سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, 23 فوریه 2020 / ساعت 15:23:08
  • شناسه خبر: 5691

مردم از منتخب مهاباد چه انتظاراتی دارند؟

بر اساس اعلام رسمی ستاد انتخابات کشور، جلال محمودزاده نماینده ادوار هشتم و دهم مردم مهاباد به عنوان برنده انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مهاباد برگزیده شد. این نماینده با کاهش ۶۰ درصدی آرا نسبت به دوره قبل و تنها با رای ۱۹ هزار نفر از ۱۷۰ هزار واجد شرایط دوباره […]

بر اساس اعلام رسمی ستاد انتخابات کشور، جلال محمودزاده نماینده ادوار هشتم و دهم مردم مهاباد به عنوان برنده انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مهاباد برگزیده شد.
این نماینده با کاهش ۶۰ درصدی آرا نسبت به دوره قبل و تنها با رای ۱۹ هزار نفر از ۱۷۰ هزار واجد شرایط دوباره مجوز وکالت مهابادیها در خانه ملت را اخذ نمود.
در حالی که رقبای وی بیش از ۳۳ هزار رای کسب کرده و این به منزله عدم رضایت اکثریت مهابادیها از عملکرد این نماینده در طول دوران نمایندگی اش در دوره دهم است و یقیناً اگر بر رویه ناقص و نامطلوب فعلی پافشاری نماید در دوره بعد سبد آرایش پر از خالی خواهد بود.

اما مهابادی ها از نماینده منتخبشان چه انتظاراتی دارند؟

  در این نوشتار به برخی مطالبات شهروندان مهابادی از نماینده منتخبشان خواهیم پرداخت.

کار و اشتغال
محمودزاده در پیام پیروزی و قدردانی از طرفدارانش توجه به اشتغال و تکمیل بیمارستان های در دست اجرا در سطح شهرستان و اهتمام هرچه بیشتر به امورات فرهنگی را به عنوان اولویت های کاری خود بر شمرده است.
هرچند نماینده مهاباد از جزئیات برنامه های ادعایی اش برای اشتغالزایی در سطح این شهرستان هیچ اطلاعاتی را به مردم ارائه نکرده اما یکی از اصلی ترین دغدغه ها و مطالبات مردم خصوصاً جوانان هوشمند و تحصیل کرده مهاباد، ایجاد فرصت اشتغال و زمینه سازی و حمایت مادی و معنوی از نخبگان برای شکوفایی استعدادها برای به فعلیت رسیدن ظرفیت های بالقوه‌ی تولیدی، صنعتی، کشاورزی، خدماتی و گردشگری در سطح شهرستان است.

حمایت از تشکیل تعاونی ها، فراهم آوردن بهره گیری هرچه بیشتر از نعمت پتروشیمی البته نه با نامه نگاری های غیر دوستانه و ایراد گیری های کوچه بازاری، بلکه با ایجاد شهرک های پایین دستی به عنوان چشمه های جوشان کار آفرینی و بکارگیری جوانان منطقه.


* فرهنگ و هنر
توجه به فرهنگ و حمایت جدی، تاثیرگذار و مستمر از فعالین و فعالیت های فرهنگی در شهری که به الگوی فرهنگی کردها حداقل در استان آذربایجان غربی شناخته شده از اوجب واجبات به شمار می رود، قطعا منظور از حمایت به معنی توزیع صدقه وار مبالغ چند ده میلیونی میان فعالین و گروهها و انجمن های فرهنگی و ادبی نبوده و نیست.
از نماینده به عنوان رکن قانونگذار که از فرصت های نظارتی فوق العاده برخوردار است، انتظار می رود با همفکری با نخبگان فرهنگ و ادب شهرستان زمینه بروز و ظهور و رونق فعالیتها و رویدادهای فرهنگی نظیر، برپایی جشنواره های ملی و منطقه ای در سطح شهرستان را فراهم آورد و پیگیریهایش را برای بازگشایی، تجهیز یا احداث سینما در این شهرستان را با قدرت و تا حصول نتیجه ملموس و عملی تداوم بخشد.

