دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۱۵:۴۶:۰۸
  • شناسه خبر: 4642

ولوشوی قیمت ها در بازار مهاباد

ااا تنها یک روز مانده به آعاز ماه پر فیض و برکت رمضان خبرنگار موکریان به بازار مهاباد رفته و در جریان نرخ عرضه برخی اقلام پر مصرف در مناطق مختلف این شهر قرار گرفته است. موکریان مهاباد؛ در حالی که رئیس اتاق اصناف مهاباد از ۱۷۳ فقره بازرسی از واحدهای صنفی سطح شهر مهاباد […]

ااا

تنها یک روز مانده به آعاز ماه پر فیض و برکت رمضان خبرنگار موکریان به بازار مهاباد رفته و در جریان نرخ عرضه برخی اقلام پر مصرف در مناطق مختلف این شهر قرار گرفته است.

موکریان مهاباد؛ در حالی که رئیس اتاق اصناف مهاباد از ۱۷۳ فقره بازرسی از واحدهای صنفی سطح شهر مهاباد و تشکیل تعداد ۱۱ پرونده به علت انجام تخلف( گرانفروشی، رعایت نکردن دستورالعمل بهداشتی ، عدم درج قیمت و …) خبر می دهد، گزارشات میدانی خبرنگار موکریان از نوسان و ولوشوی قیمت برخی اقلام در بازار مهاباد حکایت دارد.
بر اساس این گزارش قیمت هر کیلوگرم پیاز در مناطق مختلف مهاباد از ۵۵۰۰ تا ۱۱۰۰۰ تومان متغیر است.
هر کیلوگرم سیب زمینی از ۴۰۰۰ تا ۶۵۰۰ و هرکیلوگرم هندوانه که طی روزهای گذشته به مبلغ ۲۰۰۰ عرضه میشد به ۴۰۰۰ تومان افزایش یافته است.
یکی از بازاریان در خصوص افزایش قیمت هندوانه که این روزها با بالارفتن دما و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به یکی از محصولات پر طرفدار تبدیل شده به خبرنگار موکریان گفت: تا روز جمعه هندوانه ۲۰۰۰ تومان فروخته می شد اما صبح روز شنبه تعدادی از واسطه ها با خرید غالب موجودی بازار میوه و تره بار مهاباد به قصد صادارات به منطقه کردستان شمال عراق قیمت هرکیلوگرم هندوانه را تا ۳۵۰۰ تومان افزایش داده اند.
گرانی تنها به بازار میوه و تره بار مهاباد محدود نبوده و شهروندان مهابادی به تبع نوسانات کلی نرخ برخی اقلام پر مصرف ماه رمضان در سطح کشور با افزایش قابل توجه قیمت انواع دسر، شربت و ماکارونی مواجه بوده اند.
اتاق اصناف مهاباد در اطلاعیه ای صبح امروز منتشر کرده، قیمت هر کیلوگرم بامیه زولبیای درجه یک را ۱۶۰۰۰ هزار تومان و نرخ مصوب هر کیلوگرم بامیه و زولبیای درجه دو را ۱۴۰۰۰ هزار تومان تعیین کرده است.
در پایان ضمن درخواست از دستگاههای نطارتی شهرستان برای رصد و پایش بیش از پیش بازار و جلوگیری از سواستفاده برخی سودجویان از همشهریان محترم درخواست میشود با مشاهده هر گونه تخلف و یا داشتن هر گونه شکایت صنفی می توانند با شماره تلفن ستاد خبری ۱۲۴ و ۴۲۴۴۹۹۷۴ تماس بگیرند.
انتهای پیام/گفتگو