دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج‌شنبه, 18 جولای 2019 / ساعت 20:13:00
  • شناسه خبر: 4936

آیا فرماندار مهاباد تغییر می کند؟

طی ماه های اخیر خبرهای غیر رسمی از احتمال تغییر و تحول در فرمانداری مهاباد در برخی محافل شنیده شده است. خبرهایی که تا همین چند هفته گذشته با رفت و آمد های مشکوک عده ای منفعت طلب به مرکز استان و دیدارها و عقد اخوت بستن هایشان با یکی از گزینه های احتمالی بر […]

طی ماه های اخیر خبرهای غیر رسمی از احتمال تغییر و تحول در فرمانداری مهاباد در برخی محافل شنیده شده است.
خبرهایی که تا همین چند هفته گذشته با رفت و آمد های مشکوک عده ای منفعت طلب به مرکز استان و دیدارها و عقد اخوت بستن هایشان با یکی از گزینه های احتمالی بر حرارت این شبهه شایعات افزوده بود.
بر اساس اطلاعات رسیده به موکریان، پیشنهاداتی به فرماندار فعلی مهاباد که حدود ۴ سال از حضورش در این شهرستان در کسوت معاون سیاسی و فرماندار می گذرد، در خصوص انتصاب به عنوان معاون استاندار داده شده که گویا شجاعی به دلیل پایان عمر کاری و بازنشستگی‌اش در سال آینده از پذیرش این پست امتناع ورزیده است.
خودداری فرماندار مهاباد از عزیمت به مرکز استان از یک طرف و اظهارات معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص توقف تغییر استانداران و فرمانداران حداقل تا پس از برگزاری انتخابات در اسفند ماه ۹۸ از دیگر سو، عملاً تلاشهایی این افراد تازه کار اما حریص در دستیابی به قدرت و منفعت را نقش بر آب کرده است.
نکته جالب این ماجرا تقلای برخی خواص که در ظاهر از روابط خوبی با شجاعی برخوردارند به منظور دور زدن وی، نشان دهنده اوج چند چهره بازی و ماهیت پنهانی و منفعت طلبانه این افراد حکایت دارد.
ایرج شجاعی که در دهه شصت نیز به عنوان معلم در مدارس مهاباد حضور داشته، از اسفند ماه ۹۵ و پس از بازنشستگی جعفر کتانی فرماندار پیشین این شهرستان به عنوان دومین فرماندار دولت تدبیر و امید در مهاباد منصوب شد.
شجاعی در طول دوران مدیریتش در فرمانداری، علی رغم مشکلات عدیده ناشی از شرایط کلی کشور و کمبود منابع مالی، نقش قابل توجهی در حرکت رو به جلوی مهاباد ایفا کرده و توانسته ارتباطات خوبی با سیاسیون و جریانات مختلف فرهنگی و اجتماعی این شهرستان برقرار نماید.

انتهای پیام/گفتگو