سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه‌شنبه, 9 جولای 2019 / ساعت 03:30:43
  • شناسه خبر: 4894

انتقاد شدید بازیکنان تیم فوتبال موکریان از خلف وعده های نماینده مهاباد

مهرماه سال ۹۷ نماینده مهاباد از اخذ امتیاز تیم شهرداری ارومیه که در مرحله دوم لیگ دسته سوم کشور حضور داشت، تحت عنوان “موکریان مهاباد” خبر داد، تیمی که در اولین حضور خود در مسابقات کشوری با کسب نتایج ضعیف که صاحب نظران آن را ناشی از سردرگمی و کارنابلدی مدیران و نبود حمایت مالی […]

مهرماه سال ۹۷ نماینده مهاباد از اخذ امتیاز تیم شهرداری ارومیه که در مرحله دوم لیگ دسته سوم کشور حضور داشت، تحت عنوان “موکریان مهاباد” خبر داد، تیمی که در اولین حضور خود در مسابقات کشوری با کسب نتایج ضعیف که صاحب نظران آن را ناشی از سردرگمی و کارنابلدی مدیران و نبود حمایت مالی واقعی می دانند به مرحله اول لیگ دسته سوم کشوری سقوط کرد.

از همان ابتدای کار تعدادی از افراد نزدیک به نماینده مهاباد از جمله مسئول دفتر نماینده مهاباد و برادر وی رشته امور تیم را دردست گرفتند و با حضور پر رنگ خود، در هیات مدیره تیم به ایفای نقش پرداختند.

اکنون این تیم علاوه بر سقوط به مرحله پائین تر با بحران مالی روبه روست و علی رغم وعده و وعید های مسئولان شهرستان خصوصاً نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی ، میزان قابل توجهی از مطالبات بازیکنان این تیم پرداخت نشده است.

چندی پیش تعدادی از بازیکنان بومی تیم فوتبال “موکریان مهاباد” با مراجعه به فرمانداری خواهان ورود فرماندار به بحث تعویق پرداخت مبالغ مندرج در قراردادهایشان شده بودند، خبرنگار موکریان با چند تن از این بازیکنان گفت و گویی ترتیب داده و جویای وضعیت این تیم شده است.

یکی از این بازیکنان با بیان اینکه از همان روز اخذ امتیاز تیم موکریان نماینده مهاباد به آنها وعده داده که تا پایان فصل از آنها پشتیبانی خواهد کرد ضمن انتقاد از بی تفاوتی محمودزاده نسبت به وضعیت تیم گفت: متاسفانه بازیکنان بومی که با عشق و علاقه در طول فصل به کرّات چندین روز از کار و زندگیشان می زدند تا تیم را در بازیهای خارج از استان همراهی کنند، مورد بی مهری و بی توجهی مسئولان تیم قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه بازیکنان تیم با همه این کم لطفی ها، که گاها با نبود آب معدنی در تمرین ها مواجه می شدند، تا پایان راه تیم را همراهی کردند، اما علی رغم پرداخت مبالغ قراداد بازیکنان غیر بومی توسط مدیران تیم هنوز پیگیر دریافت چندرغاز از مطالبات خود هستند.

یکی دیگر ازبازیکنان تیم با انتقاد شدید از نماینده مهاباد گفت: محمودزاده علی رغم وعده دهی های فراوان مبنی بر حمایت تام از تیم و پز دادن با بازیکنان تیم مقابل فلان مدیر کل و مدیر استانی و حضور چندین باره در تمریناتمان که البته در اول فصل همه امور تیم در انحصار مسئول دفتر ایشان و برادرش قرار گرفته بود پس از بارها تماس و مراجعه بی نتیجه برای دریافت حق و حقوقمان در دفترشان به ما گفت: «شما برای شهرتان بازی کرده اید اصلا از پول حرف نزنید»، این بازیکن جوان خطاب به نماینده مهاباد گفت: آیا جناب نماینده که این همه ادعا دارند که برای مردم و شهر تلاش می کنند حاضراند یک ماه حقوق نگیرند و رایگان کار کنند؟

یکی دیگر از بازیکنان با اعلام این موضوع که ۲۵ درصد از رقم قرارداد کلیه بازیکنان به دلیل کسب نتایح ضعیف کسر شده کفت: با خبر شده ایم که استانداری ۵۰ میلیون تومان برای کمک به تیم اختصاص داده که به حساب شهرداری واریز شده است، آمده ایم از آقای فرماندار درخواست کنیم که هرچه سریعتر این مبلغ را به دست بازیکنان برسانند.

ابراهیم کریمی عضو شورای اسلامی شهر مهاباد که طی ماههای اخیر به عنوان مدیر تیم موکریان انتخاب شده ضمن تائید خبر واریز مبلغ ۵۰ میلیون از سوی استانداری به حساب شهرداری مهباد گفت: همانگونه که مطلعید شهرداری مهاباد با مشکلات عدیده مالی خصوصا در بخش پرداخت حقوق پرسنل خود رو به رو ست که اخیراً پرداختی های به منظور جبران عقب ماندگی حقوق کارگران و کارکنان این مجموعه صورت گرفته که موجب خالی شدن حساب شهرداری شده است.

کریمی با اعلام این موضوع که شدیداً پیگیر اخذ این مبلغ از شهرداری است ابراز امیدواری کرد طی هفته های آینده مبلغ مذکور به دست بازیکنان طلبکار از تیم برسد.

اما بدهی های تیم موکریان تنها به مطالبات بازیکنان و کادر فنی تیم محدود نمی شود، چندی پیش ابراهیم آذر، مربی تیم موکریان در گفت و گو با خبرگزاری کردپرس  ضمن اعلام این مطلب که تیم موکریان مهاباد به مرحله اول لیگ دسته ۳ فوتبال کشور سقوط کرده است و از تصمیم هیات‌ مدیره  برای خریداری حق حضور در مرحله دوم به منظور ممانعت از سقوط تیم به مرحله  پایین تر خبر داده بود.

وی در این گفت و گو از بدهکاری تیم به فدراسیون فوتبال پرده برداشته می گوید: در زمان خرید امتیاز این تیم ، حساب های آنها کامل تسویه نشده بود و بدهی این تیم بسیار ناجوانمردانه بر عهده ما گذاشته شد چرا که در زمان خرید تیم از ارومیه مسئولان نسبت به اعلام دقیق میزان بدهی به فدراسیون اطلاع ندادند و بدهی ۲۷ میلیونی خود را دو میلیون و ۷۰۰ تومان اعلام کردند این مسئله فشار مضاعفی را از نظر مالی به تیم تحمیل کرد .

ابراهیم آذر در ادامه می گوید: تا کنون تیم ۱۸ میلیون ازاین بدهی را پرداخت کرده است و این امر با وجود شرایط دشوار مالی تیم وضعیت آن را بغرنج تر کرد.

نکته قابل توجه در اظهارات ابراهیمی آذر موضوع بدهی هایی است که از تیم شهرداری ارومیه برای موکریان به ارث رسیده است، موضوعی که پای نماینده مهاباد را که اصرار دارد در اخذ و خرید امتیاز این تیم نتیجه پیگیری او بوده را به قضیه باز می کند و احتمال قصور وی را در این قضیه هویدا می کند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 گفتگو