دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه شنبه, ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۲۳:۴۲:۰۷
  • شناسه خبر: 4614

شهردار خلیفان استعفا کرد

  بر اساس اخبار رسیده به موکریان مهاباد، شهردار خلیفان از سمت خود استعفا کرده است. سلیمان رمضانی شهردار خلیفان در متن استعفایی که در اختیار اعضای شورای اسلامی این شهر قرار داده، علت کناره گیری خود را مشکلات شخصی عنوان کرده است. منابع خبری موکریان از تایید درخواست رمضانی توسط اکثریت اعضای شورای شهر […]

 

بر اساس اخبار رسیده به موکریان مهاباد، شهردار خلیفان از سمت خود استعفا کرده است.

سلیمان رمضانی شهردار خلیفان در متن استعفایی که در اختیار اعضای شورای اسلامی این شهر قرار داده، علت کناره گیری خود را مشکلات شخصی عنوان کرده است.

منابع خبری موکریان از تایید درخواست رمضانی توسط اکثریت اعضای شورای شهر خلیفان خبر داده اند، اما هنوز مصوبه این شورا به فرمانداری مهاباد تحویل داده نشده است.

چندی پیش موکریان از فشارهای پیدا و پنهان نماینده مهاباد به رمضانی به علت همکاری با منتخبان مردم در شهر خلیفان به دلیل همراستا نبودن با محمودزاده خبر داده بود، بر همین اساس اخیرا بخشدار خلیفان که یکی از افراد وفادار به نماینده و یکی از مهره های کلیدی ستاد تبلیعاتی وی در ایام انتخابات به شمار می رود و با فشار و حمایت او به این پست رسیده، با ارسال نامه ای با مضمون اینکه چرا رمضانی در خلیفان سکونت ندارد؟
فشار های پنهانی به مجموعه شورا و شهرداری خلیفان را وارد فاز جدیدی کرده است.

نامه نگاری بخشدار خلیفان در شرایطی صورت گرفته که شهردار پیشین این شهر که از دایره هواداران محمودزاده بود نیز در شهر خلیفان سکونت نداشت و این مساله با سکوت بیژن فر همراه شده بود.

نکته جالب تر اینکه اخیرا یکی از طرفداران نماینده مهاباد که به عنوان عضو علی البدل شورای خلیفان شناخته می شد، بعد از کناره گیری یکی از اعضای اصلی شورای شهر خلیفان به عضویت رسمی شورای این شهر درآمد، که در کمال ناباوری این عضو جدیدالورود علی رغم صراحت تبصره ۲ ماده ۲۶ قانون تشکیلات، وظایف شوراهای اسلامی (اعضای شوراها باید در محدوده حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند.تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده‌حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد شد) به الزام سکونت اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در حوزه انتخابیه، در یکی از مدارس شهر مهاباد به عنوان سرایه دار سکونت دارد، موضوعی که ظاهرا تاکنون با رویکرد دوگانه، تبعیض امیز و جانبدارانه بخشدار خلیفان همراه بوده است.

شهردار مستعفی خلیفان از اردیبهشت ماه سال ۹۷ و با حکم استاندار آدربایجان غربی در این شهر منصوب شده بود.

شهر خلیفان با جمعیتی بالغ بر هزار نفر در ۴۵ کیلومتری شهرستان مهاباد در جنوب آذربایجان غربی و در مسیر این شهرستان به سردشت واقع شده است.

انتهای پیام/گفتگو