یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ / ساعت ۱۱:۵۹:۴۳
  • شناسه خبر: 5031

پروژه درمانی هلال احمر مهاباد پس از یکسال وقفه عملیاتی می شود

مدیر هلال احمر استان آذربایجان غربی از آغاز بکار دوباره عملیات احداث درمانگاه این سازمان در مهاباد خبر داد. هفته گذشته گزارشی تحت عنوان ” تعطیلی یکساله پروژه هلال احمر و نامه نکاری بی نتیجه نماینده مهاباد” از پایگاه خبری موکریان مهاباد منتشر شد که گویا به تزریق دو میلیارد تومان اعتبار به این پروژه […]

مدیر هلال احمر استان آذربایجان غربی از آغاز بکار دوباره عملیات احداث درمانگاه این سازمان در مهاباد خبر داد.
هفته گذشته گزارشی تحت عنوان ” تعطیلی یکساله پروژه هلال احمر و نامه نکاری بی نتیجه نماینده مهاباد” از پایگاه خبری موکریان مهاباد منتشر شد که گویا به تزریق دو میلیارد تومان اعتبار به این پروژه و از سرگیری عملیات عمرانی آن طی روزهای آینده منجر شده است.
در همین باره سعید رهبر، مدیر هلال احمر در استان آذربایجان غربی در گفت و گو با صدا و سیمای مرکز مهاباد ضمن تعطیلی یکساله این پروژه، توقف عملیات اجرایی در آن را نوسانات قیمت ارز و کمبود اعتبار اعلام کرد.
رهبر با بیان اینکه احداث پروژه اداری و درمانی هلال احمر یکی از تعهدات این سازمان به مردم مهاباد است گفت: این پروژه در بنایی به مساحت ۶۰۰۰ متر و در پنج طبقه احداث خواهد شد که حسب نیاز دو یا سه طبقه آن به بخش اداری هلال احمر مهاباد اختصاص خواهد یافت و در مابقی طبقات یک درمانگاه عمومی ایجاد خواهد شد.
مدیر هلال احمر استان آذربایجان غربی اینکه پیمانکار پروژه به دلیل عدم اجرای تعهدات مالی از سوی هلال احمر عملیات اجرایی خود را متوقف کرده که با پرداخت دو میلیارد تومان طی روزهای گذشته، مطالبات معوق پیمانکار تسویه شده که امیدواریم بعد از تعطیلات ایام سوگواری امام حسین(ع)، دوباره شاهد شروع عملیات احداث این مجموعه باشیم.
وی با تاکید بر این موضوع که اگر پیمانکار متعهد به وعده های خود باشد تا ۹ ماه دیگر عملیات سخت کاری این پروژه به پایان خواهد رسید؛ ابراز امیدواری کرد در هفته دولت سال آینده شاهد بهره برداری از این مجتمع اداری و درمانی در مهاباد باشیم.
ابتدای سال جاری نماینده مهاباد با تکذیب اظهارات محمد صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص فساد در پروژه های هلال احمر، در گفت و گو با یکی از رسانه های محلی گفته بود: 《آقای صادقی از بازگشت درآمدهای هلال احمر از محل ساخت یک مجتمع تجاری در مهاباد خبر ندارد》.
نماینده مهاباد با اعلام این موضوع که فسادی در پروژه هلال احمر در مهاباد صورت نگرفته از بازگشت کلیه درآمدهای حاصل از ساخت و واگذاری پروژه تجاری این سازمان در مرکز شهر مهاباد به این شهرستان خبر داده بود.
به گفته محمودزاده، هلال احمر برای بازگشت این درآمدها پروژه ساخت یک کلینیک تخصصی در ساختمان شیر وخورشید سابق یا بیمارستان قدیم در جنب ثبت حوال را با با اعتبار اولیه ۱۷ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان در پنج طبقه شروع کرده است.

اظهارات مدیر استانی هلال احمر در آذربایجان غربی خلاف وعده های نماینده مهاباد در خصوص اعتبارات تزریق شده به این پروژه و ایجاد کلینیک تخصصی توسط این سازمان در این مهاباد را به اثبات می رساند.
چندی پیش پایگاه خبری موکریان در گزارشی اختصاصی از توقف یکساله عملیات اجرایی و سکوت مسئولان شهرستانی در این باره خبر داده بود که منجر به پیگیری این مساله از سوی دیگر رسانه های مهاباد شده است.
انتهای پیام/گفتگو