دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
www.mokrian.ir

  • تاریخ: جمعه, 4 اکتبر 2019 / ساعت 00:15:42
  • شناسه خبر: 5176

پست خواهی اصلاح طلبان بوکانی را به جان هم انداخته؟

موکریان؛ ماه هاست شهرستان بوکان به عنوان یکی از مهمترین شهرهای استان آذربایجان غربی بدون فرماندار و بخشدار مرکزی اداره میشود. هرچند مدیریت سرپرست فعلی این فرمانداری بسیار قابل توجه و تقدیر بوده اما بلاتکلیفی پست های مهم پیش گفته در شهری به مختصات بوکان می تواند ناشی از بی توجهی مدیران استانی به این […]

موکریان؛ ماه هاست شهرستان بوکان به عنوان یکی از مهمترین شهرهای استان آذربایجان غربی بدون فرماندار و بخشدار مرکزی اداره میشود.
هرچند مدیریت سرپرست فعلی این فرمانداری بسیار قابل توجه و تقدیر بوده اما بلاتکلیفی پست های مهم پیش گفته در شهری به مختصات بوکان می تواند ناشی از بی توجهی مدیران استانی به این شهر باشد که با توجه به اعلام هر روزه نامهای مختلفی از سوی رسانه ها و تاکید استاندار آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار موکریان در خصوص انتصاب قریب الوقوع فرمانداری جدید بوکان این دلیل فوق الذکر را کمرنگ می نماید.
در این میان یکی از رسانه های بوکان که در بحبوحه انتخابات ادوار مختلف نقش تریبون اصلاح طلبان این شهرستان را برعهده داشته با انتشار مطلب کوتاهی ضمن برچسب زنی به شقه ای از اصلاح طلبان این شهرستان از رقابت این طیف برای دستیابی به پست هایی نظیر فرمانداری و بخشداری در این شهرستان خبر داده است.
این رسانه مدعی شده که مدیریت شهری بوکان روزهای مطلوبی را تجربه می کند و دیدارهای مسئولان با مردم پرشور است و درد دلها و مطالبات مردم که بیشتر آنها به مرگبار بودن جاده های بوکان برمی گردد شنونده دارد!
در بخش دیگری از این مطلب آمده: اما شش ماه است که فرمانداری بوکان بلاتکلیف و ۹ ماه است سه پست کلیدی این نهاد نظارتی! خالی مانده و این سئوال برای افکار عمومی مطرح شده که چرا یکی از بزرگترین و مهم ترین شهرستان آذربایجان غربی باید این گونه بلاتکلیف باشد؟
مدیر این رسانه که عملکردش در گذشته و امروز ثابت کرده که دست در دست اصلاح طلبان دارد در ادامه نوشته:پاسخ این سئوال را باید در اهداف انتخاباتی اقلیتی از اصلاح طلبان جست که با نام «مبارزان روزشنبه» شناخته می شوند.
مبارزان روز شنبه بعد از پیروزی روحانی در سال ۹۲ به ناگاه لباس اصلاح طلبی بر تن و در بوکان میدان داری کردند و تا سالها پستهای کلیدی این شهر را در اختیار داشتند.
در ادامه رسانه مذکور با اشاره به حمایت دسته از اصلاح طلبان از قسیم عثمانی و دسته دیگری از انور حبیب زاده در انتخابات مجلس دهم نوشته: این اقلیت اصلاح طلب در انتخابات سال ۹۴ با پشت کردن به اکثریت اصلاح طلبان بوکان اعلام موضع کردند و از این موضع خود منتفع شدند این روزها نیز متناسب با اهداف انتخاباتی خود برای پستهای خالی فرمانداری بوکان برنامه ها درسر دارند و در مقابل هر گونه اقدامی که در تضاد با منافع آنها باشد هرچند سبب رفع بلاتکلیفی در بوکان شود، با لابی گریهای خود در ارومیه کارشکنی می کنند.
چند روز قبل یکی از سایت های خبری بوکان پشت پرده این برنامه را رونمایی کرد و نوشت: عبدالله محمود خانی و رسول قادر زاده گزینه های مورد نظر این اقلیت برای تصدی پست فرمانداری و معاون سیاسی_اجتماعی فرمانداری است.
در پایان مطلب منتشر شده از این رسانه آمده: حال باید دید که استاندار فساد ستیز آذربایجان غربی تحت تاثیر منافع این اقلیت پرنفوذ تصمیم می گیرد یا در راستای منافع عمومی شهرستان بوکان؟
این اولین باری نیست که اصلاح طلبان بوکانی دست به افشاگری برعلیه هم می زنند و انشقاق در صف پیروان این نحله ی سیاسی که به اعتراف خودشان به اهداف منفعت طلبانه آغشته است؛ پیشتر نیز در حمایت دسته ای از آنها از نماینده فعلی بوکان و حضور و بیعت دسته ای دیگر در ستاد انتخاباتی “انور حبیب زاده” عنصر همیشه کاندیدا و رقیب “قسیم عثمانی” نمود پیدا کرده بود.
البته دیدار و نشست اصلاح طلبان بوکانی با نماینده مهاباد به عنوان رقیب منطقه ای نماینده صلاح طلب بوکان نیز حواشی فراوانی به همراه داشته است.
گمان می رود منظور این رسانه که تحت تاثیر همراهان اصلاح طلب، “حبیب زاده” نماینده اصولگرای دو آتشه بوکان در ادوار پنجم و هفتم در انتخابات سال ۹۴ است، از لقب دهی به دسته ای از اصلاح طلبان فصلی در بوکان که از صدقه سر این گرایش به پست و نان و نوای قابل توجهی هم رسیده بودند؛ همان هایی باشد که فروردین ماه امسال باشد که با کناره گیری از پست های دولتی عزم رسیدن به بهارستان و جانشینی یار قسم خورده دیروز و امروزشان را در سر می پرورانند.

انتهای پیام/گفتگو