یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: جمعه, 1 نوامبر 2019 / ساعت 13:47:15
  • شناسه خبر: 5285

مرحله نهایی رزمایش الی بیت المقدس بسیجیان در مهاباد انجام شد

مرحله دوم و پایانی گردان های رزمی الی بیت المقدس بسیجیان در مهاباد با موفقیت انجام شد. این رزمایش که از روز گذشته در آموزشگاه شهید امینی گوگتپه شهرستان مهاباد با حضور ۲ گردان از حوزه یک و دو شهری مهباد برگزار شده بود صبح امروز جمعه۱۰ آبان ماه ۹۸ با برگزاری صبحگاه آغاز شد. […]

مرحله دوم و پایانی گردان های رزمی الی بیت المقدس بسیجیان در مهاباد با موفقیت انجام شد.

این رزمایش که از روز گذشته در آموزشگاه شهید امینی گوگتپه شهرستان مهاباد با حضور ۲ گردان از حوزه یک و دو شهری مهباد برگزار شده بود صبح امروز جمعه۱۰ آبان ماه ۹۸ با برگزاری صبحگاه آغاز شد.

در این مرسم که با حضور خانواد معزز شهدا، ایثارگران  جانبازان، روحانیون و اعضای شورای اداری شهرستان مهاباد برگزار شده بود، فرمانده قرارگاه امام سجاد (ع) و سپاه مهاباد با بیان اینکه رزمایش مهاباد همزمان با سراسر کشور برگزار شده است، اهداف این رزمایش نمایش اقتدار و اتحاد و بصیرت ملت شریف ایران اسلامی اعلام کرد.
پس از سرهنگ رحیمی امام جمعه مهاباد به عنوان سخنران به پشت تریبون رفت و ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول  با اعلام اینکه ایران اسلامی تنها ملت و نطامی است که آرزوی ازادی قدس شریف را به عنوان هدف اصلی خود قرار داده و نامگذاری گردان های رزمی الی بیت المقدس مبین این واقعیت است.

ماموستا امامی با اشاره به شعار محوری این رزمایش گفت: بسیاری از کشورهای جهان در حسرت داشتن نیروی پیشرو و قدرتمندی چون بسیج هستند و چهل سال امنیت و خدمت و مردمداری نتیجه تلاش و ایثارگری های بسیجیان جان برکف است.
امام جمعه مهاباد در بخش دیگری از سخنانش به فرا رسیدن سوم الله ۱۳ آبان اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی و قیام ملت مسلمان ایران به رهبری امام خمینی(ره) موجب افشای ماهیت واقعی رژیم مستکبر آمریکای جهانخوار شده است.
وی با اشاره به برخی تحولات اخیر در منطقه و لشکر کشی ارتش ترکیه به شمال سوریه را نتیجه خیانت و دسیسه چینی های دولتمردان آمریکا در به وجود آوردن گروه های تروریستی و تکفیری نظیر داعش عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد ملت های مسلمان در پرتو انقلاب عظیم الشان اسلامی مردم ایران به بصیرت برسند و بساط رژیم های مرتجع و دست پرورده استکبار جهانی را برچینند.
وی تصریح کرد امروزه تنها کشور و ملتی که می تواند در نهایت استقلال و آزادی سخن بگویند و مواضع خود را بیان کند ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران است و این دستاورد عظیم نتیجه رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تبعیت بی چون و چرای ملت بسیجی ایران از ایشان است.
در ادامه از بسیجیانی که طی رزمایش در مسابقات ورزش موفق به کسب مقام شده بودند تقدیر به عمل آمد.

پس از برگزاری صبحگاه مرحله دوم رزمایش تمرین مقابله با اغتشاش و امداد و نجات نوسط یکی از گردان های حاضر در رزمایش با موفقیت انجام پذیرفت.

عملیات تک به ارتفاع و تسخیر مواضع دشمن فرضی با انجام پیاده روی رزمی و انفجارات و تیراندازی به عنوان آخرین مرحله از این رزمایش نیز توسط گردان دیگر حاضر در این با موفقیت کامل انجام شد.گفتگو