یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, 29 سپتامبر 2019 / ساعت 16:44:28
  • شناسه خبر: 5146

همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت در مهاباد برگزار شد

همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت با حضور مسئولان شهرستان، خانواده معزز شهدا و جمعی از ایثارگران مهابادی در سالن فجر این شهرستان برگزار شد. مکریان؛ فرماندار مهاباد به عنوان اولین سخنران این همایش ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: کُردها و خصوصاً پیشمرگان مسلمان کُرد و عشایر غیور منگور در سطح شهرستان مهاباد […]

همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت با حضور مسئولان شهرستان، خانواده معزز شهدا و جمعی از ایثارگران مهابادی در سالن فجر این شهرستان برگزار شد.

مکریان؛


فرماندار مهاباد به عنوان اولین سخنران این همایش ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: کُردها و خصوصاً پیشمرگان مسلمان کُرد و عشایر غیور منگور در سطح شهرستان مهاباد دلیرانه مدافع اسلام و انقلاب بوده اند و در مقاطع مختلف در برابر دشمنان این مرز و بوم ایستادگی کرده اند.

ایرج شجاعی با بیان اینکه این همایش به منظور تجلیل از رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس در سطح شهرستان برگزار شده است افزود: به ترتیب از کلیه پیشکسوتان جهاد و شهادت شهرستان تجلیل به عمل خواهد آمد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان مهاباد به عنوان دیگر سخنران این همایش به پشت تریبون رفت و ضمن تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا و گرامی داشت فرا رسیدن کنگره عظیم اربعین حسینی(ع) ؛ با بازخوانی  برخی از گوشه های تاریخ و وقایع قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تنها با بازخوانی این وقایع است که  در می یابیم که اراده راسخ و ایمان امام خمینی (ره) و تبعیت ملت شریف ایران خصوصا رزمندگان، ایثارگران و شهدای گرانقدر موجب بروز اتفاقات معجزه گونه ای در حفظ و استمرار و پیروزی های پی در پی برای اسلام و انقلاب  شده است.

سرهنگ پاسدار طالب رحیمی با بیان اینکه برگزاری این دست مراسمات قدم کوچکی برای قربانی از سالها تلاش و جانفشانی رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس است از بانیان و برگزار کنندگان این همایش تقدیر و تشکر کرد.

فرمانده سپاه مهاباد در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر حفظ وحدت در جامعه اعلام کرد:وحدت خط قرمز سپاه و کلیه نهاد ها و دستگاههای جمهوری اسلامی است و هرکه بخواهد به هر بهانه ای به این وحدت خدشه وارد کند و برای به دست آوردن چند رای گسل های قومی و مذهبی را فعال نماید با برخورد غیر قابل اغماض و بی تعارف روبه رو خواه شد.

امام جمعه مهاباد به عنوان آخرین سخنران در همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت این شهرستان نیز گفت: ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس همه گفتنی ها را در عمل به منصه ظهور رساندند و کلام از بیان و روایت آن همه ایثار و ایمان قاصر است.

ماموستا امامی؛ امام حسین(ع) را به الگوی تمام آزادگان و ایثارگران جهان اسلام معرفی کرد و افزود؛ نقطه اقتدار اسلام وحدت آحاد امت اسلامی است و متاسفانه دشمن با دسیسه های هر روزه مانع وحدت ملت های مسلمان شده است که می طلبد کشورهایی که منابع و ثروت های خود را صرف عداوت با ملت های آزاده مسلمان منطقه می کنند به خط امام حسین (ع) باز گردند و با تقویت جبهه مقاومت زمینه ساز پیروزی های بیش از پیش مسلمین باشند.

در بخش دیگریاز این همایش سران جعفر ایازی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به روایت گوشه از خاطرات خود در این دوران پرداخت.

در پایان این همایش از حدود ۳۰۰ تن از پیشکسوتان، رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/گفتگو