سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, 2 سپتامبر 2019 / ساعت 18:04:34
  • شناسه خبر: 5005

صدا وسیمای مرکز مهاباد همراه عزاداران حسینی(ع)

بهرام قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد گفت: مرکز مهاباد در ایام محرم با ویژه برنامه های «هه واری ئه وین» و «نورالحسین» با سوگواران حسینی همراه خواهد بود. وی اظهار داشت: «هه واری ئه وین» به تهیه کنندگی نشمیل اسماعیلی در ۱۲ قست ۶۰ دقیقه ای از صدا و «نورالحسین» به […]

بهرام قوی بنیه مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد گفت: مرکز مهاباد در ایام محرم با ویژه برنامه های «هه واری ئه وین» و «نورالحسین» با سوگواران حسینی همراه خواهد بود.
وی اظهار داشت: «هه واری ئه وین» به تهیه کنندگی نشمیل اسماعیلی در ۱۲ قست ۶۰ دقیقه ای از صدا و «نورالحسین» به تهیه کنندگی فرامرز خاتمی در ۱۲ قسمت ۴۰ دقیقه ای در ایام محرم از سیمای مرکز مهاباد پخش می شود. همچنین در دیگر برنامه های روتین صدا و سیمای مرکز از جمله: خانواده، داستان شب، در کوچه باغ جوانی، جوانه های امید، باغچه ی گولان، دیاری ئیواران، سرچشمه حکمت و … به واقعه عاشورا و تاثیر آن در حفظ فرهنگ عاشورایی پرداخته می شود.
مدیر کل مرکز تصریح کرد: دراین ویژه برنامه ها به وقایع عاشورا و ابعاد مختلف شخصیت بارز سیدالشهداء (ع)، نهضت عاشورا، آزادگی، شهامت، شهادت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در احادیث و روایت های آن امام همام پرداخته می شود.
قوی بنیه افزود: پخش سخنان حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، امام حسین (ع) از دیدگاه اهل سنت، روزشمار کربلا، آداب و رسوم مردم ایران در ماه محرم، سخنان بزرگان جهان در رابطه با امام حسین (ع)، گزارش مردمی، مباحث کارشناسی، مداحی و مرثیه سرایی و ضبط و پخش مراسمات عزاداری و برنامه های شهرستان از جمله مراسم شیرخواره گان حسینی و پخش زنده عزاداری روز های عاسوعا وعاشورا وارتباط با شبکه های در این ایام از دیگر بخش های شبکه مهاباد می باشد.
شایان ذکر است فضای مجازی مرکز هم آیتم های ویژه ای را در این ایام به صورت عکس نوشته، خبر متنی، ویدئو کلیپ و اینفوگرافیک در وب سایت و کانال های اجتماعی مرکز بارگزاری کرده و واحد اطلاعات و اخبار و باشگاه خبرنگاران جوان مرکز نیز ضمن تهیه گزارش های متعدد در این زمینه برنامه های این ایام را هم پوشش داده و منعکس می نمایند.

انتهای پیام/گفتگو