سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: جمعه, 23 آگوست 2019 / ساعت 23:23:22
  • شناسه خبر: 4977

دست رد استاندار بر سینه بدعت سازان

  اواخر اردیبهشت ماه ۹۸ دکتر کامران علیزاده آذر از سمت خود به عنوان شهردار مهاباد استعفا داد. تنها چند روز پس از این استعفا، با رای اکثریت قریب به اتفاق اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد، دکتر کامران فاتح به عنوان دومین شهردار منتخب اعضای دور پنجم شورا انتخاب شد، انتخابی که مصوبه آن پس […]

 

اواخر اردیبهشت ماه ۹۸ دکتر کامران علیزاده آذر از سمت خود به عنوان شهردار مهاباد استعفا داد.
تنها چند روز پس از این استعفا، با رای اکثریت قریب به اتفاق اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد، دکتر کامران فاتح به عنوان دومین شهردار منتخب اعضای دور پنجم شورا انتخاب شد، انتخابی که مصوبه آن پس از مدت کوتاهی با موافقت هیات تطبیق مستقر در فرمانداری مهاباد جهت اخذ استعلامات و صدور حکم مسئولیت توسط استاندار آذربایجان غربی روانه استانداری شد.

در این مدت افراد معلوم الحالی ابتدا با اکانت های غیر واقعی و هویت های مجعول، به دلایل واهی اقدام به تخریب، اتهام زنی و افترا بر علیه این منتخب، منتخبان مردم نمودند، اتهام زنی هایی که علی رغم های و هوی کاذب توسط شبهه رسانه های یک شبه، راه به جای نبرد و مدعیان و اتهام زنندگان نه تنها قادر به ارائه اسناد و ادله اثبات ادعاهای خود نشدند بلکه حتی نتوانستند اذهان عمومی را با خود همراه کنند.

با احترام به دغدغه های به حق برخی از شهروندان محترم مهابادی، اما توسل به حربه های عجیبی چون اسم نویسی اهالی روستاها و شهرهای اطراف مهاباد در مخالفت با انتصاب شهردار جدید این شهر، بهره گیری از اسامی و عناوین مجعول و… موضوعی نیست که بشود به سادگی از آن گذشت و به جد، مدتها در خاطر بسیاری از مهابادی ها خواهد ماند.

هجمه هایی که در رویکرد و روش برای مردم مهاباد تازگی ندراند و مهابادی ها در بزنگاه های مختلف شاهد این دست گربه رقصانی ها بوده اند.
کسانی که در ظاهر سنگ شهر و ملت و … غیر را به سینه می زنند و پشت پرده اهداف و مفروضات دیگری را دنبال می کنند.

طرح ادعای بومی (مهابادی) نبودن فاتح، از سوی کسانی که داعیه روشنفکری، تحصیلات عالیه و معتمد مردم بودن را دارند، تنها یک واقعیت را عیان می کند، به راستی که مدرک شعور نمی آورد و منورالفکری به ادعا نیست، بلکه این حرکات و سکنات و کلام است که میزان فرزانگی افراد را متصور می کند. حال اینکه ادعای سخیف بومی نبودن، ماهیت متحجرانه افکار خود معتمد پنداران را هویدا می کند و مردم فیهم مهاباد را به این باور می رساند که حقیقتا ردای وثوق بر تن این افراد زار می زند.

تقلا برای گره زدن مطامع نامشروع به مقاصد سیاسی آن هم در مجموعه ی غیر سیاسی شهرداری و طرح ادعای واهی اینکه فلانی چون طرفدار فلان جریان بوده دیگر نباید مسئولیت بگیرد و یا چون فلان تاریخ استیضاح شده شرعیتش را از دست داده نیز از آن استدلالهای کوچه بازاری بود که این افراد برای رسیدن به هدف خود به آنها متوسل شدند و در آخر به مقصود ظن آلود خود نرسیدند.

از تائید حکم شهردار جدید مهاباد از سوی استاندار آذربایجان غربی که در بین هواخواهانش به فساد ستیزی شهره شده، تنها یک واقعیت مهم دستگیر مردم شد که تمامی اتهامات علیه شهردار جدید مهاباد کذب محض بوده و اگر خدای ناکرده خلاف این باشد، القاب و عناوینی که به استاندار ارزانی داشته اند حقیقت ندارد!.

مطلب مهم دیگر اینکه تا کنون این جریان قلیل زیاده خواه که صلاحیت لیدرهایشان به کرّات حتی برای عضویت در شورای شهر مورد تایید قرار نگرفته، چه گُلی به سر مهاباد زده اند که به خود این حق مضاعف را می دهند، بر خلاف اراده مردم و حق اولیه و قانونی منتخبانشان تصمیم سازی کنند.

فارغ از این مسائل واقعا خسارات ۳ ماه وقفه در تائید حکم شهرداری که تمامی استعلاماتش مثبت بوده را به پای دو عضو معترض شورا که یکی مخالفتش ناشی از میل به شهردار شدن بود و دیگری هم از همان ابتدای ورود به شورا همیشه ساز ناکوک مخالفتش را در تقابل با دیگر اعضا نواخته بنویسیم یا استاندار را مسئول این تاخیر زیان بار برای مجموعه پر مشکل شهرداری بدانیم؟

اما از اینها که بگذریم، امروز ” دکتر کامران فاتح” در شرایطی سکان مدیریت شهرداری مهاباد را به دست گرفته که این مجموعه با انباشتی از بدهی ها و تعهدات مالی علی الخصوص معوقات مزدی کارگران و کارمندان شهرداری روبه روست، بدهی هایی که از ادوار گذشته به شهردار و شورای دور پنجم به ارث رسیده و شهردار جدید باید برای ساماندهی به این وضعیت به سرعت وارد عمل شود.

یقیناً سنگ اندازی بر مسیر توسعه و پیشرفت مهاباد همچنان ادامه خواهد یافت و این مهم، مسئولیت شهردار جدید و جوان اما با تجربه مهاباد را بیش از پیش سنگین خواهد کرد و ضروریست که به وی یادآور شویم که برای خدمت به مردم و مهاباد ضمن ایجاد و حفظ ارتباط موثر با رسانه ها و تشکل های مردم نهاد، هیچگاه نباید درگیر حواشی و مسائل کم اهمیت شود.

در اینجا لازم میدانیم ضمن تقدیر از اراده خلل ناپذیر شورای اسلامی شهر مهاباد در حمایت از شهردار منتخبشان، تشکر ویژه ای از استاندار فساد ستیز و آگاه استانمان داشته باشیم، استانداری که علی رغم همه فشارها و شانتاژها، زیر بار جبر خود معتمد پنداران نرفت و همانگونه که انتظار میرفت مسیر صحیح مبتنی بر آگاهی را در پیش گرفت و مانع از خلق بدعتی ناپسند گردید.

انتهای پیام/



گفتگو