سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه‌شنبه, 5 نوامبر 2019 / ساعت 17:49:49
  • شناسه خبر: 5326

تصفیه خانه آب شرب شهر مهاباد افتتاح شد

سامانه تامین آب مهاباد با حصور ریاست مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو و جمعی از مسوولان استانی افتتاح شد. احداث این تصفیه‌خانه به روش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بوده و ظرفیت برج آبگیر و تصفیه‌خانه آب، ۷۵۰ لیتر بر ثانیه است. تصفیه‌خانه مهاباد جمعیت ۲۴۶ هزار نفری را تحت پوشش قرار می‌دهد. این طرح از […]

سامانه تامین آب مهاباد با حصور ریاست مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو و جمعی از مسوولان استانی افتتاح شد.
احداث این تصفیه‌خانه به روش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بوده و ظرفیت برج آبگیر و تصفیه‌خانه آب، ۷۵۰ لیتر بر ثانیه است.
تصفیه‌خانه مهاباد جمعیت ۲۴۶ هزار نفری را تحت پوشش قرار می‌دهد.
این طرح از سال ۹۳ آغاز و برای افق ۱۴۱۸ پیش‌بینی‌ شده است و اعتبار هزینه شده برج آبگیر و تاسیسات جانبی از محل اعتبارات عمرانی ۲۰۰ میلیارد ریال بوده است.
همچنین میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در احداث تصفیه‌خانه آب ۴۲۸ میلیارد ریال و کل اعتبار هزینه شده ۶۲۸ میلیارد ریال است.
نماینده مهاباد در سخنان کوتاهی با اشاره به طرحهای اجرا شده در مهاباد گفت: مردم مهاباد قدردان خدمات دولت و نظام جمهوری اسلامی به این منطقه هستند.
جلال محمودزاده با اشاره به پروژه های در حال اجرای شهرستان گفت: بیمارستان ۳۵۰ تخت و خوابی و ۹۶ تخت و خوابی تامین اجتماعی، آغاز عملیات احداث ۲ ورزشگاه، توسعه راهها و آب رسانی به روستاهای مهاباد از مهمترین پروژه های مهاباد محسوب میشوند که نقش قابل توجهی در توسعه بیش از پیش منطقه دارند.
وی به افتتاح قریب الوقوع کارخانه قند، الکل و خمیر مایه که توسط بخش خصوصی احداث شده اشاره کرد و از این طرح ها به عنوان گام های مهم در توسعه صنایع تبدیلی یاد کرد.
نماینده مهاباد از رهاسازی ۲۱۵ میلیون متر مکعب از آب سد مهاباد به سمت دریاچه ارومیه طی سال جاری خبر داد و از ریاست مجلس خواست اعتبارات بیشتری برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص یابد.
بعد از محمودزاده وزیر نیرو به پشت تریبون رفت و با ابراز خوشحالی بابت حضورش در مهاباد با بیان اینکه پروژه های افتتاح شده در استان آذربایجان غربی بر اساس برنامه ریزی این وزارت در قالب طرحی تحت عنوان ” الف ب ایران” که هر هفته در یکی از استان های کشور افتتاح و به بهره برداری می رسند، افزود: در چهارمین هفته از اجرای این برنامه که در آن ۲۲۷ پروژه مهم آب و برق کشور میهمان مردم استان آذربایجان غربی هستیم که افتتاح تصفیه خانه مهاباد، تصفیه آب پلدشت، تصفیه خانه فاضلاب شهرک گلمان ارومیه و کلنگ زنی پروژه جمع آوری و تصفیه فاضلاب در اشنویه در دستور کار قرار گرفت و عملی شد.
اردکانیان با اشاره به پروژه تصفیه خانه مهاباد گفت: امروز بر اساس اطلاعاتی که کسب شده مردم مهاباد از نعمت آب سالم و تصفیه شده ای هستند که کیفیت آن از آب شرب مرکز نشینان در کشور هم مطلوب تر می باشد.
وزیر نیرو با بیان اینکه وزارت خانه متبوع اش حدود ۲۰ میلیارد تومان صرف برج آبگیر و تاسیسات جانبی این تصفیه خانه کرده است، افزود: بخش خصوصی با احداث تصفیه خانه مهاباد که به پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا مجهز مجهز است حدود ۴۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است که اجرای این پروزه قریب به ۶۳ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
وزیر نیرو ددر توضیح جزئیات طرحهای دیگری که در زمان حضور وی و ریاست مجلس شورای اسلامی در مهاباد از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح شده اند گفت:
همزمان با تصفیه خانه آب شرب شهر مهاباد که جمعیتی بالغ بر ۲۴۶ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد و زمینه بهره برداری شهروندان مهابادی تا ۲۵ سال آینده را از آب سالم و با کیفیت فراهم می کند، تصفیه خانه آب شرب پلدشت با جمعیت تحت پوشش ۱۲ هزار نفر و اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان و تصفیه فاضلاب در شهرک گلمان ارومیه با جمعیت تحت پوشش ۴۵ هزار نفر و اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده اند.
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در سخنرانی چند دقیقه ای در جمع مردم و مسئولان مهابادی با اشاره به حجم عظیم پروژه های عمرانی در سطح کشور گفت:
بیش از هر زمان دیگری نیازمند رفاه و اتحاد هستیم و در شرایط فعلی دشمن تمام تلاشش را معطوف توقف توسعه در کشور کرده است.
لاریجانی افزود تمام کارگزاران در نظام اسلامی در تلاش اند تا ایران را آباد کنند، هرچند دشمنان با دسیسه های گوناگون می خواهد، ذهن ما را از عمران و آبادانی کشور منحرف کنند و به مسائل بی ارزش مشغول کند.
رئیس مجلس با اشاره به پروژه های افتتاح شده در سفرش به استان آذربایجان غربی ضمن تقدیر از خدمات وزارت نیرو از بهره گیره این وزارت از توان و سرمایه بخش خصوصی قدردانی کرد.
پس از سخنان لاریجانی، وی و هیات همراهش مهاباد را به مقصد ارومیه ترک کردند.

عملیات احداث پروژه تصفیه خانه آب شرب شهر مهاباد در دوره نماینده سابق این شهر آغاز و آذرماه سال ۹۷ وارد مدار شده بود.

انتهای پیام/

 گفتگو