دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه شنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ / ساعت ۰۵:۳۲:۳۵
  • شناسه خبر: 4808

نگاهی به استعفاهای انتخاباتی در جنوب استان

با تعیین ۱۶ خردادماه ۹۸ به عنوان آخرین مهلت پذیرش استعفای مقامات برای داوطلبی در انتخابات مجلس توسط سخنگوی وزارت کشور، و نزدیک شدن به به ساعات پایانی این فرصت و به تبع آن بالا رفتن تب و تاب انتخاباتی در شهرهای مختلف استان، خبرنگار “موکریان” تعدادی از کناره گیری ها انتخاباتی برخی از مدیران […]

با تعیین ۱۶ خردادماه ۹۸ به عنوان آخرین مهلت پذیرش استعفای مقامات برای داوطلبی در انتخابات مجلس توسط سخنگوی وزارت کشور، و نزدیک شدن به به ساعات پایانی این فرصت و به تبع آن بالا رفتن تب و تاب انتخاباتی در شهرهای مختلف استان، خبرنگار “موکریان” تعدادی از کناره گیری ها انتخاباتی برخی از مدیران در  شهرهای جنوب استان آذربایجان غربی را مورد بررسی قرار داده است.

موکریان، کناره گیری فرماندار بوکان اولین استعفای انتخاباتی در میان مدیران جنوب استان به شمار می رود.
فروردین ماه ۹۸ موکریان برای اولین بار از استعفای انتخاباتی “جمال خسروی”، فرماندار بوکان خبر داد، البته چند ساعت پس از انتشار این خبر، خسروی با تائید آن اعلام کرده بود که چندماهی است که استعفا داده و منتظر اعلام نظر استاندار آذربایجان غربی است.
در همین اثنا خبر رسید که “شهریاری” با کناره گیری خسروی موافقت کرده است.
هرچند “خسروی” پس از قبول استعفایش، دلیل کناره گیری اش را بیماری عنوان کرده بود و رسما نگفته بود که بقایش در فرمانداری را قربانی مقاصد انتخاباتی کرده، اما همزمانی کناره گیری وی با عدم تمایل نماینده فعلی بوکان که خود را به عنوان مسبب اصلی دستیابی “خسروی” به پست فرمانداری دانسته، و برخی تحرکات شبهه تبلیغاتی فرماندار مستعفی این شهر چه در زمان حضور در فرمانداری و چه پس از استعفا، بر خلاف مستمسک قراردادن بیماری اش، خبر از سودای وی برای رسیدن به صندلی سبز بهارستان و پوشیدن ردای جانشینی “عثمانی”، یا همان یار گرمابه و گلستانش را دارد.
در همین حال شهردار مهاباد نیز با استعفای خود استارت علنی شدن تکاپوی غیر رسمی رقابت های انتخاباتی در مهاباد را زده شد.
روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۸ دکتر کامران علیزاده آذر در جلسه علنی شورای استعفای خود از سمت شهرداری مهاباد را بطور رسمی به شورا اسلامی این شهر اعلام و اعضای شورای نیز در همان جلسه با کناره گیری علیزاده آذر موافقت کردند.
علیزاده آذر نیز از اعلام رسمی کاندیداتوری امتناع کرده اما گفته برای آینده برنامه هایی دارد!
روز ۲۷ اردیبهشت ماه ۹۸ “سلیمان فیضی” شهردار بوکانی “ربط”، پس از حضور و سخنرانی در نماز جمعه این شهر رسماً از سمت خود استعفا کرد.
فیضی که سابقه حضور در انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه بوکان را در کارنامه دارد، علی رغم عدم موفقیت در کسب آرای لازم برای راهیابی به مجلس، اما با اولین حضور خود در این رقابت ها و کسب بیش از ۲۳ هزار به پدیده انتخابات این شهرستان تبدیل شده است.
روز دوشنبه ۱۳ خرداد ماه جاری، “بایزید حسن پور”، مدیر دامپزشکی مهاباد با اعلام استعفای خود به فرماندار این شهرستان شایعات مربوط به کاندیداتوری اش را به واقعیت تبدیل کرد.
با استعفای “حسن پور”، وی پس از “علیزاده آذر” دومین مدیر در سطح شهرستان مهاباد به شمار می رود که با هدف حضور در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود کناره گیری کرده است.
خبر دیگر از بوکان اینکه، علی رغم وجود شایعات فراوان در خصوص احتمال کاندیداتوری “بابک رستم پور”، شهردار فعلی بوکان در حوزه انتخابیه سقز و بانه، پیگیری های “موکریان” نشان می دهد که “رستم پور” تا این لحظه تمایلی به استعفا نداشته و درهمین حال برخی از رسانه های بانه نیز کاندیداتوری وی را منتفی دانسته اند.
در مهاباد نیز نام “علی بیژن فر”، بخشدار خلیفان به عنوان کاندیدای پوششی و یکی از التیماتوم های جایگزینی نماینده فعلی مهاباد و “مصطفی احمدزاده” عضو همیشه معترض شورای مهاباد برای کاندیداتوری در این شهرستان نقل محافل شده بود، که تا کنون خبری از کناره گیری این افراد به دست “موکریان” نرسیده و با نزدیک شدن به پایان موعد قانونی استعفا، به نظر میرسد این گمانه زنی ها در حد شایعه های زود هنگام انتخاباتی باقی بمانند.

رسول گلباخی
انتهای پیام/گفتگو