یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, ۶ شهریور ۱۳۹۸ / ساعت ۲۳:۵۹:۰۹
  • شناسه خبر: 5002

نگاهی به محکومیت اقدامات تروریستی ضد انقلاب از سوی نمایندگان کورد جنوب استان آذربایجان غربی

طی روزهای گذشته یکی از شهروندان پیرانشهری توسط عناصر گروهک تروریستی دمکرات در مقابل دیدگان همشهریانش به صورت وحشیانه ای ترور شد. تروری که هرچند همچون گذشته با پاسخ قاطع سپاهیان اسلام و مجازات برق آسای مرتکبان آن روبه رو شد اما حزن اندوه وصف ناپذیری را در سینه هموطنان خصوصاً اکراد غیور جنوب استان […]

طی روزهای گذشته یکی از شهروندان پیرانشهری توسط عناصر گروهک تروریستی دمکرات در مقابل دیدگان همشهریانش به صورت وحشیانه ای ترور شد.

تروری که هرچند همچون گذشته با پاسخ قاطع سپاهیان اسلام و مجازات برق آسای مرتکبان آن روبه رو شد اما حزن اندوه وصف ناپذیری را در سینه هموطنان خصوصاً اکراد غیور جنوب استان آذربایجان غربی تحمیل کرد.

اندوهی که در مراسم تشیع و خاکسپاری شهید خالد شوانی و چندی پیشتر در مراسم خاکسپاری سردار رشید اسلام شهید “حاصل احمدی” و دو تن از همرزمانش به نامهای شهیدان ” ستار پیروتی و مید ملازاده” نمایان بود.

در این میان “رسول خضری” نماینده مردم پیرانشهرهمپای مردمان این خطه از میهن اسلامیمان در مراسم تشیع این شهدا شرکت کرد و انزجارش را از ماهیت این گروهک ها و اقدامات تروریستیشان اعلام نمود.

محکومیت قاطع رفتارهای داعش گونه تروریست های ضد انقلاب تنها به نماینده پیرانشهر محدود نبوده و تیرماه ۹۸ تنها چند روز پس از عملیات تروریستی حزب دمکرات در به شهادت رساندن سردار “حاصل احمدی” و یارانش، جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی به شدید ترین شکل ممکن اقدامات تروریستی این گروهک های ضد کورد را محکوم نمود.

محمودزاده در نشست خبری که به منظور ارائه گزارش عملکرد در دفتر ارتباطات مردمی اش در این شهرستان برگزار کرده بود، ضمن محکومیت حادثه تروریستی ۱۸ تیرماه ۹۸ که شهادت سه تن از پاسداران کُرد و اهل سنت منطقه را در پی داشت گفت: من نماینده مجلس نظام جمهوری اسلامی هستم و موضعم [در قبال این تحرکات و بانیانشان] همان موضع کلی نظام است.

وی با بیان اینکه در مراسم ختم و تشیع این شهدا شرکت کرده است و حتی با مسئولان مربوطه مروادات غیر قابل انتشاری داشته است افزود: حرکت های تروریستی این چنینی در هر شکل و محلی باشد محکوم است.

نماینده مهاباد با یاد آور شدن این واقعیت که در شرایط فعلی منطقه ما از امنیت کامل و مثال زدنی برخوردار است گفت: این امنیت و آسایش را مرهون زحمات و ایثارگری های نیروهای نظامی و انتظامی هستیم و قدردان خون شهدا خواهیم بود.

۲۱ بهمن ماه ۹۵ نیز قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی با حضور در مراسم تشیع پیکر شهید نور امینی که روز ۱۹ بهمن همان سال در مقابل منزل خود توسط تروریست های حزب دمکرات به شهادت رسیده بود، در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از حضور گسترده مردم شهرستان بوکان در مراسم تشییع پیکر این شهید گفت: شهدا برای استقلال و آزادی ایران جان خود را از دست داده اند و ما وظیفه داریم رهرو راه شهدا باشیم.

وی با بیان اینکه مردم بیش از پیش از تفکر ترور ضد انقلاب متنفر هستند و با تشییع پیکر این شهید گلکون کفن نفرت خود را نشان دادند افزود: مردم با حضور خود در تشییع پیکر این شهید ثابت کردند که پایبند خون شهدا بوده و راه آنها را ادامه خواهند داد.

