سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, 2 دسامبر 2019 / ساعت 10:38:23
  • شناسه خبر: 5419

همایش مقابله با مصرف و قاچاق مشروبات الکلی در مهاباد برگزار شد

همایش مقابله با مصرف و قاچاق مشروبات الکلی به همت معاونت اجتماعی سپاه پاسداران شهرستان مهاباد با حضور جمعی از مسئولان داستانی و شهرستانی، روحانیون، فرهنگیان و اساتید دانشگاه در سالن فجر آموزش و پرورش برگزار شد. سردار خرم نیا فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی به عنوان میهمان و سخنران ویژه این همایش گفت: در […]

همایش مقابله با مصرف و قاچاق مشروبات الکلی به همت معاونت اجتماعی سپاه پاسداران شهرستان مهاباد با حضور جمعی از مسئولان داستانی و شهرستانی، روحانیون، فرهنگیان و اساتید دانشگاه در سالن فجر آموزش و پرورش برگزار شد.
سردار خرم نیا فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی به عنوان میهمان و سخنران ویژه این همایش گفت: در قرآن کریم به صراحت بر قبح و حرمت مشروبات الکلی تاکید شده و روایات و احادیث فراوانی در مورد حرمت مشروبات وجود دارد.
وی با بیان اینکه در بین کشور های اسلامی تنها کشوری که به صورت علنی، عملی و گسترده با این مساله در حال مقابله است نظام مقدس جمهوری اسلامی است افزود: موضوع قاچاق و اقلام ممنوعه خصوصاً مشروبات الکلی پیوند مستقیمی با مسایل امنیتی دارند.
سردار خرم نیا هدف گیری نهایی دشمنان از اشاعه مصرف مشروبات را تحت تاثیر قرار دادن امنیت کشور عنوان کرد و گفت: در موارد متعدد شاهد نمود این واقعیت بوده ایم که افرادی که امنیت اجتماعی را بر هم می زنند و دچار جرم و جنایت میشوند یا در حالت مستی بوده اند یا سابقه پررنگ مصرف مشروبات الکلی را داشته اند.
وی یکی از اصلی ترین آسیب های مشروبات الکلی برای مصرف کنندگان آن تبعات جسمی و روحی است که با زایل کردن قوه عقل و اختیار موجب می شود در اجتماعات مختلف افراد مست با برنامه ریزی دشمنان دست به کارهایی بزنند که امنیت جانی و مالی مردم را مورد تعرض قرار دهند.
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی با اشاره به برنامه ریزی وسیع دشمنان خصوصاً صهیونیستی ها برای اشاعه آسیب های اجتماعی و درگیر کردن جامعه ایران با تبعات آنها به ایجاد ۵۸ بنگاه در جدار مرزی شمالغرب کشور که مسئولیت هماهنگی، تولید، قاچاق و سازماندهی گروههای قاچاق و فروش آن را با ارائه تسهیلات به مظور پایین آوردن قابل ملاحظه ریسک قاچاق حتی تا مرحله اصطلاحاً بیمه محموله های مشروبات الکلی قاچاق پیش بروند، خبر داد و با اشاره به گوشه ای از معضلات پدید آمده از مصرف و در دسترس بودن مشروبات افزود: هدف نهایی دشمنان از ایجاد چنین تسهیلاتی ضربه زدن به توان و نیروی انسانی کشور به انواع اقسام وابستگی های جسمی و روحی نظیر مشروبات الکلی و اعتیاد به مواد مخدر است.
وی با اشاره بر نقش مهم آموزش و پرورش در ارائه اطلاعات پیشگیرانه به جامعه تحت آموزش خود بر نقش بی بدیل آموزگاران در اطلاع رسانی و آگاهسازی دانش آموزان و خانواده هایشان در خصوص تبعات قاچاق کالا و ضربات مهلک آن به اقتصاد و اجتماع کشور تاکید کرد.
سردار خرم نیا با اعلام اینکه پیوند قاچاق با جنگ اقتصادی ارتباطی غیر قابل انکار است که صدمات قابل توجهی به اقتصاد کشور وارد می کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش بر تداوم فرهنگ سازی برای مصرف کالاهای داخلی تاکید کرد و افزود: مردم خواهان کالاهایی هستند که کیفیت و قیمت مناسبی داشته باشند که ضروریست دولتمردان زمینه تولید محصولات داخلی که پاسخگوی نیازهای مردم باشند را ایجاد نمایند.
منصور حاجی کارشناس مسائل اجتماعی دیگر سخنران این همایش بود که به آثار و تبعات، امنیتی، اقتصادی و بهداشتی مصرف و قاچاق مشروبات بر جامعه اشاره کرد.گفتگو