شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, 15 سپتامبر 2019 / ساعت 10:32:36
  • شناسه خبر: 5095

عملیات آب رسانی به ۱۴۱ روستای مهاباد آغاز شد

عصر رو شنبه ۲۳ شهریور ماه ۹۸ با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی عملیات آب رسانی به ۱۴۱ روستای بخش خلیفان و مرکزی شهرستن مهاباد آغاز شد. در این مراسم که با حضور معاون پارلمانی  رئیس جمهور، استاندار و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی در مابین روستاهی قم قلعه و دریاس […]

عصر رو شنبه ۲۳ شهریور ماه ۹۸ با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی عملیات آب رسانی به ۱۴۱ روستای بخش خلیفان و مرکزی شهرستن مهاباد آغاز شد.

در این مراسم که با حضور معاون پارلمانی  رئیس جمهور، استاندار و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی در مابین روستاهی قم قلعه و دریاس برگزار شده بود، فرماندار مهاباد با بیان اینکه این شهرستان دارای ۱۹۶ روستا در دو  بخش مرکزی و خلیفان است از وجود مشکل جدی در بخش آب شرب روستای این شهرستان خبر داد و افزود: مشکل آب شرب روستایی در روستاهای مهاباد به دو صورت است، اول اینکه در روستاهای بخش خلیفان با کمبود جدی آب شرب روبه رو هستیم و  دیگر اینکه  در روستاهای بخش مرکزی علی رغم وجود آب از لحاظ کیفی با مشکلاتی نظیر شوری متاثر از بحران دریاچه ارومیه روبه رو هستیم.

ایرج شجاعی خاطر نشان کرد: اجرای طرح مذکور نقش قابل توجهی در تامین آب شرب سالم و پایدار برای ۱۲۰۰۰ هزار نفر ز ساکنان ۱۴۱ روستای مهاباد ایفا می کند.

در همین باره مدیر آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان غربی در حاشیه این مراسم گفت: پروژه آب رسانی به ۱۴۱ روستای شهرستان مهاباد با هدف تامین آب پایدار و سالم و بهداشتی  برای ۱۲۰۰۰ هزار خانوار از ساکنان روستاهای دو بخش مرکزی و خلیفان این شهرستان با اعتبار اولیه ۱۴۵ میلیارد تومان اجرا می شود که در دو بخش شامل ۵۸ روستا محور مهاباد به سردشت و ۸۳ روستای محور مهاباد به ارومیه، مهاباد به بوکانو مهاباد به میاندوآب در سال ۹۸ طراحی شده که حود ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بر اساس طرح مذکور آب رسانی به روستاهای مهاباد از سد این شهرستان به عنوان اصلی ترین منبع آب شرب در مهاباد صورت خواهد گرفت.گفتگو