سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, 3 فوریه 2020 / ساعت 02:04:15
  • شناسه خبر: 5627

کدام‌ شخصیت های مطرح در استان صلاحیتشان رد یا تایید شد

از میان شخصیت های مطرح آذربایجان غربی دراین مرحله “محمد خالد حاتمی” عضو فعلی شورای شهر ارومیه و “صلاح خان احمد زاده” رییس سابق دانشگاه آزاد مهاباد هر دو از حوزه انتخابیه ارومیه تایید صلاحیت شدند و صلاحیت “نادر قاضی پور” و “هادی بهادری” دو نماینده فعلی ارومیه دوباره تایید نشد. “حسن صدقی” رییس سابق […]

از میان شخصیت های مطرح آذربایجان غربی دراین مرحله “محمد خالد حاتمی” عضو فعلی شورای شهر ارومیه و “صلاح خان احمد زاده” رییس سابق دانشگاه آزاد مهاباد هر دو از حوزه انتخابیه ارومیه تایید صلاحیت شدند و صلاحیت “نادر قاضی پور” و “هادی بهادری” دو نماینده فعلی ارومیه دوباره تایید نشد.

“حسن صدقی” رییس سابق دانشگاه ارومیه، “علی اکبر عسگری” رییس ستاد انتخاباتی روحانی در آذربایجان غربی (۱۳۹۲)از ارومیه رد شدند.

همچنین “حاکم ممکان” و “مجید میلان” دو تن از چهره های مطرح در میان کُردهای ارومیه نیز رد صلاحیت شدند.

در سلماس “شهلا تاجفر” (مدیرکل سابق امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی) و در خوی “علیرضا رادفر” (معاون سابق سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی) هم تایید صلاحیت نشدند.

“جمال خسروی” فرماندار سابق بوکان و “سلیمان فیضی” شهردار اسبق بوکان نیز صلاحیتشان مورد تایید قرار نگرفت.

این دو به منظور شرکت در انتخابات از سمت های خود در بوکان و ربط استعفا کرده بودند.

از حوزه انتخابیه نقده و اشنویه نیز عبدالکریم حسین زاده” نماینده اصلاح طلب این شهر که به توئیت پراکنی های شاذ خود شهرت یافته نتوانست از فیلتر شورای نگهبان قانون اساسی عبور کند.

“رسول خضری” نماینده سردشت و پیرانشهر نیز از شرایط همسانی با همکار خود در نقده و اشنویه برخوردار است و به دلیل مواجهه با سد رد صلاحیت تا این لحظه عملاً امکان شرکت در انتخابات را ندارد .

در مهاباد نیز چهره هایی چون “عبدالرحیم نوربخش” نماینده ادوار چهارم و پنجم مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی که دوره قبل صلاحیتش مورد تایید قرار نگرفته بود در همان مرحله اول تایید صلاحیت شد.

شهرهای بوکان و مهاباد این دوره هرکدام شاهد حضور یک کاندیدای زن هستند که به نوبه خود قابل توجه است.

در مهاباد خانم “مهناز ایروانی” و خانم “ناهید نادری” از حوزه بوکان بانوانی هستند که برای اولین بار صلاحیتشان برای حضور در رقابت های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی مورد تایید قرار گرفته که به خودی خود می تواند نقش و تاثیرگذاری زنان به عنوان نیمه فعال جامعه را بیش از پیش نمایان کند.

البته باید منتظر ماند و دید این بانوان تا چه اندازه قدرت تحریک، همراه کردن و پای کار آوردن زنان در حوزه های انتخابیه خود را دارند.

نکته جالب توجه اینکه، “قسیم عثمانی” نماینده اصلاح طلب بوکان، “همایون هاشمی” و “علیرضا حبی نیا” از حوزه انتخابیه میاندوآب، تکاب و شاهیندژ نیز با توجه به عملکرد ضعیف و عیر قابل دفاعشان اصلا ثبت نام نکرده بودند.

در انتخابات مجلس یازدهم و پس از تفکیک حوزه انتخابیه میاندوآب از شاهیندژ و تکاب استان آذربایجان غربی دارای ۱۲ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی می باشد.

انتهای پیام/گفتگو