شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه‌شنبه, 16 جولای 2019 / ساعت 03:33:08
  • شناسه خبر: 4905

کدام رسانه ها از نماینده مهاباد پول گرفته اند؟

نماینده مهاباد که ماههای پایانی دوران حضورش در مجلس شورای اسلامی را می گذراند؛ در اولین نشست خبری اش با اصحاب رسانه فعال در این شهرستان، در میانه ی اعلام گزارش عملکرد ادعایی اش، از کمک ۲۰۰ میلیون تومانی خود به تشکل های فرهنگی و رسانه های مهاباد خبر داد. سابقه تلاش برای تزریق کمک […]

نماینده مهاباد که ماههای پایانی دوران حضورش در مجلس شورای اسلامی را می گذراند؛ در اولین نشست خبری اش با اصحاب رسانه فعال در این شهرستان، در میانه ی اعلام گزارش عملکرد ادعایی اش، از کمک ۲۰۰ میلیون تومانی خود به تشکل های فرهنگی و رسانه های مهاباد خبر داد.
سابقه تلاش برای تزریق کمک به رسانه ها و انجمن های فرهنگی هنری مهاباد توسط محمودزاده به اواخر سال ۹۵ مربوط می شود.
▫️وی در اسفند ماه این سال در نامه ای به وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهان کمک مالی این وزرات به رسانه های فعال در سطح منطقه و شهرستان مهاباد شده بود.
پایگاههای خبری تحلیلی مکریان مهاباد، زریان، هاژه و جوان پرس، تعدادی از کانال های تلگرامی و خبرگزاری کُردپرس و مجله مهاباد، رسانه هایی بودند که نماینده مهاباد در مکاتبه اش به وزیر خواسته بود مورد مساعدت مالی قرار گیرند.
این نامه نگاری با انعکاس قابل توجهی در رسانه هایی که نامشان در نامه محمودزاده ذکر شده بود همراه شد.
حال پس از گذشت حدود سه سال و نیم از این نامه نگاری، نماینده مهاباد از کمک مالی ۲۰۰ میلیونی به برخی رسانه های شهرستان به عنوان عملکرد خود یاد کرده است.
پیگیری های خبرنگارما نشان می دهد؛ وزارت ارشاد طی سالهای گذشته حدود۵۰ میلیون تومان جهت کمک به موسسات و انجمن های فرهنگی و هنری مهاباد اختصاص داده که در این میان تشکل ها و موسساتی چون، انجمن های ادبی، نمایش، خوشنویسان، سینمای جوان، انجمن خبرنگاران جنوب استان و یک موسسه قرآنی هرکدام متناسب با فعالیتشان سهمی از این رقم را از آن خود کرده اند.
با کسر این ۵۰ میلیون تومان از مبلغ ۲۰۰ میلیون تومانی ادعا شده توسط نماینده مهاباد رقم ۱۵۰میلیون تومانی باقی می ماند که بر اساس پیگیری های خبرنگار مکریان امروز، رسانه های مستقل و منتقدی چون پایگاه خبری تحلیلی موکریان مهاباد، دو هفته نامه مکریان امروز، هفته نامه صدای آشنا و پایگاه خبری تحلیلی هه وال که چندی پیش مدیر آن با شکایت محمودزاده روانه زندان شده بود، علی رغم فعالیت گسترده و درخور توجه از کمک مالی محمودزاده به رسانه های این شهرستان محروم مانده اند.
اما سئوال اینجاست که کدام رسانه های مهابادی از این حاتم بخشی های چند ده میلیونی جلال محمودزاده منتفع شده اند.
برآیند نشست خبری نماینده مهاباد و حضور محسوس و پرشمار مدیران کانال های تلگرامی که عملاً طبق قانون مطبوعات جمهوری اسلامی در چهارچوب رسانه های مجوزدار نمی گنجند، این واقعیت را متصور می کند که به احتمال زیاد نماینده مهاباد، قسمتی از این مبلغ را به پایگاههای خبری نزدیک به خود اختصاص داده و با نزدیک شدن به انتخابات به پول پاشی میان مدیران کانال های تلگرامی روی آورده باشد.

 

انتهای پیام/گفتگو