دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه شنبه, ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۱۹:۴۴:۱۹
  • شناسه خبر: 4611

تا چند روز دیگر دوماه از حقوق معوق پرسنل شهرداری مهاباد پرداخت می شود

  بعد از انتشار اخباری در خصوص تعویق چند ماه حقوق کارگران شهرداری بوکان، اخباری در خصوص وجود شرایط مشابهی در شهرداری مهاباد به موکریان مهاباد ارسال شد که پیگیری های خبرنگار موکریان ضمن تایید موضوع مذکور ، خبر خوشی برای پرسنل شهرداری مهاباد را در پی داشت. بر اساس اطلاعات رسیده به موکریان با […]

 

بعد از انتشار اخباری در خصوص تعویق چند ماه حقوق کارگران شهرداری بوکان، اخباری در خصوص وجود شرایط مشابهی در شهرداری مهاباد به موکریان مهاباد ارسال شد که پیگیری های خبرنگار موکریان ضمن تایید موضوع مذکور ، خبر خوشی برای پرسنل شهرداری مهاباد را در پی داشت.

بر اساس اطلاعات رسیده به موکریان با تلاش شهردار مهاباد زمینه واریز حدود دو ماه از حقوق عقب افتاده پرسنل این شهرداری مهیا شده که طی روزهای آینده به حساب این قشر زحمتکش واریز خواهد شد.

متاسفانه علی رغم حمایت های تام مسوولان علی الخصوص نمایندگان مجلس از شهرداری های شهرهای همجوار تا کنون، حمایت در خور توجهی از مجموعه شهرداری مهاباد صورت نگرفته و وعده های رسانه ای شده برخی مسوولان در اخذ تسهیلات بانکی برای این شهرداری در حد چندسطر خبر و چندین نامه نگاری خلاصه شده است.

این اتفاق در شرایطی صورت گرفته که بخش عمده مشکلات حقوقی و پرداخت های به تعویق افتاده پرسنل شهرداری مهاباد با دریافت مبلغی معادل پنج میلیارد تومان ساماندهی می شوند که با وجود امکان تودیع وثیقه تا چند برابر مبلغ مذکور توسط شهرداری، هیچ حرکتی از سوی مسوولان شهرستانی و استانی جهت تسهیل بهره مندی شهرداری مهاباد از تسهیلات بانکی انجام نگرفته است.

پیش از این مسوول کمیسیون مالی شورای اسلامی شهر مهاباد حقوق معوقه پرسنل شهرداری این شهر را شامل پنج ماه حقوق کامل و اضافه کار و هفت ماه اضافه کار از آبانماه سال گذشته تا پایان سال ۱۳۹۷ عنوان کرده بود.

سامان رهنما در اینباره گفته بود: از مجموع حقوق عقب مانده پرسنل شهرداری مهاباد ۶۶ میلیارد ریال مربوط به اصل حقوق و مابقی نیز مربوط به اضافه کار و عیدی کارکنان است.

شهرداری مهاباد دارای ۸۶۵ نفر پرسنل در بخش های مختلف می باشد که در مقایسه با سایر شهرداری های استان آذربایجان غربی از بیشترین مازاد نیرو برخوردار است.

انتهای پیام/گفتگو