جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج‌شنبه, 27 ژوئن 2019 / ساعت 02:47:33
  • شناسه خبر: 4851

اشنویه رتبه آخر میزان باسوادی آذربایجان غربی را دارد

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: اشنویه با میزان باسوادی ۸۴ درصد پایین ترین رتبه این استان را در زمینه سواد دارد.  ابراهیم محمدی روز یکشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی آذربایجان غربی که در اشنویه برگزار شد، افزود: میانگین باسوادی در استان ۹۱.۷ درصد است که این میزان در مقایسه با […]

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: اشنویه با میزان باسوادی ۸۴ درصد پایین ترین رتبه این استان را در زمینه سواد دارد.

 ابراهیم محمدی روز یکشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی آذربایجان غربی که در اشنویه برگزار شد، افزود: میانگین باسوادی در استان ۹۱.۷ درصد است که این میزان در مقایسه با این شهرستان اختلاف معناداری است که باید برای ارتقای سطح آموزشی این شهرستان اقدامات اساسی انجام شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۲۰ کلاس درس در این شهرستان شامل ۵۰ درصد کلاس‌های درس آن به صورت ۲ نوبتی و در ۲ شیفت مورد استفاده قرار می‌گیرد اضافه کرد” ۳۷ کلاس درس در اشنویه کانکسی است، از این تعداد ۱۰ کانکس بصورت تکی و بقیه عمومی هستند.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان غربی نیز در این رابطه بیان کرد: سرانه فضای آموزشی اشنویه ۳.۵۸ مترمربع است که نسبت به میانگین استانی دارای رتبه ۱۳ است.

آیدین رحمانی اظهار داشت: هم اکنون شش پروژه مدرسه سازی در قالب ۳۲ کلاس درس و دو مدرسه در حوزه خیران با ۹ کلاس درس در حال اجرا است که با اتمام آن ۰.۲۸ درصد به کل فضای آموزشی این شهرستان اضافه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۸۱ کلاس درس اشنویه نیاز به مقاوم سازی دارد، تاکید کرد: ۲۱ کلاس درس این شهرستان نیز نیازمند تجهیزات گرمایشی و سرمایشی هستند که برای آنها نیز باید اقداماتی انجام شود.

رحمانی یادآور شد: برای رسیدن میانگین استاندارد آموزشی در این شهرستان نیاز به احداث ۱۱۲ کلاس درس وجود دارد.

رئیس اداره آموزش و پرورش اشنویه نیز در این جلسه گفت: این شهرستان هم اکنون دارای ۱۵ هزار و ۱۲۰ دانش آموز و در مجموع ۴۶۱ بازمانده از تحصیل در مقاطع ابتدایی و متوسطه است که تاکنون از این تعداد تنها ۵۰ دانش آموز به تحصیل باز گردانده شده اند.

شیرین جهانگیری افزود: بیشترین مدارس احداثی در این شهرستان هم اکنون توسط خیرین ساخته شده به طوری که شمار مدارس احداثی خیرساز از تعداد مدارس دولتی در حال احداث بیشتر است.

جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان غربی با حضور استاندار، نماینده مردم اشنویه و نقده در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان در اشنویه برگزار شد.

انتهای پیام/گفتگو