یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: شنبه, 2 نوامبر 2019 / ساعت 22:43:40
  • شناسه خبر: 5317

«رستم پور»؛شهرداری که عکسِ نمایشی ثبت نکرد!

به گزارش موکریانبه نقل از صدای بوکان؛ جاری شدن سیلاب پس از باران در مناطق مختلف شهر بوکان از جمله مناطق «مسجد نور» و «تنعیم» به دلیل عدم وجود تاسیسات هدایت آب های سطحی در معابر ، معضلی بود که تا سال گذشته نیز ساکنان این مناطق با آن دست و پنجه نرم می کردند. […]

به گزارش موکریانبه نقل از صدای بوکان؛ جاری شدن سیلاب پس از باران در مناطق مختلف شهر بوکان از جمله مناطق «مسجد نور» و «تنعیم» به دلیل عدم وجود تاسیسات هدایت آب های سطحی در معابر ، معضلی بود که تا سال گذشته نیز ساکنان این مناطق با آن دست و پنجه نرم می کردند.

هر ساله با آغاز بارش ها و جاری شدن سیلاب، خسارات سنگینی به تاسیسات شهری و ساختمان های مسکونی در مناطق «مسجد نور» و «تنعیم» وارد می شد. اقدامات شهرداران سابق بوکان در این مواقع، تنها امداد رسانی و گاهاً حضور مستقیم در جریان امداد رسانی و ثبت عکس بوده است.

اما حضور «بابک رستم پور» در سمت شهردار بوکان سرنوشتی متفاوت برای ساکنان این مناطق رقم زد. خرداد ماه سال گذشته بارش مداوم و شدید باران باعث وقوع سیل در مناطق مختلف شهر شد. در آن زمان «بابک رستم پور» ضمن حضور در مناطق سیل زده ، عملیات امدادرسانی را به طور مستقیم مدیریت کرد.

به مانند شهرداران گذشته بوکان، «رستم پور» نیز در جریان این اتفاقات، وعده حل این معضل را داد و نیز عکسی از او در جریان امدادرسانی ثبت شد!

پس از گذشت مدتی گروهی از مهندسین مشاور متخصص، با همراهی شهردار و رئیس شورای شهر بوکان به بوکان سفر کرده و از مناطق «مسجد نور» ، «تنعیم» و… و همچنین مناطق بالادست اینگیجه و ناله شکینه بازدید کردند و عملیات مطالعه و برنامه ریزی پروژه هدایت آب های سطحی برای جلوگیری از تکرار سیلاب آغاز شد و پس از آن نیز به مرور و با آغاز عملیات اجرائی این پروژه، وعده شهردار بوکان به ساکنان مناطق سیل زده، رنگ و بوی عمل به خود گرفت.

اکنون نیز پروژه هدایت آب های سطحی در این مناطق و محلات و خیابان های دیگر شهر نیز در حال اجرا می باشد و بخش زیادی از آن ها به اتمام رسیده است. محقق شدن این وعده باعث شد که تعدادی زیادی از همشهریان بوکانی با کابوس سیلاب وداع کنند و تنها سهمشان از باران، زیبایی های آن باشد.

همچنین این اقدام ثابت کرد که عکس ثبت شده از «بابک رستم پور» شهردار بوکان در حین امدادرسانی به ساکنان مناطق سیل زده بوکان، برخلاف شهرداران سابق، نمایشی و بی عمل نبوده و وعده های داده شده نیز به صورت اصولی و تخصصی عملی شده اند.

رویه کاری «بابک رستم پور» برخلاف عملکرد کسانی است که بیش از یک دهه سکاندار مدیریت شهرداری بوکان بودند و ضمن آنکه بوکان را به قهقرا کشیدند؛ فساد ، استخدام بی ظابطه ، بی اعتمادی مردم ،بی برنامگی و عقب ماندگی را بر مدیریت شهری بوکان تحمیل کردند!

انتهای پیام/گفتگو