دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: جمعه, ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۱۲:۵۶:۴۶
  • شناسه خبر: 4596

شهردار بوکان مجبور به پاسخگویی شد

پس از استمرار انتقادات صریح پایگاه خبری موکریان مهاباد در خصوص بی توجهی، کوتاهی و اجحاف مدیریت شهری و فرهنگی بوکان در حق مشاهیر این شهرستان و بی تحرکی این مجموعه ها در نصب تندیس‌های مفاخر ادبی و فرهنگی این شهرستان، شهردار بوکان مجبور به واکنش شد. ۱_رستم پور در اولین واکنش توپ را به […]

پس از استمرار انتقادات صریح پایگاه خبری موکریان مهاباد در خصوص بی توجهی، کوتاهی و اجحاف مدیریت شهری و فرهنگی بوکان در حق مشاهیر این شهرستان و بی تحرکی این مجموعه ها در نصب تندیس‌های مفاخر ادبی و فرهنگی این شهرستان، شهردار بوکان مجبور به واکنش شد.

۱_رستم پور در اولین واکنش توپ را به زمین اداره ارشاد بوکان انداخته و با اعلام اینکه نصب تندیس در میادین و اماکن عمومی نیازمند اخذ مجوز است مدعی شده حدود هفت ماه است که برای نصب حدود ۲۰ مجسمه! از این اداره درخواست مجوز کرده که تاکنون نتیجه ای در پی نداشته است.

۲_ادعای شهردار بوکان (که از وی به عنوان یکی از گزینه های نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی جهت تصدی پست فرمانداری یاد می شود) در خصوص طرح درخواست برای اخذ مجوز نصب مجسمه مشاهیر در شرایطی صورت گرفته که فرماندار مستعفی بوکان (که قضائا وی نیز از مهره های مورد حمایت قسیم عثمانی بوده و مدتی است که با هدف کاندیداتوری انتخابات مجلس و جایگزینی عثمانی استعفا داده است) که در دوران مدیریتش عملا خود را به عنوان متصدی تام امورات فرهنگی شهرستان معرفی می کرد (ادعایی که در جریان برگزاری جشنواره موسیقی که با حاشیه های فراوانی هم همراه شد، به عنوان اخرین تلاش تبلیغاتی این مدیر مستعفی در دوران شیخ الرئیسی اش بر بوکان عینیت یافت) بی جواب مانده و این موضوع موجب طرح سئوالات و شبهه های ظن آلودی به نیات او از تظاهر به دلسوزی برای فرهنگ و ادب منطقه می شود.

۳_با فرض صحت ادعای شهردار، فرمانداری با مختصات خسروی که از حمایت بی چون و چرای نماینده هم برخوردار بوده چرا در مجوز دهی به نصب تندیس مفاخر ادبی و فرهنگی کوردستان و موکریان تعلل یا کوتاهی کرده است؟

واقعیت تلخی که اهالی و دلسوزان واقعی فرهنگ و ادب موکریان را آزار می دهد این است که چند سالیست برخی از مدیران با اهداف نازل انتخاباتی اقدام به عمل شنیع کاسبی از رویدادهای فرهنگی می نمایند.
این افراد با تحرکات عوام فریبانه و با بر تن کردن “که واپاتول” چند ماه مانده به انتخابات در انظار عمومی ظاهر می شوند و سیاسانه سنگ فرهنگ و اصحاب ادب و هنر را به سینه می زنند، حرارت این تحرکات به چشم برهم زدنی پس از انتخابات فروکش می کند و با تکیه بر روش و ادعاهای زوار در رفته و دِمُده ای چون “نگذاشتند، نمی گذارند، مانع شدند،” سوار بر یابوی امیال و آمالشان از پاسخگویی به مردم می جهند.

۴_بهمن ماه ۹۷ نیز انتشار یادداشت کوتاهی در پایگاه خبری موکریان مهاباد که در آن ضمن گوشزد کردن جایگاه تاثیر گذار میدان فرمانداری بوکان نسبت به نصب یک گلدان رنگی و نورپردازی سطحی و مبتدی در این میدان انتقاد شده بود، موجب شد شهرداری اقدام به جمع آوری این ٳلِمان بی معنی در قلب شهر بوکان نماید.

واکنش های پی در پی به اخبار و گزارشات منتشر شده در پایگاه خبری تحلیلی موکریان مهاباد، به عنوان یکی از باسابقه ترین رسانه های این شهرستان به منزله تاثیر گذاری بی بدیل و نقش جریان ساز این رسانه ی فراجناحی در منطقه به شمار می رود.
بە شما خواننده و همراه گرامی قول می‌دهیم که علی رغم رفتارهای نامناسب و نامتعارف برخی رسانه‌نماها و مانع‌تراشی‌ها و تخریب هر روزەی تعدادی از منفعت طلبان( که قطعا از فعالیت روشنگرانه این رسانه مستقل متضرر شده و خواهند شد)، با قدرت هرچه بیشتر فارغ از هر نوع تعلق سیاسی و جناحی به رسالت روشنگر و مطالبەگر خود ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/گفتگو