یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج‌شنبه, 31 اکتبر 2019 / ساعت 21:25:49
  • شناسه خبر: 5274

آیا هلال احمر مهاباد برای محمودزاده تبلیغ می کند؟

طی هفته های گذشته خبر لشکر کشی ارتش ترکیه به مناطق عمدتاً کردنشین شمال سوریه با واکنشهای فراوانی روبه رو شده است. دسته ای آن را محکوم کردند و دسته ی دیگر از این واقعه تلخ برای مقاصد انتخاباتی سود جستند و با نطق های آنچنانی برای چندین روز فضای مجازی را از خبر و […]

طی هفته های گذشته خبر لشکر کشی ارتش ترکیه به مناطق عمدتاً کردنشین شمال سوریه با واکنشهای فراوانی روبه رو شده است.
دسته ای آن را محکوم کردند و دسته ی دیگر از این واقعه تلخ برای مقاصد انتخاباتی سود جستند و با نطق های آنچنانی برای چندین روز فضای مجازی را از خبر و فیلم و صوت شق القمر روخوانی چند بیت شعر حماسی کردی اشباع نمودند.
گام بعدی برای بهره گرفتن از فضای احساسی حاکم بر شهرهای کُردنشین به منظور کسب آرای مردم در انتخابات پیش رو دستاورد سازی از این واقعه به دلیل حساسیت و تعلقات قومی در این باره بوده است.
دسته ای از نمایندگان کُرد در مجلس خطاب به مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور مصاحبه ها و گلایه مندی های پر عتابی داشته اند و دسته ای دیگر در صدد ارتکاب اعمال شاق دیگری بر آمده اند.
در این میان نماینده مهاباد که در مجلس شورای اسلامی که به اشک ریزی و نطق های احساسی شهره است فرصت را مغتنم شمرده و چون صیادی ماهر ماهی های انتخاباتی فراوانی صید کرده است.
فارغ از این مسائل تشکل های مردم نهاد و سازمانهای امدادی نظیر هلال احمر نیز همچون همیشه آستین های همت را بالا زدند و در شهرهای مختلفی چون سقز، بوکان و سنندج به جمع آوری کمک های مردمی برای ارسال به مناطق جنگ زده شمال سوریه اقدام کرده اند.
اما گویا شرایط در مهاباد به گونه ای دیگر بوده و برخلاف دیگر شهرها، بنا بر گفته سرپرست جمعیت هلال احمر مهاباد این محمودزاده بوده مجوز جمع آوری کمک های مردمی در این شهرستان را اخذ کرده است!
موضوعی که تعجب بسیاری از فعالان اجتماعی را در پی داشته است.
زیرا آنها بر این باورند که این اظهارات “صداقت” تنها با هدف تبلیغ انتخاباتی برای نماینده فعلی مهاباد صورت گرفته و عملاً این امر وظیفه نهادی چون هلال احمر است که پیگیر اخذ مجوزهای لازم در این باره باشد که گویا در دیگر شهرهای منطقه هم بر همین منوال بوده است.
اما چرا باید فردی که در راس سازمانی قرار گرفته که بر اساس اصول هفت گانه نهضت صلیب سرخ و هلال احمر باید بی عرضی، بی طرفی، استقلال، خدمت داوطلبانه، بشر دوستی، یگانگی و جهان شمولی را رعایت کند، اینگونه به اسباب تبلیغات زود هنگام کاندیداهای نمایندگی مجلس تبدیل شده است؟
هر چند این اولین باری نیست سازمانی چون هلال احمر در مهاباد با مقاصد سیاسی برخی خواص همراهی می کند، زیرا در جریان تبلیغات غلو آمیز ساخت ساختمان ۵ طبقه اداری این جمعیت که تنها ۲ طبقه آن قرار است به درمانگاه عمومی تبدیل شود اما در نهایت ناباوری به عنوان مرکز فوق تخصصی با بوق و کُرنای فراوان به خورد مردم داده شده، سکوت اختیار کرده و عملاً با تحریف کارکرد واقعی پروژه در حال ساخت این سازمان آب در آسیاب انتخاباتی محمودزاده ریخته است.
امید است انتشار این گزارش تشدید نظارت مسئولان و مدیران بالادستی این جمعیت به منظور ممانعت از استمرار اینگونه اظهار نظرها و فعالیت های غیر مرتبط با نفس وظایف هلال احمر در شهرستان مهاباد را در پی داشته باشد.

انتهای پیام/



گفتگو