دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ / ساعت ۱۲:۴۴:۱۳
  • شناسه خبر: 4800

مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در مهاباد برگزار شد

مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با حضور پرشور اقشار مختلف مردم در مسجد جامع مهاباد برگزار شد. مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران و قیام خونین ۱۵ خرداد با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و مسئولان، روحانیون، خانواده معزز شهدا، ایثارگران، فرماندهان نظامی و انتظامی و فرماندار و […]

مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با حضور پرشور اقشار مختلف مردم در مسجد جامع مهاباد برگزار شد.
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران و قیام خونین ۱۵ خرداد با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و مسئولان، روحانیون، خانواده معزز شهدا، ایثارگران، فرماندهان نظامی و انتظامی و فرماندار و نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، در مسجد جامع(سور) مهاباد برگزار شد.
در این مراسم تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط قاریان برجسته کشوری مزین شده بود، حجت الاسلام و المسلمین سید نظری، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه مهاباد در سخنانی ضمن گرامیداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ گفت: شخصیت امام خمینی(ره) از همان ابتدای عمر پربرکتشان خود را وقف خدمت به اسلام و مسلمین نموده بودند.
وی در این باره افزود: آن حضرت تمامی ناملایمات از جمله تبعید و زندان و فشارهای رژیم طاغوت را به جان خریدند اما لحظه ای در حرکت روشنگرانه خود باز نایستادند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه مهاباد با اشاره به برخی خصایص و ویژگی های رهبر کبیر انقلاب، افزود: امام خمینی(ره) خود را خادم مردم می دانستند و در هر حال اقتدار خود در تصمیم گیری، اعلام مواضع و دفاع از حق الناس را حفظ نمودند.
حجت الاسلام سید نظری با بازخوانی برخی از مواضع امام خمینی(ره) در مقاطع مختلف انقلاب و ایستادگی ایشان در قبال زیاده خواهی و قانون گریزی برخی از مسئولان از جمله بنی صدر در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی(ره) همیشه مقید به قانون بودند و هرگز قانون را به نفع خود تفسیر ننمودند و همواره پیرو قانون بودند و با اقتدار در مقابل قانونگذاران ایستادگی کردند.
وی، حساسیت امام (ره) نسبت به بیت المال و حقوق مردم را از خصوصیات ویژه ایشان برشمرد و افزود: امام به تاسی از قرآن کریم در مقابل مستکبران قاطعانه می ایستادند و با مهر و عطوفت با مردم برخورد می کردند.

 گفتگو