جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج‌شنبه, 5 دسامبر 2019 / ساعت 22:26:21
  • شناسه خبر: 5460

سونامی استعفاهای انتخاباتی در دانشگاه آزاد مهاباد/ معرفی قریب الوقوع سرپرست

صبح روز پنج شنبه ۱۴ آذرماه ۹۸ خبر استعفای ریاست دانشگاه آزاد مهاباد برای اولین بار از مکریان منتشر شد. استعفایی که بر اساس گفته “صلاح خان احمدزاده”، حدود یک هفته قبل تقدیم مدیران استانی این دانشگاه شده است. “احمدزاده” از ۱۱ سال پیش ریاست دانشگاه آزاد مهاباد را بر عهده داشته و با اهداف […]

صبح روز پنج شنبه ۱۴ آذرماه ۹۸ خبر استعفای ریاست دانشگاه آزاد مهاباد برای اولین بار از مکریان منتشر شد.
استعفایی که بر اساس گفته “صلاح خان احمدزاده”، حدود یک هفته قبل تقدیم مدیران استانی این دانشگاه شده است.
“احمدزاده” از ۱۱ سال پیش ریاست دانشگاه آزاد مهاباد را بر عهده داشته و با اهداف انتخاباتی از سمت خود کنار رفته است.
هرچند به دلیل اینکه “خان احمدزاده” طالب کاندیداتوری از حوزه انتخابیه ارومیه است، نیازی به کناره گیری از پست مدیریتی اش در مهاباد نداشته، اما گویا این کاندیدای بالقوه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که سابقه کاندیداتوری در ادوار گذشته را نیز در کارنامه دارد صلاح دانسته که در ماههای پیش رو ذهنش را بر انتخابات متمرکز کند.
اما استعفای رئیس دانشگاه آزاد مهاباد تنها کناره گیری انتخاباتی در مرکز مهم آموزش عالی در شمالغرب کشور محسوب نمی شود.
بر اساس اخبار رسیده به مکریان، رضا “اسماعیلی”، که معاونت دانشجویی این دانشگاه را بر عهده دارد نیز به منظور شرکت در انتخابات از حوزه انتخابیه مهاباد از سمت خود کنار رفته است.
اخبار رسیده به خبرنگار ما از احتمال کناره گیری برخی دیگر ازمعاونت های این دانشگاه پس استعفای :خان احمد زاده” حکایت دارد.
واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از مهمترین مراکز انتفاع سیاسی برخی از نمایندگان منطقه از جمله “جلال محمودزاده” در ایام انتخابات به شمار رفته اند که گاهاً این دانشگاه به ستادتبلیعاتی نمایندگان تبدیل شده که پس از تغییرات کلان مدیریتی در این دانشگاه، دست بسیاری از نمایندگان اصلاح طلب از ادامه یکه تازی در این دانشگاه کوتاه کرده است.
بنا بر شنیده ها قرار است روز شنبه ۱۶ آذرماه ۹۸ سرپرست دانشگاه آزاد مهاباد معرفی شود که باید منتطر ماند و دید که سرپرست این دانشگاه از مهره ای تحمیلی “محمودزاده” با توجه به تلاش چندین باره وی برای تغییر و برکناری ریاست سابق است یا مدیران استانی دانشگاه در استمرار تصمیمات مستقل، مانع از دست اندازی نماینده مهاباد شده اند.

انتهای پیام/گفتگو