جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: جمعه, 14 فوریه 2020 / ساعت 18:25:33
  • شناسه خبر: 5657

تقلای نمایندگان کاندیدا برای جلب نظر رد صلاحیت شده ها

در میان نمایندگان ادوار مهاباد که توانسته اند به رقابت های انتخاباتی دوره یازدهم مجلس راه یابند رقابت شدیدی برای جذب آرای کاندیداهای رد صلاحیت شده شکل گرفته است. انتخابات در مهاباد نیز از روز گذشته و همزمان با شروع رسمی مهلت قانونی تبلیغات علنی کاندیداها به اوج خود رسیده و نامزدهای انتخاباتی هرکدام به […]

در میان نمایندگان ادوار مهاباد که توانسته اند به رقابت های انتخاباتی دوره یازدهم مجلس راه یابند رقابت شدیدی برای جذب آرای کاندیداهای رد صلاحیت شده شکل گرفته است.

انتخابات در مهاباد نیز از روز گذشته و همزمان با شروع رسمی مهلت قانونی تبلیغات علنی کاندیداها به اوج خود رسیده و نامزدهای انتخاباتی هرکدام به روش خود و عمدتا مشابه هم می خواهند آرای مردمی را به سمت خود سوق دهند.
در این میان رقابت شدیدی در بین نمایندگان ادوار مهاباد که این روزها در هیبت کاندیدای انتخاباتی تقلای تبلیغاتی خود برای دستیابی دوباره صندلی اجاره ایشان در بهارستان را به اوج رسانده اند، در گرفته است.
جلال محمودزاده نماینده فعلی(دوره دهم) مهاباد که سابقه حضور در مجلس هشتم را نیز در کارنامه دارد از مدتها قبل با توجه به شرایط و امکاناتی که در اختیار داشته به بهانه سرکشی، دیدار صمیمی، سخنرانی، افتتاح و … تبلیغات خود و رفت و آمدهای انتخاباتی اش را شروع کرده است.
منتقدان محمودزاده در محافل خصوصی و دورهمی هایشان که عمدتا رنگ و بوی انتخابات گرفته از ریزش قابل توجه آرای این نماینده خبر می دهند.
آنها بر این باورند محمودزاده علی رغم شعارهای خوش رنگ و لعاب نتوانسته به تعهدات خود عمل کند و بسیاری از مواردی که به عنوان کارنامه عملکرد دوران چهار ساله دوم نمایندگی مهاباد به مردم عرضه کرده عملا نتیجه پیگیری نمایندگان پیش از وی بوده یا عملکرد دولت و دستگاههای اجرایی استانی و شهرستانی است که به نام خود ثبت کرده است.
در مورد عملکرد ادعایی محمودزاده انتقادات مستند فراوانی در موکریان انتشار یافته که تکرار این مطالب در حوصله این نوشتار نیست و علاقمندان می توانند با یک جستجوی ساده در سایت و کانال تلگرامی این پایگاه خبری به جزییات آنها دسترسی پیدا کنند.
با این حال محمودزاده هم برای خود طرفدارانی سرسخت دارد که می توان به یادداشت اخیر صلاح الدین خدیو داروساز مهابادی اشاره کرد که دران حسابی از عملکرد محمودزاده تمجید کرده است.
نکته جالب اینکه ستاد تبلیغاتی محمودزاده به دلیل عدم استقبال مردم از این نماینده و کم رمقی حضور طرفدارانش به استفاده دوباره از تصاویر و فیلم‌های آرشیوی حضور مردم در انتخابات سال ۹۴ و ترکیب آن با تصاویر جدید آورده اند.
وضعیت عبدالرحیم نوربخش نماینده ادوار چهارم و پنجم مهاباد که حضور مستمر او در رقابت های انتخاباتی این شهرستان از وی یک کاندیدای سنتی ساخته هم مطلوبتر از محمودزاده یا به عبارت دیگر رقیب اصلی اش نیست.
منتقدان نوربخش حرفهای زیادی در خصوص عملکرد این نماینده در دوران وکالت مهابادی ها در مجلس برای گفتن دارند و به وی خرده می گیرند که چرا هر چهار سال یکبار آنهم در هنگامه انتخابات سر و کله اش پیدا می شود و به ناگاه دلسوز مهاباد و مشکلات مردم آن می افتد.
عثمان احمدی نماینده مردم مهاباد در مجلس نهم نیز از مدتها پیش با حضور پررنگ در مجالس مختلف عزا و عروسی مهابادی ها از اراده خود برای حضور پر رنگ در انتخابات خبر داده بود.
احمدی که به نظر می رسد از تعلل و فرصت سوزی تبلیغاتی اش در دوره قبل درس گرفته با انتخاب یک رنگ انتخاباتی برای خود به عرصه رقابت ها پا گذاشته است.
هرچند طرفداران احمدی از وی به عنوان نماینده ای پیگیر، بی حاشیه یاد می کنند اما منتقدان او نیز احمدی را به عنوان جانشین محمودزاده معرفی می کنند که در سال ۹۴ و همزمان با رد صلاحیت محمودزاده از فرصت ائتلاف با این کاندیدای رد صلاحیت شده نهایت بهره را گرفته و توانسته بجای او روانه مجلس نهم شود.
نقطه اشتراک این کاندیداها تلاش پررنگشان برای جذب آرای کاندیداهای رد صلاحیت شده ای نظیر، آزاد بیژنی، کیوان امیدفر و دیگر چهره هایی است که علی رغم جایگاه اجتماعی به دلیل رد یا عدم احراز صلاحیت نتوانستند در این رقابت ها حضور یابند، تلاشی که رصد میدانی خبرنگار موکریان نشان می دهد علی رغم دیدارها و گفت و گو های مکرر هنوز برای هیچکدامشان منتج به نتیجه نشده است.

انتهای پیام/گفتگو