شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, 18 سپتامبر 2019 / ساعت 16:57:46
  • شناسه خبر: 5101

فرماندار فعلی اشنویه، فرماندار بوکان می شود؟

مُکریان؛ تنها پس از چند روز از گفت و گوی خبرنگار مُکریان با استاندار آذربایجان غربی در مهاباد، منابع غیر رسمی از احتمال قوی معرفی قریب الوقوع اسعد خضری، فرماندار فعلی اشنویه به عنوان فرماندار جدید بوکان خبر می دهند. حدود ۵ ماه است فرمانداری بوکان به سرپرستی “لقمان خسروپور” معاون برنامه ریزی این شهرستان […]

مُکریان؛ تنها پس از چند روز از گفت و گوی خبرنگار مُکریان با استاندار آذربایجان غربی در مهاباد، منابع غیر رسمی از احتمال قوی معرفی قریب الوقوع اسعد خضری، فرماندار فعلی اشنویه به عنوان فرماندار جدید بوکان خبر می دهند.
حدود ۵ ماه است فرمانداری بوکان به سرپرستی “لقمان خسروپور” معاون برنامه ریزی این شهرستان اداره می شود.
جمال خسروی فرماندار سابق بوکان که با حمایت و ابرام قسیم عثمانی روی کار آمده بود با هدف جانشینی حامی خود و به منظور کاندیداتوری در انتخابات مجلس در اسفند ماه سال جاری و تنها چند ماه پس از پس از اعلام عدم حضور نماینده بوکان در این رقابت ها در فروردین ماه ۹۸ از سمت خود استعفا کرد.
اسعد خضری، کُرد و اصالتاً بوکانی است. وی دارای مدرک فوق لیسانس آگرواکولوژی از دانشگاه آزاد مهاباد می باشد، خصری از شهریور ماه ۹۳ عهده دار مسئولیت فرمانداری اشنویه بوده و دارای سابقه تقریبا دوساله ریاست منابع طبیعی شهرستان پیرانشهر را نیز در کارنامه دارد وی چند سالی به عنوان کارمند در اداره منابع طبیعی شهرستان مهاباد و مدتی هم به عنوان کارشناس در اداره فوق مشغول به خدمت بوده است.
مُکریان راساً قادر به تائید این خبر نمی باشد.
پیش تر این نیز نام افرادی چون “محمد عباسی” مدیر فعلی شبکه بهداشت بوکان، “سلیمان مام عزیزی” مدیر اموزش و پرورش این شهرستان و “فخرالدین حیدری” نماینده سابق مردم سقز در مجلس شورای اسلامی به عنوان گزینه های احتمالی فرمانداری بوکان بر سر زبان ها افتاده بود.
طی روزهای گذشته استاندار آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار مُکریان با بیان اینکه پروسه انتخاب فرماندار زمانبر است؛ گفته بود: تعدادی از افراد واجد شرایط جهت مصاحبه و امورات مربوط به انتصاب به وزارت کشور معرفی شده اند که در این میان عده ای رد شده و عده دیگری در حال طی مراحل لازم هستند.
وی با تائید این موضوع که بوکان یکی از شهرهای مهم استان است گفت: انشالله به زودی با پایان مراحل مذکر فرماندار جدید این شهرستان معرفی خواهد شد.
شهریاری ساعاتی قبل گفت و گو با خبرنگار مکریان در مهاباد به خبرنگاران بوکانی گفته بود: انتخاب فرمانداران محرمانه است و به انها توصیه کرده بود دنبال حرف های خاله زنکی نباشند.

انتهای پیام/گفتگو