جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: جمعه, 6 دسامبر 2019 / ساعت 00:25:22
  • شناسه خبر: 5467

انفجار کپسول گاز در تالار عروسی در سقز ۱۱ کشته بر جای گذاشت

انفجار سیلندر گاز مایع در حین برگزاری مراسم عروسی در یکی از تالارهای سقز دهه کشته و زخمی بر جای گذاشت. مکریان، مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور درباره جزئیات انفجار گاز در تالار عروسی در شهرستان سقز استان کردستان گفت: این حادثه حدود ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه امشب (پنجشنبه) در سقز رخ داد. وی افزود […]

انفجار سیلندر گاز مایع در حین برگزاری مراسم عروسی در یکی از تالارهای سقز دهه کشته و زخمی بر جای گذاشت.
مکریان، مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور درباره جزئیات انفجار گاز در تالار عروسی در شهرستان سقز استان کردستان گفت: این حادثه حدود ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه امشب (پنجشنبه) در سقز رخ داد.
وی افزود :با اعلام حادثه به اورژانس ١١۵ بلافاصله ۱۱ دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد.
خالدی با ابراز تاسف از فوت ۱۱ تن و مجروح شدن ۳۴ نفر در پی این حادثه خبر داد که پس از اقدامات اولیه پزشکی توسط تکنسین های اورژانس به نزدیکترین مراکز درمانی انتقال یافته اند.
محمد دولتی مدیرعامل آتش نشانی سقز در همین رابطه گفت: ساعاتی قبل و در حین برگزاری مراسم عروسی در تالار مانگه شه و سقز و حین صرف شام ، اجاق متصل به کپسول گاز که جهت استفاده گرمایشی روشن بود دچار آتش سوزی شد و افرادی که در بخش بالایی تالار در حال صرف شام بودند بدلیل ترس ناشی از حادثه حین خروج دچار آسیب شدند.
دولتی افزود: در حادثه آتش گرفتن اجاق و شیلنگ متصل به کپسول کسی آسیب ندید اما ترس از بروز حادثه موجوب ازدحام جمعیت و گرفتار شدن شهروندان حین خروج از درب مشرف به غذاخوری شد.
دولتی گفت به محض اطلاع آتش نشانی از موضوع ۲ ایستگاه مرگزی و شماره ۱ شهدا سریعاً به محل اعزام و محل کاملا ایمن سازی گردیده است.
بر اساس گزارشات رسیده جمعیت زیادی مقابل بیمارستان های سقز تجمع کرده اند که موجب شده فرماندار سقز از مردم از درخواست کند از تجمع مقابل بیمارستانهای این شهرستان خودداری کنند.
تالار “مانگه‌شه‌و” در مسیر روستای مه‌لقه‌ره‌نی سقز واقع شده است.گفتگو