دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج‌شنبه, 27 فوریه 2020 / ساعت 23:44:11
  • شناسه خبر: 5706

کرونا و بی وجدانی خبری!

آژانس خبری مهابادنامه ‍ 🔻کرونا و بی وجدانی خبری! 🔹این روزها خبر ورود ویروس کرونا به کشور؛ همچون دیگر موضوعات مهم بخش عظیمی از اخبار رسانه ها را به خود اختصاص داده است، اخباری که اگر از منابع مرجع و موثق گرفته نشوند بیش از پیش بر نگرانی شهروندان و هموطنان می افزایند. متخصصان امر، […]

آژانس خبری مهابادنامه

‍ 🔻کرونا و بی وجدانی خبری!

🔹این روزها خبر ورود ویروس کرونا به کشور؛ همچون دیگر موضوعات مهم بخش عظیمی از اخبار رسانه ها را به خود اختصاص داده است، اخباری که اگر از منابع مرجع و موثق گرفته نشوند بیش از پیش بر نگرانی شهروندان و هموطنان می افزایند.

متخصصان امر، ترس القا شده توسط فیک نیوز ها با انبوهی از آمار دروغ و اخبار جعلی را بسیار بزرگتر و خطرناک تر از خود این ویروس برآورد کرده اند.

مراکز درمانی و کادر پزشکی در اقصی نقاط کشور با بسیج همه‌ی امکانات، جانانه خود را وقف مبارزه با این بیماری کرده اند، تا جایی که معاون وزیر بهداشت و دو تن از روئسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور خود به این ویروس مبتلا شده اند و طول درمانشان را سپری می کنند.

در این بین رسانه های داخلی نیز هر ثانیه اخبار موثق در خصوص آمار مبتلایان، فوتی ها و بهبودیافتگان را به صورت لحظه به لحظه بر خروجی خود قرار می دهند و مردم را با راههایی پیشگیری از ابتلا به این بیماری آگاه می کنند.

متاسفانه در این میان دسته ای خبرنگار نمای بدنام که کارنامه‌ی سیاهی در خیانت به مردم و کشورشان دارند، برای دریافت چند ده دلار بیشتر از اربابان سعودی و صهیونیست خود از انتشار هر نوع اخبار دروغین و غیر واقعی و ایجاد هراس و واهمه‌ی کاذب در جامعه هیچ ابایی ندارند.

یکی از این افراد «علی جوانمردی» است، وی که خود را اصالتا مهابادی معرفی می کند؛ در میان مردم کردستان به خیانت، دروغ، کلاهبرداری و روابط نامشروع شهره است.

این فرد که ظاهرا از سوی سرویس های جاسوسی دولت های مرتجع منطقه و دولت تروریست آمریکا به عنوان فرمانده عملیات روانی در مناطق کردنشین منصوب شده با راه اندازی کانالها و صفحات مختلف در فضای مجازی به انتشار اخبار غیر واقعی با بهره گیری از تکنیک های رسانه ای نظیر «پاره حقیقت گویی، وارونه نمایی، شایعه پراکنی، ایجاد شبهه، القای ترس،» در صدد ناکارآمد جلوه دادن مسئولان بهداشتی و کادر درمانی کشورمان است و طی روزهای گذشته به کرات از ابتلا چند ده نفر در شهر مهاباد به ویروس کرونا خبر داده است.

خبری که تا این لحظه توسط مسئولان استانی و شهرستانی تکذیب شده است.متاسفانه به دلیل شباهت بسیار زیاد علایم کرونا به آنفلوآنزای فصلی تعداد ۹ نفر از شهروندان به مراکز بهداشتی شهرستان مراجعه کرده اند که خوشبختانه پیگیری های مکریان نشان می دهد هیچکدامشان به کرونا ویروس مبتلا نبوده اند و تاکنون ۵ نفر از این افراد مرخص شده اند و ۴ نفر دیگر بنا به صلاحدید پزشکان در حال طی دوره درمان خود هستند که این افراد هم عنقریب ترخیص و به کانون گرم خانواده‌های خود باز خواهند گشت.

متاسفانه دشمنان به شدت روی ضعف مهارت سواد رسانه‌ای شهروندان حساب بازکرده اند و با به راه انداختن کارزار انتشار اخبار جعلی و دروغ روح و روان مردم و امنیت روانی جامعه را به بازی گرفته اند.

از شهروندان و مخاطبان گرانقدر درخواست می شود برای دسترسی به اخبار مهم و اطلاعات موثق ودقیق تنها به رسانه های مرجعی نظیر صدا و سیما و خبرگزاری های رسمی شهرستان مراجعه نمایند.

به خاطر داشته باشید افرادی نظیر «جوانمردی» ناجوانمردانه با فیک نیوز های تحت مدیریتشان، بقا و منابع درآمدیشان را تنها در انتشار این دست اخبار دروغ و ایجاد و اشاعه جو بی اعتمادی و نگرانی در جامعه می دانند.

انتهای پیام/گفتگو