حذف و بازبینی نگاه خودی، غیر خودی و نخودی به رسانه ها، یقینا دسته بندی رسانه به عنوان دوست و دشمن غیر از هزینه و ریزش آرای هرچه بیشتر برای ایشان هیچ ثمره‌ی دیگری در پی نخواهد داشت.

مشارکت مردم

از نماینده منتخب مردم مهاباد انتظار می رود در همه حال خود را مدیون مردمی بداند که زمینه حضور او برای سومین بار در مجلس را فراهم کردند از این رو او نیز باید زمینه حضور و بروز هرچه بیشتر مردم در قالب تشکل های مردم نهاد متعهد را فراهم آورد.

از آنجایی که دولت تحت حمایت آقای محمودزاده از تحقق و اجرای بسیاری از وعده هایش عاجز و محجور مانده این توقع وجود دارد که امورات شهرستان هرچه بیشتر به مردم سپرده شود تا اگر نقصان و خسرانی در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی وجود دارد با سیل همت مردم ترمیم و برطرف شود.


* مناطق حاشیه شهر
رسیدگی به مناطق حاشیه شهر از جمله مناطق متراکم و محروم پشت تپ، زمین های شهرداری، خانقا، سید آباد، مساکن مهر و… در ایجاد فرصت های برابر با دیگر مناطق شهری از جمله ساماندهی معابر، مهیا کردن اماکن ورزشی، فرهنگی، بهداشتی و خدماتی و صد البته گردشگری و گذران اوقات فراغت.


* شهر و شهرداری
توجه ویژه به شهرداری و دهیاری ها، متاسفانه شهرداری مهاباد به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرداری های استان سالهاست با مشکلات عدیده مالی که بخش عمده آن متاثر از شرایط کلی حاکم بر اقتصاد کشور است، دست به گریبان است و این نهاد علی رغم وجود مدیران کاربلد سالهاست در پرداخت حقوق کارگران خود با مشکل مواجهه است؛ چه رسد به بهره برداری از طرح های خدماتی و عمرانی برای شهروندان.
می طلبد جناب آقای محمودزاده با پرهیز از رویه‌ی دوره دهم، خصومت ورزی های کهنه و پیدا و پنهان با برخی از مدیران مجموعه شورا و شهرداری را کنار گذاشته و بجای سنگ اندازی و لشکرکشی های صوری در فضای مجازی به منظور چوب لای چرخ گذاشتن شورا و شهرداری، همچون دیگر نمایندگان زمینه تزریق منابع مالی و اصلاح ساختارهای غلط، هزینه را و کم ثمر در این مجموعه را فراهم آورد تا انشالله دوباره شاهد رضایت نسبی شهروندان از مجموعه مدیران شهری باشیم.

*زخم های کهنه

ورود به موضوع حراج ناجوانمردانه‌ی کشت و صنعت با بهره گیری از ظرفیت تحقیق و تفحص مجلس.

رسیدگی به پرونده حقوقی ۲۰۰ خانوار عموماً مستضعف منطقه بلوار پرستار از طریق کمیسیون حقوقی مجلس و مکاتبه با ریاست محترم و مردمی قوه قضاییه، که از دست شکایت های هر روزه مالکان قدیمی آرامش و آسایش زندگی بخور نمیرشان بکلی مختل شده است.

ورود جدی به پرونده های مربوط به زمین خواری های گسترده در سطح شهرستان که هر چند وقت یکبار چون دملی چرکین سرباز می کنند.

از آنجایی که نماینده محترم اعلام کرده اند پذیرای نظرات و پیشنهادات همه از جمله منتقدان هستند، مدیریت پایگاه خبری موکریان به عنوان رسانه‌ای بی تعارف و منتقد که بارها چوب این رک گویی و ادبیات بی تعارف خود را خورده، در این فرصت به همین مقدار بسنده می کند.

انشالله که با آغاز دوره یازدهم مجلس شاهد اصلاح رفتار و ادبیات با منتقدان و حتی مخالفان، بازبینی در حلقه‌ی فشرده نورچشمی ها و مشاوران نامحبوب و منفعت طلب نماینده مهاباد باشیم.

رسول گلباخی

انتهای پیام/گفتگو