چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, 20 ژانویه 2020 / ساعت 10:11:36
  • شناسه خبر: 5561

طرح اولیه ایجاد حکومت اقلیم کردستان در عراق از سوی سردار سلیمانی ارائه شد

ناظم دباغ نماینده حکومت منطقه کردستان شمال عراق در ایران، طی گفت و گویی با یکی از نشریات این منطقه از نقش بی بدیل سردار سلیمانی در احقاق حقوق کُردها در عراق پرده برداشته است. وی با اعلام اینکه سردار سلیمانی را نه به عنوان کشته بلکه به عنوان یک شهید بزرگوار می شناسد، می […]

ناظم دباغ نماینده حکومت منطقه کردستان شمال عراق در ایران، طی گفت و گویی با یکی از نشریات این منطقه از نقش بی بدیل سردار سلیمانی در احقاق حقوق کُردها در عراق پرده برداشته است.
وی با اعلام اینکه سردار سلیمانی را نه به عنوان کشته بلکه به عنوان یک شهید بزرگوار می شناسد، می گوید: طرح حکومت منطقه ای کُردها در عراق از همان ابتدا هز سوی سردار سلیمانی ارائه شده و ایشان طرح مشابهی برای کُردها در سوریه داشتند که متاسفانه به ثمر نرسید.
دباغ در بخش دیگری از این گفت و گو به احترام قابل توجه حاکمان ایران برای کُردها در عراق اشاره می کند و می گوید: پس از فوت جلال طالبانی، رییس جمهور فقید عراق و رهبر اتحادیه میهنی کردستان عراق، این سردارسلیمانی بود که آرامش را به کردستان و خصوصا اربیل بازگرداند.
نماینده حکومت کردستان شمال عراق در ایران طی این مصاحبه مطبوعاتی به رفراندوم استقلال این منطقه اشاره کرده و اذعان می کند که با گوشهای خودش شنیده که سردار سلیمانی به رییس منطقه کردستان عراق گفته که از برگزاری رفراندوم استقلال به دلیل ایجاد چند دستگی در میان احزاب این منطقه بپرهیزد، اما “مسعود بارزانی” از پذیرش نصیحت سردار سلیمانی امتناع ورزیده است.
با این حال دباغ اعتراف کرده که پس از برگزاری رفراندوم در اقلیم رابطه سردار سلیمانی با کردستان عراق بسیار گرمتر شده است.
به اعتراف شخص “مسعود بارزانی” ایران اولین کشوری بوده که در هنگام حمله داعش به این منطقه به حمایت از کردهای عراقی در برابر تجاوز داعش برخواسته و چندین محموله اسلحه را به این منطقه ارسال کرده است.

انتهای پیام/گفتگو