم عده‌ای با سوءاستفاده از اوضاع اقتصادی کشور و شرایط وخیم زندگی بعضی افراد و خانواده‌های نیازمندِ دیگر، اقدام به انجام عمل زشت و گناه کبیره‌ی سودخوری و رباگیری می‌نمایند و از طریق دورزدن قوانین و ارعاب و ترساندن، سندگیری و به اجرا انداختن اسناد، در مدت زمان کمی به ثروت‌های نامشروع هنگفتی دست یافته‌اند.

جای بسی تعجب است که بسیاری از افراد جامعه نیز آگاه و مطلع‌اند که این گونه افراد در کسوت بنگاه‌دار و فرهنگی و تاجر و غیره چگونه به این ثروت‌ها و املاک و غیره دست یافته‌اند.

برخی از فعال‌ترین این باندها و افراد در جنوب استان آذربایجان غربی با راهنمایی برخی وکلا و حمایت مالی گروهی، مشغول به سیاه‌نمایی و نزول‌خوری و به خاک سیاه نشاندن خانواده‌های نیازمند و افراد محتاج و بعضاً ناچار و آبرومند هستند.

ساده‌ترین روش این افراد و باندها این است که پول نقد مشخصی را با رقم مشخص نزول و سود، به مدت تعیین شده‌ای، در ازای دریافت انواع سند معتبر منزل، ماشین، باغ و چک و سفته و غیره به فرد نیازمند می‌دهند. در اغلب موارد که فرد فریب‌خورده، قادر به پرداخت اصل پول و سود و نزول نیست تمام هست و نیست خود را نیز دراین بازی شوم می‌بازد و به جای برخاستن مجدد به قعر سیاهی و تباهی می‌افتد.

چه بسیار مواردی که منجر به اقدام به خودکشی، خودکشی، از هم پاشیده شدن کانون خانواده، طلاق، درگیری و نزاع، فرار از منزل و غیره شده است. برخی از مهم‌ترین دلایل و عواملی که بعضی افراد نیازمند جامعه به این باندها و نزول‌خورها مراجعه می‌کنند این است:

🔸۱-به دلیل آز و طمع زیادی که می‌خواهند زود و ساده، ثروت و دارایی خود را طبق قول‌ها و برنامه‌هایی، چندبرابر کنند که بعداً برنامه‌ی آنها عملی نمی‌شود و محقق نمی‌گردد

🔸۲-بدهکاری مالی و احتمال وقوع ورشکستگی

🔸۳-فشار شکایت بخاطر مسائل ارثی و خانوادگی و مهریه و غیره

🔸۴-داشتن چک و سفته در بازار یا نزد طرف ثالث و غیره

از دستگاه محترم قضایی استان و شهرستانهای جنوب استان درخواست می‌شود تا نظارت مستندتر و قضاوت دقیق‌تری بر پرونده‌های این چنینی داشته باشند تا هم از شیوع راحت این پدیده‌ی خانمانسوز جلوگیری شود و هم خلاها و شک و شبهه‌های قانونی مرتفع گردد.

از دستگاه‌های امنیتی نیز درخواست می‌شود تا با جدیت و قاطعیت تمام‌تر بخاطر حفظ آبروی نظام اسلامی و قطع ید سوءاستفاده‌چی‌های نزول‌خور به این جریان باندها، شناسایی، دستگیری، پرونده‌سازی و برخورد حکیمانه، ورود پیدا کنند و همراستا و همزمان با دستگاه قضایی، ریشه‌های چرکین این هرزگیاه‌های خانمانسوز را بخشکانند.

انتهای پیام/گفتگو