دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۰۱:۰۵:۱۶
  • شناسه خبر: 4656

خبرنگاران می توانند در کلیه جلسات شورای شهر بوکان حضور پیدا کنند

عضو شورای شهر بوکان پس از مدتها بی اعتنایی به رسانه ها به طور ضمنی با حضور اصحاب رسانه در جلسات شورای شهر موافقت کرد. موکریان مهاباد؛ احمد صالحی عضو شورای اسلامی شهر بوکان در گفت و گوی کوتاهی که در باشگاه خبرنگاران منتشرشده با بیان اینکه درب شورای شهر بر روی همه مردم باز است و […]

عضو شورای شهر بوکان پس از مدتها بی اعتنایی به رسانه ها به طور ضمنی با حضور اصحاب رسانه در جلسات شورای شهر موافقت کرد.

موکریان مهاباد؛ احمد صالحی عضو شورای اسلامی شهر بوکان در گفت و گوی کوتاهی که در باشگاه خبرنگاران منتشرشده با بیان اینکه درب شورای شهر بر روی همه مردم باز است و عدم اشاره به این مساله که باید از رسانه های داری  مجوز به صورت رسمی جهت شرکت در جلسات علنی شورای شهر  دعوت به عمل آید، با تاکید بر قید هماهنگی مدعی شده: خبرنگاران و نیز شهروندان می توانند در صورت هماهنگی در کلیه ی جلسات این شورا به غیر از جلسات خاص ، به عنوان ناظر حضور داشته باشند و در این خصوص هیچ مانعی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه فعالیت رسانه ها ، باعث پویایی جامعه می شوند و وجود آن ها را یک فرصت مثبت می داند، برخی از رسانه های بوکان را به دلیل تکرار شعار انتخاباتیشان به تنش آفرینی متهم کرده و افزوده : بعضی از افراد صرفاً به دنبال ایجاد تنش هستند و با تکرار اصطلاحی همچون “شورای شیشه ای” سعی بر تخریب شورای شهر در اذهان عمومی دارند و قطعاً این اقدام در جهت اصلاح امور نیست.

صالحی در توجیهه دلایل عدم علنی کردن مصوّبات شورای شهر نیز با استدلالی عجیب گفته: بخشی از این مصوبات اختصاص کمک مالی به نیازمندان و بررسی درخواست های مساعدت از سوی بیماران و مددجویان سطح شهر است و  به اعتقاد ما علنی کردن این مصوبات، عزت انسانی را زیر سوال می برد و آبروی و شخصیت شهروندان از هر موضوعی برای ما مهم تر است؛ به دلیل وجود چنین بند هایی در مصوبات، فعلاً از علنی کردن آن ها معذوریم.

با استناد به گفته های این عضو شورای شهر بوکان به نظر می رسد این روزها غالب کارکرد و مصوبات شورای این شهر تنها به مساعدت به بیماران و مستمندان محصور شده باشد زیرا همچنان جلسات شورا به صورت غیر علنی برگزار می شوند.

این اظهارات صالحی در شرایطی صورت می گیرد که تعداد جلسات علنی شورای شهر بوکان در دوره پنجم به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد و این شورا بر خلاف قانون در خصوص دخل و خرج شهرداری و میزان بدهی های این مجموعه و سرانجام محکومان پرونده فساد در این شهرداری و … سکوت اختیار کرده است.

موکریان مهاباد، بر خلاف سکوت معنی دار برخی رسانه های مدعی در بوکان، یکی از اولین رسانه هایی بود که همزمان با اعتراض به دعوت گزینشی خبرنگاران به جلسات علنی شورای شهر مهاباد نسبت به تداوم برگزاری جلسات غیرعلنی شورای شهر بوکان معترض شد.

انتهای پیام/گفتگو