جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, 7 جولای 2019 / ساعت 01:46:40
  • شناسه خبر: 4880

چهارمین جشنوارە گیلاس اشنویه و سنگ بنایی که محکم تر نهاده شد!

شاید غلو نباشد اگر ادعا کنیم استارت برگزاری چهارمین جشنواره گیلاس اشنویه زمانی زده شد که شورای شهر اشنویه در مصاحبه رسانه ای با یاس و ناامیدی از نتایج جشنوارە سال گذشتە اعلام کردند امسال جشنوارە گیلاس برگزار نمی کنیم! همین خبر کافی بود تا موضوع جشنواره با جدیت از سوی سایر نهادها از جمله […]

شاید غلو نباشد اگر ادعا کنیم استارت برگزاری چهارمین جشنواره گیلاس اشنویه زمانی زده شد که شورای شهر اشنویه در مصاحبه رسانه ای با یاس و ناامیدی از نتایج جشنوارە سال گذشتە اعلام کردند امسال جشنوارە گیلاس برگزار نمی کنیم! همین خبر کافی بود تا موضوع جشنواره با جدیت از سوی سایر نهادها از جمله فرمانداری مورد بحث و بررسی قرار گیرد و به دغدغه ای جدی تبدیل شود.
بحث ها پیرامون برگزاری چهارمین جشنواره گیلاس آن هم دقیقا یک ماه مانده به فصل برداشت گیلاس, اغلب اعضای انجمن ها و روسای ادارات را به این نتیجه رسانده بود که بدون حضور شورای شهر و شهرداری و نبود بودجه کافی, جشنواره امسال کوچک و با استقبال کم همراه خواهد بود!
با این وجود طی یک تقسیم کار حرفه ای و داوطلب شدن تمام انجمن های مردم نهاد, هنرمندان, فعالان مدنی به همراه تعدادی از رسانه های شهرستان در کنار دفتر نماینده, مجموعه فرمانداری و چند اداره دیگر, قوت قلبی شد تا امیدها به برگزاری بهتر چهارمین جشنواره گیلاس بیشتر شود.
در بحبوحه بحث ها و جلسات فشرده برگزاری جشنواره که با سنگ اندازی و دلسردکنی های مداومی همراه بود, جسارت و خستگی ناپذیری تیم برگزار کننده کاملا مشهود بود تا اینکه نتیجه این تلاش ها به ثمر نشست و برگزاری چهارمین جشنواره گیلاس اشنویه با استقبال گسترده مردمی و تقریبا با کم و کاستی های محدودی همراه شد.
براساس برآوردهای اولیه حدود ۱۵ هزار نفر طی سه روز از محل برگزاری جشنواره دیدن کردند و این جشنواره با پوشش خبری مناسب در سراسر کشور مورد توجه قرار گرفت.
یکی از نکاتی که ممکن است نتیجه ملموس این جشنواره باشد, تحرک بازار اشنویه و بازگشت طراوت و شادی به چهره ماتم زده این شهر بود, به گفته تعدادی از صاحبان مسافرخانه ها, کبابی ها, تاکسی تلفنی ها و بسیاری از مغازه داران, طی چند روز برگزاری جشنواره تحرک و پویایی در بازار حاکم شد و در رویدادی کم سابقه اشنویه از زیر غبار خلوتی و رکود نفسی هر چند کوتاه تازه کرد!
در بخش غرفه های میوه و غذاهای سنتی خوشبختانه درآمدی مناسب کسب شد و فعالان این بخش دلخوشی و انگیزه ای برای فعالیت بیشتر در جشنواره سال آینده پیدا کردند.
به عقیده نگارنده جشنواره امسال به نمادی از اتحاد, همدلی, همکاری و تلاش گروهی تبدیل شد که به ندرت در چنین مراسماتی اتفاق می افتد, هرچند کم و کاستی هایی نیز معمولا وجود دارد اما سنگ بنای این جشنواره که در دوران طفولیت خود به سر می برد, چنان محکم بنا نهاده شد که امید می رود در سالهای آینده به صورت گسترده و باشکوه تر برگزار شود تا این شهر گم شده در کولاک بی توجهی ها, در همه زمینه ها به یاد آورده شود و مشکلاتش که سالیان سال است مستمرا ادامه دارند در یک تلاش جمعی دیگر رخت بربندند و ما هم حس توسعه را لمس کنیم!
به امید آن روز…
صدیق پیغامی
انتهای پیام/


گفتگو