جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, 9 دسامبر 2019 / ساعت 23:04:55
  • شناسه خبر: 5496

تمجید نماینده مهاباد از عملکرد دولت و مخالفت با استیضاح وزیر نفت

نماینده مهاباد ضمن تمجید دوباره از عملکرد دولت با استیضاح وزیر نفت مخالفت کرد. نماینده مهاباد در گفت و گو با خبرگزاری فارس ضمن مخالفت با استیضاح وزیر نفت از عملکرد وی و دولت تمجید کرد، محمودزاده مدعی شد زنگنه در بحث برداشت از معادن مشترک نفتی و گازی بین کشورهای همسایه خلیج فارس عملکرد […]

نماینده مهاباد ضمن تمجید دوباره از عملکرد دولت با استیضاح وزیر نفت مخالفت کرد.

نماینده مهاباد در گفت و گو با خبرگزاری فارس ضمن مخالفت با استیضاح وزیر نفت از عملکرد وی و دولت تمجید کرد، محمودزاده مدعی شد زنگنه در بحث برداشت از معادن مشترک نفتی و گازی بین کشورهای همسایه خلیج فارس عملکرد مناسبی داشته و برداشتش حداقل دو برابر شده است.

جلال محمودزاده بابیان اینکه عملکرد وزیر نفت در گازرسانی به مناطق محروم بسیار مطلوب بوده گفت: برای مثال به استانی مانند سیستان و بلوچستان که هیچ کدام از شهرها و روستاهایش گازرسانی نشده بود، هم اکنون گازرسانی آغاز شده و در آذربایجان‌غربی که از حیث گازرسانی وضعیت مناسبی نداشت، در بیشتر روستاها عملیات مطلوبی انجام شده است.

محمودزاده ارتباطات زنگنه با وزرای نفت سایر کشورها به ویژه کشورهای عضو اوپک را بسیار مطلوب و نزدیک توصیف کرد و مدعی شد همین امر سبب شده که کشورمان در این شرایط تحریم ظالمانه دشمن، بتواند تا اندازه ای فروش نفت داشته باشد و بی‌شک اگر این ارتباطات برقرار نبود، فروش نفت بسیار پایین‌تر از این مقدار بود.

این اظهارات محمودزاده در شرایطی صورت گرفته که ۷۱ تن از نمایندگان مجلس طرح استیضاح و محاکمه وزیر نفت را بنا به دلایلی از جمله علت حذف کارت سوخت و راه‌اندازی مجدد آن، افزایش قاچاق سوخت، ارائه‌ اطلاعات غلط درباره افزایش قیمت بنزین، عدم صداقت درباره‌ علت گران شدن نرخ بنزین، وجود دستگاه کارت‌خوان در دفتر وزارت نفت، ناکارآمدی در انعقاد قراردادهای میادین مشترک گازی و نفتی، اتخاذ برخی تصمیمات نادرست در واگذاری‌ها و همچنین عدم توجه به توسعه پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها و فرآورده‌های نفتی از جمله محور‌های استیضاح وزیر نفت عنوان کرده اند.
نکته جالب اینکه جلال محمودزاده که به طراح استیضاح های بی نتیجه در مجلس شهره شده در جریان گرانی یکباره بنزین حتی یک جمله هم در محکومیت یا اعتراض به این اقدام دولت سخن نگفت.
نماینده مهاباد یکی از نمایندگان حامی و مبلغ دولت روحانی به شمار می رود که سابقه حضور و سخنرانی در استان تبلیغاتی حسن روحانی در بحبوحه انتخابات ریاست جمهوری را در کارنامه دارد.

انتهای پیام/گفتگو