دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج‌شنبه, 5 مارس 2020 / ساعت 16:13:37
  • شناسه خبر: 5779

نتیجه آزمایش چهارتن از ۷ بیمار مشکوک به کرونا در اشنویه منفی است

به گزارش مکریان مهاباد؛ دکتر ابوبکر افشنگ مدیر شبکە بهداشت و درمان اشنویە صبح امروز پنج شنبه ۱۵ اسفندماه در نشست خبری با رسانه ها از بستری شدن ۷ نفر طی ده روز گذشته در بیمارستان نبی اکرم(ص) این شهرستان به دلیل مشاهده علایم مشکوک ابتلا به کرونا خبر داد. وی افزود: خوشبختانە نتیجە آزمایش […]

به گزارش مکریان مهاباد؛ دکتر ابوبکر افشنگ مدیر شبکە بهداشت و درمان اشنویە صبح امروز پنج شنبه ۱۵ اسفندماه در نشست خبری با رسانه ها از بستری شدن ۷ نفر طی ده روز گذشته در بیمارستان نبی اکرم(ص) این شهرستان به دلیل مشاهده علایم مشکوک ابتلا به کرونا خبر داد.

وی افزود: خوشبختانە نتیجە آزمایش ۴ نفر از بیماران منفی بودە و از بیمارستان مرخص شده اند و ۳ نفر نیز منتظر دریافت نتیجه آزمایش بوده و هم اکنون در بخش مخصوص بیماران مشکوک به کرونا تحت مراقبت هستند.

افشنگ اظهار کرد: نداشتن مورد مثبت کرونا ویروس در اشنویه به معنی نبود آن در فضای شهرستان نیست و لازم است شهروندان همچنان به رعایت موارد بهداشتی اقدام کنند.

وی گفت: هم اکنون ۱۵ نفر در اشنویه که به شهرهای آلوده کشور مسافرت داشته اند تحت کنترل خانگی هستند و تا کنون علائم بیماری در آنها مشهود نبودە است.

افشنگ با اشاره به توزیع مواد ضدعفونی کننده در داروخانه های اشنویه گفت: امروز مقداری الکل و مواد ضدعفونی کننده در داروخانه های اشنویه توزیع شده و شهروندان می توانند این اقلام را از طریق داروخانه ها دریافت کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اشنویه از کمبود ماسک در سطح شهرستان خبر داد و گفت: به دلیل تقاضای زیاد شهروندان در سطح کشور همچنان کمبود ماسک وجود دارد که با افزایش تولید احتمالا این مشکل نیز به زودی رفع خواهد شد.

افشنگ با بیان اینکه شهروندان لازم است حضور خود را در تجمعات و مراسمات به حداقل برسانند گفت: از شهروندان انتظار داریم خطرات این ویروس را جدی بگیرند و از حضور در مراسمات تعزیه و عروسی پرهیز کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با مسافرت تعدادی از طلاب قمی به اشنویه گفت: شایعاتی در خصوص سفر تعدادی از طلاب اهل قم به اشنویه منتشر شده که با پیگیری های شبکه بهداشت و درمان صحت این شایعه مورد تایید نیست و چنانچه شهروندان اطلاعاتی در باره اینگونه موارد دارند سریعا به شبکه بهداشت شهرستان اطلاع دهند تا نسبت به قرنطینه این افراد اقدام شود.

انتهای پیام/گفتگو