یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, 2 اکتبر 2019 / ساعت 15:22:41
  • شناسه خبر: 5165

مغازه سازی غیر قانونی در مدارس در بوکان کار دست آموزش و پرورش این شهرستان داد

به گزارش موکریان، پرونده مدیریت آموزش و پرورش بوکان که با چراغ سبز فرماندار مستعفی این شهرستان در اقدامی غیر قانونی اقدام به ساخت چندین مغازه در محوطه تعدادی از مدارس کرده که به دلیل عدم رعایت تشریفات قانونی به سازمان بازرسی کشور ارجاع شده است. بر  اساس شنیده ها این تخلف موجب شده شهرداری […]

به گزارش موکریان، پرونده مدیریت آموزش و پرورش بوکان که با چراغ سبز فرماندار مستعفی این شهرستان در اقدامی غیر قانونی اقدام به ساخت چندین مغازه در محوطه تعدادی از مدارس کرده که به دلیل عدم رعایت تشریفات قانونی به سازمان بازرسی کشور ارجاع شده است.
بر  اساس شنیده ها این تخلف موجب شده شهرداری بوکان نیز جرائم سنگین مالی بر علیه آموزش و پرورش به دلیل ساخت و ساز و تغییر کاربری غیر قانونی اعمال کند و این اداره چاره ای جز پرداخت مبلغ میلیاردی جریمه این تخلف را ندارد.
به گفته یک منبع آگاه، این تخلف محرز که عملا هیچ منفعت مادی برای مجموعه آموزش و پرورش بوکان نداشته زیرا کلیه مبالغ حاصل از این تجاری سازی باید به حساب متمرکز خزانه یا وزارت آموزش و پرورش واریز شود.
نکته جالب اینکه، اقدام غیر قانونی آموزش پرورش بوکان علی رغم کمبود فضای آموزشی در این شهرستان در شرایطی صورت گرفته که یکی از مدارسی که عرضه این تصرف غیر قانونی بوده دقیقاً رو به روی درب ورودی فرمانداری این شهرستان واقع شده و فرماندار سابق و مستعفی بوکان هر روز شاهد این عملکرد غیر قانونی یا به عبارتی مدرسه فروشی بوده و به راحتی از این تخلف چشم پوشی کرده است.
نکته بغرنج ماجرا انجاست که سال گذشته مدیر فعلی آموزش و پرورش بوکان ضمن اعتراف به کمبود شدید فضای آموزشی در این شهرستان وضعیت فضای آموزشی در بوکان را بحرانی توصیف کرده بود.
درد آور تر از همه این اتفاقات سکوت معنی دار رسانه های مدعی بوکان است که عملاً با سانسور و مادیده گرفته شدن این تخلف آشکار با متخلفان همراهی کرده اند.
امید است مسئولان ذیربط با جدیت و بدون اغماض به این پرونده رسیدگی کنند.

انتهای پیام/گفتگو