دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۱۳:۴۳:۴۵
  • شناسه خبر: 4639

سردشت صاحب موزه صلح می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: امسال در صورت تصویب و تخصیص اعتبار لازم در کمیته برنامه ریزی، عملیات ساخت موزه صلح شهرستان سردشت اجرایی می شود. جلیل جباری اظهار داشت: مطالعات ساخت این موزه به اتمام رسیده و نقشه های اجرایی، تاسیساتی، ابنیه و دیگر بخش های آن نیز تهیه […]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: امسال در صورت تصویب و تخصیص اعتبار لازم در کمیته برنامه ریزی، عملیات ساخت موزه صلح شهرستان سردشت اجرایی می شود.

جلیل جباری اظهار داشت: مطالعات ساخت این موزه به اتمام رسیده و نقشه های اجرایی، تاسیساتی، ابنیه و دیگر بخش های آن نیز تهیه شده و در سال ۱۳۹۶ کُد پروژه آن از سوی سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده است.

این طرح سال گذشته باید وارد فاز اجرایی می شد ولی به دلیل محدودیت های منابع استانی، بودجه لازم برای آغاز آن تخصیص پیدا نکرد که امید است این امر امسال تحقق پیدا کند.

در جلسه ای که با فرماندار سردشت برگزار شد مقرر شده است که در کمیته برنامه ریزی این شهرستان و از محل بودجه سال جاری اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این طرح مصوب و تخصیص پیدا کند.

وی با بیان اینکه در صورت تامین اعتبار برای این طرح، پیمانکار آن مشخص و معرفی می شود، گفت: زمین محل اجرای این طرح نیز قطعی شده و در اختیار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار گرفته است.

وی در مورد بهره برداری از حمام تاریخی بیستون سردشت در شهریور امسال نیز گفت: عملیات مرمت و بازسازی این حمام تاریخی مراحل پایانی خود را سپری می کند و تلاش می شود تا قبل از شهریور ماه امسال این مکان به یک فضای فرهنگی و موزه ای تبدیل شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: با بهره برداری از حمام تاریخی بیستون سردشت که به دوران قاجار برمی گردد به عنوان یکی از مقاصد اصلی مورد بازدید مسافران و گردشگران این شهرستان تبدیل شود.

وی در مورد ساماندهی آبشار شلماش این شهرستان نیز اضافه کرد: طرح ایجاد زیرساخت های گردشگری در آبشار شلماش در حال اجرا می باشد و در خصوص ادامه تخصیص منابع و اعتبارات لازم با توجه به بازدیدهای به عمل آمده تصمیم گیری های مورد نیاز انجام می شود.

بلفت

انتهای پیام/گفتگو