دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: شنبه, 1 فوریه 2020 / ساعت 00:13:40
  • شناسه خبر: 5613

دشمن محرومیت!

طی روز های گذشته کلیپی از وضعیت نامتعارف یک خانواده در یکی از روستاهای بوکان منتشر شده که به گفته رییس کمیته امداد این شهرستان بدون اجازه و اطلاع این خانواده مستمند اما آبرومند صورت گرفته است. کمیته امداد بوکان در واکنش به انتشار این فیلم کوتاه در اطلاعیه ای ضمن اعلام اینکه خانواده مذکور […]

طی روز های گذشته کلیپی از وضعیت نامتعارف یک خانواده در یکی از روستاهای بوکان منتشر شده که به گفته رییس کمیته امداد این شهرستان بدون اجازه و اطلاع این خانواده مستمند اما آبرومند صورت گرفته است.

کمیته امداد بوکان در واکنش به انتشار این فیلم کوتاه در اطلاعیه ای ضمن اعلام اینکه خانواده مذکور تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بوکان هستند و علاوه بر مستمری ماهانه از همه خدمات این نهاد مخصوصاً خدمات شبانه روزی خوابگاه دانش آموزی در طول ۳ سال متوالی بهره مند بوده اند و گاهاً کمک های موردی نقدی و لوازم منزل نیز مساعدت شده است از آغاز ساخت مسکن برای این خانواده توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه محترم پاسداران با تلاشهای جهادگرانه و امدادی پاسداران در بوکان خبر داده است.

در اطلاعیه کمیته امداد بوکان آمده: این واحد مسکونی (سرویس کامل ۵۰ متری ) در آستانه اتمام و آماده تحویل به خانواده مذکور می باشد.

یکی از ظهرهای داغ تابستان چند سال پیش از طرف مهاباد به سمت بوکان در حال رانندگی بودم.
پیرزنی با لباسی مندرس و ژولیده کنار جاده ایستاده بود و انتظار می کشید که یکی از خودروهای عبوری تا ابتدای ورودی بوکان سوارش کند.

توقف کردم و دیدم پسر درشت هیکل و دخترک نوجوانش را که از قضا هردو از لحاظ دهنی کم توان بودند، پشت درختان کنار جاده پنهان کرده بود تا به محض توقف یکی از خودروهای عبوری، بی درنگ سوار شوند و به مقصدشان برسند، مبادا که قیافه و هیبت غلط انداز پسرک مظلوم و معلولش، موجب هراس و امتناع رانندگان از توقف شود.

در راه بی آنکه چیزی بگویم درحالی که اشک از چشمانش همچون باران بهاری جاری بود از مصائب زندگی و مشقات تمام نشدنی خانواده سه نفره اش گفت، شرح احوالات پسر و دخترش، ماجرای فوت شوهر ضغیف و محجورش و …

از آوارگی بی سرپناهی اش گفت، از خانه ای که جهادگران بسیجی و سپاه پاسداران برایش ساخته بودند!

قدردان بود و شاکر، تقدیرش از پاسداران و جهادگران بسیجی تمامی نداشت.

اشک های آن پیرزن ژنده پوش و نگاههای معصومانه فرزندانش را همزمان با یاد آوری خاطرات تلخ و شیرین زندگیشان و برق خاص چشمانشان، خصوصاً آنجا که به ماجرای نقش سپاه در خانه دار شدنشان اشاره می کرد را هرگز فراموش نمی کنم.

در جایی خواندم که شهید همت از حضرت امام (ره) نقل کرده اند که:《هر کس که بیشتر برای خدا کار کرد،‌ بیشتر باید فحش بشنود، و شما پاسدارها، چون بیشتر برای خدا کار کردید، بشتر فحش شنیدید و می‌شنوید》.

چه بسیار خانواده های مستضعف و بی پناهی که با همت جهادگران صاحب آشیانه و سرپناه شده اند.

چه بسیار خانوارهای آبرومندی که زیر چتر حمایت این نهاد انقلابی حرمت و کرامتشان حفظ شده است.

این روزها هجمه ها به این مجموعه مخلص و متعهد از داخل و خارج به اوج خود رسیده است و من بیش از هر زمان دیگری علت هجمه های دشمنان اسلام به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را درک می کنم.

سپاهی که فارغ از هر نوع خود نمایی و تظاهر در خدمت مردم بوده و هست و علاوه بر تلاش برای حفظ امنیت پایدار از همان ابتدایی تاسیس آستین همت را برای محرومیت زدایی و کمک به مستضعفین بالا زده و در جای جای کشور در بزنگاههای مختلف پای کار بوده و سیل و زلزله و محرومیت را به پیکار طلبیده است.

رسول گلباخی

انتهای پیام/گفتگو