اعلام موضع نمایندگان مردم کورد جنوب استان آذرابایجان غربی به این موارد ختم نشده ،عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم نقده و اشنویه که خود و خانواده اش از قربانیان ماهیت تروریستی گروهک منحله حزب دمکرات هستند و پدر و پدر بزرگ نماینده فعلی نقده و اشنویه در یک شب در سال ۶۱ از سوی اعضای این گروهک تروریستی در مقابل چشم اعضای خانواده شان تیرباران می شوند، در آبان ماه ۹۵  از قربانیان و خانواده های ترور شهر اشنویه دیدار و از آنها دلجویی می کند.

وی ضمن حضور در مراسم یابود شهید “مصطفی ویسی” در دیدار از جانبازان ترورهای کور در اشنویه با محکوم کردن این اقدامات، گروهک های تروریستی خصوصاً حزب منحله دمکرات را اجیر شده و جیره خوار استکبار جهانی دانست که با دلارهای سعودی و حمایت های اطلاعاتی سازمان تروریستی موساد سعی دارند امنیت پایدار و وحدت مثال زدنی اقوام در کشور را برهم بزنند.

نائب رئیس فراکسیون امید در مجلس، بار دیگر بر ضرورت هوشیاری مردم و جوانان در مقابله با اقدامات خرابکارانه دشمن خصوصا احزاب منحله تاکید کرد.

بدون شک موضع گیری نمایندگان کورد زبان استان آذربایجان غربی، از تعهد به اسلام و انقلاب و تنفر مردمان کورد غیور و با ایمان این استان که همیشه به عنوان رنگین کمان اقوام و مذاهب شناخته شد، نشات گرفته است.

بی تردید حمله تروریستی روز دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ که در پی آن یکی از پاسداران سپاه اسلام به درجه رفیع شهادت نائل آمد نیز مهر تائیدی است بر صفات حیوان گونه گروهک تروریستی دمکرات در راستای دنباله روی از اقدامات خرابکارانه استکبار جهانی و رژیم منحوس صهیونیستی به عنوان حامی اصلی این گروهک می باشد.

مردم و نمایندگانشان در مجلس شورای اسلامی بر این باورند که این عناصر تروریستی با فعالیت های مزدورانه خود باعث می شوند تا کسب و کار مردم دچار اختلال شده و زندگی مردم کورد مناطق مرزی که اغلب از قشر ضعیف جامعه هستند تحت شعاع این اقدامات تروریستی قرار بگیرد.

هرچندعملیات رزمندگان اسلام در تعقیب و غالفگیری تروریست ها در روستای “قلعه رش” سردشت نشان از اوج آمادگی نیروهای مسلح در برخورد با عملیات های کور تروریستی را دارد، اما گروهک های تروریستی در جدار مرزی منطقه شمالغرب باید بدانند راهبرد جمهوری اسلامی ایران ، برخورد متقابل بوده و به فرموده مقام معظم رهبری دوران بزن در رو تمام شده است و گرفتن انتقام خون شهید “خالد شوانی” در منطقه سردشت مصداق این فرمان است .

یقیناً تمامی نمایندگان مردم در خانه ملت خصوصاً نمایندگان مردم شریف کُرد شهرستان های مهاباد _ پیرانشهر _ نقده و سردشت در مجلس شورای اسلامی ،ضمن حمایت قاطع از عملیات انتقام جویانه رزمندگان اسلام و تسلیت شهادت پاسدار رشید اسلام شهید خالد شوانی ، این اقدام تروریستی را به شدت محکوم نموده و این عملیات تروریستی را نشان از کینه توزی عناصر خود فروخته دانسته و همچون مردم از مسئولین امنیتی کشور و بالاخص از سپاه قدرتمند پاسداران انقلاب اسلامی انتظار دارند با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی عناصر و عاملین این ترور و حزب دمکرات را به سزای اعمال ننگین خود برسانند تا درس عبرتی شود برای دیگر عاملان و حامیان ترور چه در داخل و چه در خارج از کشور .

انتهای پیام/گفتگو