شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, 15 جولای 2019 / ساعت 09:57:21
  • شناسه خبر: 4902

رستم پور، شهرداری کار بلد و محبوب

تصویری که ملاحظه می کنید، دیدار و ملاقات مردمی شهردار بوکان است که هر هفته بر خروجی رسانه های بوکان قرار می گیرد. شهردار بوکان علی رغم درگیری های فراوان کاری هیچگاه پاسخگویی و دیدار چهره به چهره با شهروندان بوکانی را از یاد نبرده است. شهرداری که این روزها با عملیات گسترده عمرانی شهر […]

تصویری که ملاحظه می کنید، دیدار و ملاقات مردمی شهردار بوکان است که هر هفته بر خروجی رسانه های بوکان قرار می گیرد.

شهردار بوکان علی رغم درگیری های فراوان کاری هیچگاه پاسخگویی و دیدار چهره به چهره با شهروندان بوکانی را از یاد نبرده است.

شهرداری که این روزها با عملیات گسترده عمرانی شهر بوکان را به روزهای اوج خود نزدیک کرده است.

بابک رستم پور از آذر ماه سال ۹۶ با رای قاطع اعضای شورای دور پنجم شهر بوکان به عنوان شهردار این شهر روی کار آمد.

آغاز بکار وی همراه بود با اوج بی اعتمادی شهروندان بوکانی به مجموعه شورا و شهرداری، بی اعتمادی ای که از عملکرد ضعیف و پر نقصان شهرداران و اعضای شورای دور چهارم و ابر چالش بدهکاری چند ده میلیاردی که به شهردار جدید این شهر به ارث رسیده بود.

اما پس از حدود یک سال و نیم از روی کار آمدن شهردار جدید بوکان، ورق برگشته و اعتماد از دست رفته مردم به این نهاد نیمه دولتی تا حدود زیادی احیا شده و بازگشته است.

مستند این ادعا حجم گسترده فعالیت عمرانی در بیش از ۳۰ نقطه از شهر بوکان، کاهش قابل توجه بدهی های این مجموعه و به روز رسانی حداقلیحقوق و دستمزد کارگران و کارکنان شهرداری و اعلام رضایت و اعتراف بسیاری از شهروندان بوکانی از عملکرد و کار بلد بودن شهردار مهابادی الاصلشان است.

بر خلاف بوکان، اما وضعیت شهرداری در زادگاه رستم پور شرایط چندان مطلوب نیست.

در مهاباد برخلاف بوکان که نماینده مجلس حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به شهرداری تزریق کرده، بدهی های شهرداری مهاباد سر به فلک کشیده اند و به گفته شهردار سابق این شهر نماینده تمایلی به مساعدت در امور شهرداری ندارد.

عمران شهری در مهاباد تا حدود زیادی مسکوت مانده و میراث بدهی های سرسام آور از دور چهارم شورا، اعضای شورای دور پنجم را از هر حرکت رو به جلویی باز داشته است.

حدود سه ماه از استعفای علیزاده آذر از سمت شهرداری این شهر می گذرد وعلی رغم انتخاب شهردار جدید هنوز خبری از تائید حکم آن در دست نیست.

این روزها شهروندان بوکانی از داشتن شهرداری کار بلد، پیگیر، مردمی و متخصص به خود می بالند و مهابادی ها همچنان در انتظار تائید حکم شهردار جدیدشان.

انتهای پیام/گفتگو