یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: شنبه, 21 سپتامبر 2019 / ساعت 01:58:43
  • شناسه خبر: 5110

مخالفت صریح نماینده بوکان با طرح شفافیت آرای نمایندگان/ عثمانی منافع مردم در مقابل تائید صلاحیت نمایندگان قرار داد

مُکریان؛ شامگاه جمعه ۲۹ شهریور ماه ۹۸ نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه زنده مناظره که از شبکه اول سیما پخش می شد مخالف صریح خود را با شفافیت آرای نمایندگان در مجلس اعلام کرد. عثمانی که در این برنامه از همراهی نماینده سلماس بر خوددار بود، با اعلام اینکه طرح […]

مُکریان؛ شامگاه جمعه ۲۹ شهریور ماه ۹۸ نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه زنده مناظره که از شبکه اول سیما پخش می شد مخالف صریح خود را با شفافیت آرای نمایندگان در مجلس اعلام کرد.


عثمانی که در این برنامه از همراهی نماینده سلماس بر خوددار بود، با اعلام اینکه طرح شفافیت آرای نمایندگان تفتیش عقاید است! در اظهاراتی عجیب ضمن اصرار بر مخالفتش با این طرح گفت: رای نمایندگان تاثیر مستقیم بر صلاحیتشان دارد و اگر آرای نمایندگان شفاف شود ممکن است صلاحیتشان را تحت تاثیر بگذارد و حقوق مردم نادیده گرفته شود.


نماینده بوکان با دفاع از رای موافقش به کنواسیون استعماری و ضد منافع ملیِ fatf مدعی شد که نمایندگان بنا بر استدلالی که دارند نظر شخصی خود را به طرح ها و لوایح مطرح شده در مجلس می دهند که اگر معلوم شود کدام یک از نمایندگان به این گونه لوایح رای مثبت یا منفی داده اند ممکن است در رد صلاحیتشان بر حضور دو یا چند باره در مجلس تاثیر گذار باشد.


عثمانی در بخش دیگری با اشاره به برخی پشت پرده ها و لابی گری های صورت گرفته در مجلس گفت: گاهی اوقات نماینده مجبور می شود برای گرفتن چند امتیاز رایی بدهد که صحیح نباشد.
نماینده اصلاح طلب بوکان با اعتراف به ناکارآمدی مجلس دهم در موضوعات مختلف گفت: مجلسی که قدرتش در دست رئیس آن است و مجلس معتمدین است نه متخصصین نمی تواند خوب عمل کند.


نماینده بوکان که با طرح مسائل حاشیه ای نظیر موضوعات قومی می خواست بحث را از مسیر اصلی خود خارج کند بارها با تذکر دیگر نمایندگان حاضر در این مناظره روبه رو شد.
وی با فرافکنی گفت: من نماینده شهری هستم که آبش را به تبریز و آن سر دنیا می برند که این مساله با واکنش رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس که در طرف مقابل او و به عنوان موافق طرح شفافیت ارای نمایندگان قرار گرفته بود، مواجه شد، ذوالنوری در پاسخ به این دست گفته های عثمانی اعلام کرد : نماینده باید حریت و شجاعت و تعهد لازم را داشته باشد، مجلس جای نمایندگان منفعت طلب و ترسو نیست، خواهشاً بحث را منحرف نکنید، گاز و نفت و برق هم از دیگر مناطق کشور به حوزه انتخابیه شما انتقال داده شده اند که این یک اصل است و بر اساس قانون، سرمایه های ملی باید برای همه آحاد ملت سهل الوصول باشند.

م
اوج تناقض در سخنان عثمانی آنجایی بود که به کرّات تاکید می کرد که با شفافیت آرای نمایندگان مخالف نیست؛ اما هر بار با استدلال به اینکه مسائل مهمتری از شفافیت آرای نمایندگان وجود دارد مخالفت خود را با این طرح علنی می نمود.
مخالفت صریح نمایندگان بوکان و سلماس با طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس در شرایطی صورت گرفت که بر اساس نظرسنجی پیامکی، حدود ۹۵ درصد از مخاطبان برنامه تلویزیونی مناظره بر خلاف نظر این نمایندگان موافق و خواهان شفاف شدن ارای نمایندگان در مجلس بودند.

.
قسیم عثمانی نماینده اصلاح طلب بوکان که به دلیل عملکرد ضعیف ۱۲ ساله اش از سوی مردم حوزه انتخابیه اش به شدت تحت فشار قرار دارد و همین موضوع سبب شده بارها اعلام کند که در انتخابات پیش رو کاندیدا نخواهد شد در این برنامه هم از عدم حضورش در مجلس خبر داد و گفت: 《این سه دوره برای هفت پشتم بس است》.
برخی شایعات از حمایت نماینده فعلی بوکان از “جمال خسروی”، فرماندار سابق این شهرستان در انتخابات اسفند ماه ۹۸ حکایت دارد.
“خسروی” که علاوه بر ادعای اصلاح طلبی بر اساس شنیده ها سابقه قرابت با جریانات دینی با گرایشات تند مذهبی را در کارنامه دارد؛ در خرداد ماه سال ۹۳ با حمایت تام عثمانی به عنوان فرماندار این شهرستان منصوب شد، که علی رغم بی عملی و انتقادات فراوان از دوران مدیریتش بر این فرمانداری، همزمان با افت شدید مقبولیت نماینده بوکان نزد افکار عمومی در فروردین ماه ۹۸ از سمت خود استعفا داد و بر اساس اخبار موجود در صدد است با همراهی برخی از مسئولان فعلی شهرستان از جمله قسیم عثمانی خود را به عنوان جانشین وی به بهارستان برساند.

انتهای پیام/گفتگو