یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ / ساعت ۱۰:۳۰:۰۲
  • شناسه خبر: 5037

واکنش عجولانه نماینده اشنویه به انتقادات صریح در مورد شفافیت آرای نمایندگان

موکریان؛ عبدالکریم حسین زاده نماینده نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی عجولانه نسبت به انتقادات صریح حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در خصوص مخالفت، عدم تمایل و تعلل برخی از نمایندگان مجلس در رای دهی به طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس، واکنش نشان داده است. این عضو فراکسیون امید در پیامی توئیتری […]

موکریان؛ عبدالکریم حسین زاده نماینده نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی عجولانه نسبت به انتقادات صریح حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در خصوص مخالفت، عدم تمایل و تعلل برخی از نمایندگان مجلس در رای دهی به طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس، واکنش نشان داده است.
این عضو فراکسیون امید در پیامی توئیتری از دستگاههای نظارتی خواسته بی طرفانه از به گفته وی به توپ بسته شدن کلامی مجلس توسط پناهیان وارد شوند و این اظهارات را بی پاسخ نگذارند.
حسین زاده که در بین همکاران خود به اظهارات نسنجیده و زمخت شهرت یافته، بی توجه به مطالبه بحق ملت در خصوص شفافیت آرای نمایندگان و اهمیت قابل توجه تائید این طرح، تنها به لفاظی توئیتری پرداخته و پناهیان را به “لیاخوف” روسی تشبیه کرده است.
نکته تعجب آور ماجرا آنجاست که حسین زاده در شرایطی که خود را یکی از مغزهای متفکر فراکسیون امید در مجلس می داند، روحانی سرشناس کشور را تنها به دلیل طرح بی شیله پیله و صادقانه یکی از مطالبات اساسی مردم از مجلس را با فرافکنی به ولادیمیر پلاتونوویچ لیاخوف، هفتمین فرمانده روسی بریگاد قزاق ایران که مجلس شورای ملی را به دستور محمدعلی شاه قاجار به توپ بست و تنی چند از آزادی‌خواهان وطن در آن دوره را به دار آویخته؛ تشبیه کرده که کارنامه عملکردی خود و هم مرامانش بیش از هر زمان دیگری خالی و غیر قابل دفاع است.
گمان می رود، توئیت پراکنی این نماینده اصلاح طلب مجلس که همچون بسیاری از نمایندگان و سیاسیون هم مسلک اش که در بین مردمان نقده و اشنویه به نماینده دم انتخاباتی و المپیکی که هر چهارسال یکبار و آنهم در بحبوحه انتخابات در شهر و روستاهای این حوزه حضور می یابد و پروژه ها و طرح های وعده داده شده اش هم صرفاً در این ایام رونق می گیرند، شناخته شده است، فراموش کرده که او تنها نماینده و خدمتگذار مردمی است که بر اساس نص صریح قانون برخی از اختیارات خودشان را به امثال وی تفویض کرداند و او و همکارانش از صدقه سر همان مردم در مجلسی هستند که بی تردید باید خانه به تمام معنای ملت باشد.
یقیناً مطلع بودن ولی نعمتان نمایندگان مجلس از کلیه تصمیمات اتخاذ شده به اسم آنها، باید بدون کم و کاست به استحضارشان برسد و مطالبه تصویب طرح شفافیت آرای نمایندگان تنها بخش کوچکی از خواسته مشروع و قانونی ملت در شفافیت امور مملکتشان است.

باید از این نماینده پرسید که تا کنون درباره چند درصد از آرای موافق و مخالفش به طرحها و لوایح ارائه شده در مجلس به مردم حوزه انتخابیه اش گزارش داده و از استدلال هایش در موضوعات مختلف برای آنها سخن گفته است؟
با این حال به حسین زاده پیشنهاد می شود برای خودنمایی تبلیعاتی روش دیگری را برگزیند؛ زیرا مردم دیر زمانی است به خوبی به ماهیت اینگونه اظهارات که تنها حربه ای برای دیده شدن در ماههای منتهی به انتخابات است، پی برده اند.

انتهای پیام/گفتگو