دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, 8 مارس 2020 / ساعت 00:39:55
  • شناسه خبر: 5786

‍ حضور ملموس و فداکارانۀ عوامل شورا و شهرداری مهاباد در خط مقدمِ مبارزە با کرونا

متأسفانە کشور ما این روزها در شرایطی سخت و بحرانی به‌سر می‌برد. ویروس کرونا شرایطي حاد و اضطراری بر زندگیِ فردی و جمعیِ همۀ ما تحمیل کردە است. این شرایطِ اضطرای، بیش‌ از هر زمانِ دیگری، همۀ شهروندان را به رعایت الزاماتِ بهداشتی و انجام رفتارهای پیشگیرانه ملزم کرده و باری سنگین بر دوششان گذاشته […]

متأسفانە کشور ما این روزها در شرایطی سخت و بحرانی به‌سر می‌برد. ویروس کرونا شرایطي حاد و اضطراری بر زندگیِ فردی و جمعیِ همۀ ما تحمیل کردە است. این شرایطِ اضطرای، بیش‌ از هر زمانِ دیگری، همۀ شهروندان را به رعایت الزاماتِ بهداشتی و انجام رفتارهای پیشگیرانه ملزم کرده و باری سنگین بر دوششان گذاشته است.
رعایت اصولِ پیشگیرانه برای عدم‌ابتلا به این ویروس چنان مهم است که می‌توان به‌مثابۀ بخشی از زیستِ اخلاقی آن را وصف کرد.

◽ بدون تردید این روزها شرایط کاری و وظایف بخش‌هایی از ارگان‌های مدیریتی ما حالت ویژه و خاص به خود گرفته است؛ مانند مدیران و کارکنانِ حوزه‌های درمانی و بیمارستان‌ها و به‌راستی تلاش شجاعانه و ایثارگرانۀ این قشر، جای بسی قدردانی و سپاس است.

بااین‌حال، به هیچ عنوان نمی‌توان از تلاش‌های دقیق و وسیع و تصمیم‌های مدبرانه و خدمت‌گزاری‌های خالصانۀ مدیریتِ شهری، جهت ممانعت از توسعه و سرایت ویروس کرونا، در چارچوب پاکیزەسازی و گندزداییِ معابر و اماکن عمومی و به‌طورکلی سطح شهر غافل شد و آن را نادیده گرفت؛ چراکه انجام این وظیفۀ ضروری و مهم تمام ارکان مديريت شهری از شهردار و معاونان و اعضای شورا گرفته تا کارگران و کارکنانِ خدوم و زحمتکش اجرایی را به صحنۀ مبارزه کشانده و بسیج کرده است.

فراهم کردن تجهیزاتِ مناسب و استاندارد، جهت پیشگیری از ابتلا به این ویروس، برای تمام ارگان‌های درگیر با آن، دلیلی برای اثبات این ادعاست. علاوه‌بر همۀ موارد فوق، این مدیریت در ادامۀ رسالتِ خطیرِ خویش و با توجه به ذاتِ خدمت‌گزاریِ صادقانه و بدور از ریا و عوام فريبی، این اقدامات و تلاش‌های مردمی و خداپسندانه را کافی ندانسته و به‌منظور عملیات پاکیزەسازی و گندزدایی و آمادگی لازم برای کارزاری تمام‌ عیار دربرابر این ویروسِ منحوس، در گام بعدی نیز اقدامات پيشگيرانه ای جهن حفاظت از سلامت شهروندان را با همۀ امکانات و وسایلِ ضروری بدون کم‌ و کاست فراهم می سازد.

درخصوص مسئله ی حقوق و معوقات پرسنل، لازم است به دو نکتۀ اصلی و مهم عنایتِ ویژه داشت: اول اینکه حقوق و معوقات و پرسنلِ مازاد متأسفانه بار و مشکلی است که از دوره‎های پیش بر عهده ی مدیریتِ خدوم و مردمیِ فعلی نهاده شده و موجب مشکلات عديده ای در مديريت شهری و صد البته فرصت طلبی کسانی در بزرگ نمايی وتالم خاطرپرسنل خدوم شهرداری شده است،
درثانی مشکل مذکور از دغدغه ها و موارد اصلی اکثر جلسات شورا بوده و با اکثريت قاطع مصوب شده که جهت رفع این مشکل پرداختِ حقوق و معوقاتِ پرسنلِ زحمت‌کشِ شهرداری را در اولویت کاریِ خود و شهرداریِ مهاباد قرار دهد .
به همین منظور، بیش از ۷۰ درصدِ منابع و درآمدِ وصولی را برای این مهم در نظر گرفته، تا پاسخگوی مطالبات به‌حقِ این عزیزان باشد و آمار اعلامی از طرف شهردار محترم گواه اين ادعاست که اولويت اصلی مجموعه مديريت شورا و شهرداری پرداخت مطالبات پرسنل بوده است و پاسخی به نامهربانی و بی انصافی کسانی که هر از گاهی سنگ اجحاف حقوق کارگران را به سينه می زنند.

در پایان به تمام شهروندانِ عزیز و فهیمِ شهرِ مهاباد، که خدمتِ صادقانه را به خوبی لمس و درک میکنند، اطمینانِ خاطر خواهیم داد که مجموعۀ شهرداری و شورای اسلامی شهر، در دورۀ پنجم، تا رفع کاملِ این بحران در خط مقدم و در کنار مردم می‌ماند و تمام توان و ظرفیت شهرداری را برای حفظِ امنیت و سلامتِ شهروندان به‌کار می‌گیرد و رویکردهای پیشگیرانه را مطابق رهنمون‌های مدیریتِ بحرانِ شهرستان به‌کار خواهد گرفت.
برای ادای درستِ این وظیفه، از تمام شهروندانِ شریف و عزیز، که سلامتی‌شان سلامتیِ ماست و خدمت‌ به آن‌ها مایۀ غرور و فخرِ ماست،‌‌ خواهشمندیم با کارکنانِ شهرداری همکاریِ لازم را داشته باشند؛ چرا که خود را نیازمندِ یاریِ سبزتان می‌دانند.

ابراهیم کریمی
سخنگوی شورای اسلامی شهر مهاباد

انتهای پیام/گفتگو