دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه شنبه, ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۲۲:۳۱:۵۸
  • شناسه خبر: 4672

استارت فعالیت های انتخاباتی در بوکان زده شد/سلیمان فیضی: برای کاندیداتوری در بوکان نیاز به استعفا ندارم

موکریان مهاباد؛ به دنبال انتشار شایعه استعفای دکتر سلیمان فیضی از شهرداری ربط با هدف کاندیداتوری در انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه بوکان توضیحاتی از جانب وی در رسانه های منطقه منتشر شده که متن آن به شرح زیر می باشد. بسمه تعالی بنده برای کاندیداتوری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه […]

موکریان مهاباد؛ به دنبال انتشار شایعه استعفای دکتر سلیمان فیضی از شهرداری ربط با هدف کاندیداتوری در انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه بوکان توضیحاتی از جانب وی در رسانه های منطقه منتشر شده که متن آن به شرح زیر می باشد.

بسمه تعالی
بنده برای کاندیداتوری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه ی بوکان برابر قانون به دلیل آنکه حوزه کاری و مدیریت بنده در حوزه شهرستان سردشت و خارج از حوزه انتخابیه مورد نظر میباشد،نیاز به استعفا ندارم و‌ تا آخر فصل عمران ۹۸ در خدمت مردم ربط خواهم‌ بود، مگر آنکه اعضای محترم شورای شهر تصمیم بر انتخاب شهرداری دیگر بگیرند که در این صورت در هر زمان مشخص جایگاهم را تحویل خواهم‌ داد.

فیضی کارمند خوشنام دانشگاه پیام نور بوکان بود که در اولین حضور سیاسی خود با شرکت در انتخابات دوره چهارم شورای شهر بوکان توانست رای اعتماد مردم این شهر را کسب نماید.

وی پس کش و قوس های فراوان برای ساماندهی امور شهرداری از عضویت در شورای شهر انصراف داد و به عنوان شهردار انتخاب شد. انتخابی که در نهایت کارنامه ای زرین، از دوران مدیریت ۸ ماهه فیضی بر شهرداری بوکان را در پی داشت.

کارنامه ای که از همان ابتدای کار باعث محبوبیت بی مثال وی در بین شهروندان بوکانی شده بود.

این محبوبیت و جایگاه مردمی همراه بود با سنگ اندازی و احساس ترس نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی، زیرا عثمانی گمان می کرد که جایگاه مردمی شهردار خوشنام و دست پاک بوکان کم کم به ضرر او تمام می شود و مقام او به عنوان نماینده را تضعیف می کند.

عثمانی که فیضی را نه به مثابه شهردار بلکه به عنوان رقیبی بالقوه می دید و محبوبیت روز افزون فیضی را به حساب تزلزل جایگاه و مانع اصلی انتخاب سه باره اش به عنوان وکیل مردم بوکان در مجلس به حساب می آورد با روش های علنی و ناپیدا هجمه های همه جانبه ای را علیه او آغاز و مانع فعالیت او در شهرداری شد.

هرچند کاندیداتوری فیضی در انتخابات ۹۴ و کسب ۲۳ هزار و ۳۹۷ رای در اولین حضور جدی اش در انتخابات مجلس، نتوانست پیروز میدان باشد اما زنگ های خطر را برای استمرار حاکمیت تیم عثمانی بر بوکان را به صدا در آورد و همین واقعیت سبب شد فشارهای عثمانی و اکنافش روز به روز علیه فیضی افزایش یابد.

سلیمان فیضی در بهمن ماه ۹۶ به پیشنهاد و انتخاب اکثریت قریب به اتفاق شورای اسلامی شهر ربط و با حکم استاندار آذربایجان غربی به سمت شهردار این شهر منصوب شد و از ان زمان پیگیریها و ممارستش برای ساماندهی امور شهرداری شهر ربط وی را زبانزد خاص و عام تبدیل کرده و بر محبوبیت و جایگاه مردمی اش افزوده است.

این بیانیه فیضی به معنی اولین اعلام رسمی شخصیت های بوکانی برای کاندیداتوری در انتخابات اسفند ماه ۹۸ محسوب می شود.

منابع آگاه از فعالیت محسوس افرادی چون جمال خسروی (فرماندار مستعفی و کاندیدای مورد حمایت عثمانی) و حاج انور حبیب زاده نماینده مردم بوکان در دوره های پنجم و هفتم مجلس که علی رغم کهولت سن و شکست های پی در پی به یک پای ثابت انتخابات مجلس در بوکان تبدیل شده، خبر می دهند.

نکته امیدوار کننده ای که تاکنون انتخابات مجلس یازدهم در بوکان را تحت تاثیر قرار داده اعلام عدم حضور قسیم عثمانی نماینده سه دوره ای و البته بی عمل این شهرستان در رقابت های انتخاباتی این دوره مجلس شورای اسلامی است که به گفته بسیاری از صاحب نظران ۱۲ سال رکود و سکون و حتی عقبگرد را در پی داشته است، هرچند تجاربی که مردم بوکان از حکمرانی عثمانی بر بوکان کسب کرده اند و تزلزل آرا و شناختی که تغییر خلق الساعه مواضع این نماینده مجلس سراغ دارند اصلا به این تحقق این وعده عثمانی هم خوش بین نیستند.

انتهای پیام/گفتگو